Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja bez Espumisanu, czyli jak uniknąć wiatrów?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010
Dalmacja bez Espumisanu, czyli jak uniknąć wiatrów?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 08.03.2016 23:41

Powoli zaczynam planować kolejne wakacje. Mam nadzieję, że w tym roku dam radę namówić żonę na kemping (ze względu na żywiołowość naszego malucha trochę się obawia wyjazdu pod namiot). W planach albo Lanterna z Selectcampem, albo Dalmacja i Peljesac ze swoim sprzętem. Jedyne obawy mam wobec bury. Sam się nie boję, ale nie chciałbym zrazić żony do Chorwacji. Na naszych wcześniejszych wyjazdach zawsze mieliśmy sprzyjającą pogodę.

Wyjazd 11-25 czerwca lub druga połowa lipca. Upatrzyłem sobie następujące kempingi: Basko Polje, Vrila, Prapratno, albo któryś w Loviste. Proszę o opinie dotyczące wiatrów w tych miejscach. Chodzi głównie o to, czy spotkały was tam nieprzyjemności z tym związane.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 09.03.2016 13:10

Prapatno jest dość wietrzne z racji położenia /końcówka wąwozu/, ale to wieje tam raczej jugo. Pozostałe to zależy od pogody - specjalnych uwarunkowań lokalnych tam nie widzę.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 09.03.2016 13:29

Vrila w Trpanj położony jest w zatoce, na poziomie morza. Z trzech stron kemping otoczony jest wzniesieniami.
Nie sądzę, aby tam wiało. Ja przynajmniej podczas ubiegłorocznego pobytu nie spotkałem się z tym.
Nigdzie też nie wyczytałem, aby były tam problemy z wiatrami. Chyba wręcz przeciwnie. Z utęsknienie czekaliśmy na
ruch powietrza.
Kemping porośnięty jest palmami i oliwkami tak, że bez trudu można znaleźć zacienione miejsce.
Dla dziecka też bezpiecznie, gdyż jedyna droga przy kempingu to ta, do niego prowadząca. Innego ruchu niż
samochodów wjeżdżających i wyjeżdżających z kempingu tam nie ma.Ogólnie to cisza i spokój.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.03.2016 14:41

Dziękuję za odzew. Właśnie tych wzniesień dookoła się obawiam. Z tego co czytałem, to najbardziej wieje tam gdzie najwyższe góry. Nadzieja w tym, że to tylko niezbyt wysokie górki.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 09.03.2016 15:45

SingSing74 napisał(a):Dziękuję za odzew. Właśnie tych wzniesień dookoła się obawiam. Z tego co czytałem, to najbardziej wieje tam gdzie najwyższe góry. Nadzieja w tym, że to tylko niezbyt wysokie górki.

To zdecydowanie nie takie góry jak na Makarskiej.
Na Vrili byłem w połowie lipca. Jedyne co nam
przeszkadzało to własnie brak wiatru, ruchu powietrza.
Przez pierwsze dwa dni pod wieczór pojawiał się lekki
wiaterek, który nieco łagodził upał. Później już nawet tego brakło.
Na plaży również żadnego wiatru. Oczywiście mogę mówić tylko o tym okresie gdy tam byłem.
Jednak ukształtowanie terenu nie wskazuje na to, aby miało tam mocno wiać.
Rok wcześniej na kempingu Dole na Makarskiej to wiało, oj wiało, aż dochodziło do uszkodzenia
sieci energetycznej. Ale Vrila i Dole to całkowicie dwa różne światy.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.03.2016 15:55

Dobrze to słyszeć, bo właśnie Vrila jest pierwsza na liście jeśli chodzi o moje preferencje.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 09.03.2016 21:30

jak byłem na campingu Dole, to wiało tak od morza, że się zastanawiałem w nocy czy naszej 1,5 tony przyczepy nie podniesie - przez jakieś 2 doby, głównie nocą i wieczorami.

W Loviste jest fajnie, ale 3 latek może się nudzić na campingach. Tam jest koniec świata, jest pięknie i chętnie wrócę, ale placu zabaw, mini zoo i basenu to nie ma :)

przez moje 3 pobyty w Cro, wiało w sumie max 3-4 dni z prawie 60 dni - wszystko w czerwcu.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.03.2016 22:45

Co do nudy, to wiem że te małe kempingi nie oferują dla dzieciaków zbyt wiele, ale naszego malucha wystarczy wrzucić do wody i jest szczęśliwy. Gorzej jeżeli nie będzie pogody. Dlatego w grę wchodzi także Lanterna, ewentualnie Zaton, jednak jadąc w czerwcu wolałbym jak najbardziej na południe.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 10.03.2016 14:50

Zaton fajny, bardzooo drogi nawet w czerwcu - pamiętam rachunek ok 250zł za dobę.

W Loviste zapłacisz ok 80zł. Jeżeli dziecko da radę w transporcie to zdecydowanie polecam. Nasz starszy też nie wymaga atrakcji innych niż woda a córka za mała na dojazd na koniec Peljesaca.

Pogoda będzie bankowo, lepsza, gorsza ale i tak lepsza niż w szczycie sezonu nad Bałtykiem.

Jak coś to możesz zarezerwować sobie miejsce na autocamp Denka - poprzez ich profil na FB. Parceli w 1 linii już raczej nie będzie - a polecam. W czerwcu ruch na tej mikro ulicy będzie znikomy - 3 auta na dobę.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.03.2016 16:50

Pisałem w innym poście, że z kartą ACSI w czerwcu parcela + prąd i woda + 2 osoby i piesek na kempingu Zaton kosztowała 18 euro, (obecnie 19). Doliczając dziecko, zapłacę około 25 euro za dobę, a to dobra cena. Karta kosztuje 11 euro.

karta-cci-mozna-zaoszczedzic-do-20-t18941-30.html

Lanternę na czerwiec można wyrwać za 1300 zł - 14 dni w namiocie Selectcamp`u. To też dobra cena i odpada wożenie swojego sprzętu, dlatego też się zastanawiam. Jednak bardziej ciągnie mnie na dół ;)

Co do trasy, to mały lubi jeździć. W zeszłym roku jechaliśmy 2100 km w jedną stronę (z noclegiem w połowie drogi). Peljesac też wziąłbym na 2 razy.
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 10.03.2016 18:45

Nie wiem w jakim wieku to Wasze dziecko ale Basko Polje raczej odpada ze względu na dużą "pagórkowatość" terenu. No chyba, że aby nie męczyć siebie i małego podjedziecie bliżej pod plażę autem - kilka rodzin z dziećmi tak robiło :)
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 10.03.2016 19:04

Tytuł postu rewelka :mrgreen: Myślałem że o co innego chodzi. Napewno przyciąga uwagę. :hut:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.03.2016 20:59

Miałem nadzieję, że tytuł zwróci uwagę :D , wtedy jest szansa na większą ilość uwag i opinii.

Mały ma teraz 3,5 roku. Jeździmy z nim na kempingi od kiedy skończył rok (teraz będzie czwarty raz), ale jak do tej pory do mobildomków. Tylko jedną noc spędził pod namiotem safari z Eurocampu i było bardzo dobrze. Nawiasem mówiąc ten namiot jest idealny dla kogoś, kto chciałby spróbować kempingu, ale nie jest do końca przekonany. Szczerze polecam.

019.JPG


Na dużych kempingach odległości do plaży sięgają nawet kilometra. Zawsze bierzemy rowery i przyczepkę (fotka w wątku o kempingowych patentach), którą maluch (i plażowe bambetle) podróżuje jak nie chce mu się dreptać.
Ostatnio edytowano 10.03.2016 22:18 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 10.03.2016 22:13

SingSing74 napisał(a):Pisałem w innym poście, że z kartą ACSI w czerwcu parcela + prąd i woda + 2 osoby i piesek na kempingu Zaton kosztowała 18 euro, (obecnie 19). Doliczając dziecko, zapłacę około 25 euro za dobę, a to dobra cena. Karta kosztuje 11 euro.

karta-cci-mozna-zaoszczedzic-do-20-t18941-30.html

Lanternę na czerwiec można wyrwać za 1300 zł - 14 dni w namiocie Selectcamp`u. To też dobra cena i odpada wożenie swojego sprzętu, dlatego też się zastanawiam. Jednak bardziej ciągnie mnie na dół ;)

Co do trasy, to mały lubi jeździć. W zeszłym roku jechaliśmy 2100 km w jedną stronę (z noclegiem w połowie drogi). Peljesac też wziąłbym na 2 razy.


kartę ACSI jak i CCI znam i posiadam :) znacząco z nią oszczędzam. Niestety ostatni pobyt na Zatonie był 2-3 dni po okresie promocyjnym..

mnie też zawsze ciągnie na dół... a że ja jeszcze ciągnę za samochodem 1,5 tony domek :) to w tym roku wyjątkowo odpuszczam i będzie Cres jak się uda.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.03.2016 09:28

Przeczytałem, że najsilniejszych wiatrów można się spodziewać w rejonie Kanału Velebitskiego, pod masywem Biokovo, w Zalewie Tierstskim (?), zatoce Brulja (Makarska), zatoce Žuljana (Pelješac), ale także w regionie centralnej i południowej Dalmacji i w północnej części Istrii, choć tam już z mniejszym natężeniem.

Dlatego mam prośbę. Jeśli ktoś miał bliskie spotkania z silnym wiatrem na kempingach w pozostałych regionach Chorwacji, to również proszę o wpisy o sile i terminie waszego pobytu. W pewnym stopniu pomoże to zaplanować wakacje pod namiotem, w szczególności z małymi dziećmi.
:papa:
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dalmacja bez Espumisanu, czyli jak uniknąć wiatrów?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone