Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja bez Espumisanu, czyli jak uniknąć wiatrów?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2016 09:47

SingSing74 napisał(a):Dlatego mam prośbę. Jeśli ktoś miał bliskie spotkania z silnym wiatrem na kempingach w pozostałych regionach Chorwacji, to również proszę o wpisy o sile i terminie waszego pobytu. W pewnym stopniu pomoże to zaplanować wakacje pod namiotem, w szczególności z małymi dziećmi.
:papa:

Wg mnie to złudne planowanie.
Wiatry wieją w różnych porach roku i są zmienne.
Ktoś napisze, że np. w lipcu nie wiało, pojedziesz w to miejsce - a zawieje podczas Twojego pobytu.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.03.2016 13:30

Wiem, że aura jest zmienna, ale już z dwóch wypowiedzi poprzedników widać, że np. na Dole istnieje prawdopodobieństwo powyrywania śledzi ;) . Im więcej pojawi się takich spostrzeżeń, z ostatnich kilku czy nawet kilkunastu lat (o ile ktoś pamięta), tym większe prawdopodobieństwo, że w danym miejscu i czasie można się spodziewać wietrznej pogody. Jeżeli dwie lub trzy osoby potwierdzą, że na konkretnym kempingu bywają silne przeciągi, to jeśli komuś to przeszkadza, może takie miejsce wyeliminować.
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 26.03.2016 20:13

Ja jadę z dziećmi oraz wnukami w wieku 2,5 roku oraz 15 miesięcy na Vrilę, w terminie 27.06-11.07.
Mamy zarezerwowane dwie parcele w pierwszej linii od morza. Podróż robimy na dwa etapy z dwudniowym odpoczynkiem nad Balatonem ( jedziemy z Poznania)- trasę mamy już opanowaną. Na Vrili już byłam, więc nie mam żadnych obaw. Wiem także, że przy drodze do Trpanj jest dość duży plac zabaw. Plaża idealna dla dzieci, z dużą ilością cienia. Będąc ostatnio na Vrili przeżyłam małą wichurę, ale trwała ona jedną noc ( w lipcu) i nie była jakaś straszna. Co prawda straciłam nasze karimaty, ale to moja wina, bo ich nie zabezpieczyłam i poszły w góry :)
mariusz rutkowski
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz rutkowski » 11.04.2016 22:07

witam,
my byliśmy na Campie Vrila dwa razy. Bardzo polecam, ciche spokojne miejsce. teren dość płaski dno moża też łagodne. Plaża bardziej żwirowa. Ogólnie bardzo na tak. co do wiatrów to my także ich nie zasmakowaliśmy. z atrakcji natury poza wodą słońcem pięknymi widokami i ...to są tam kojoty, jak się ściemnia to czasami wyją.

pozdrawiam
mariusz
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi



cron
Dalmacja bez Espumisanu, czyli jak uniknąć wiatrów? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone