Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy w Chorwacji są kebaby????

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomi_rek@poczta.onet.pl
Czy w Chorwacji są kebaby????

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_rek@poczta.onet.pl » 19.07.2003 20:39

Ktoś może się orientuje czy w Chorwacji są kebaby????

Pozdrawiam...

Tomek
darfa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 14.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) darfa » 19.07.2003 20:58

jakie danie masz na mysli jesli takie jak podaja np.w Bulgari ,to w HR nazywaja sie Ciewabcicze(hyba tak to sie wymawia) jest to mieso cielece uformowane w male kielbaski z duza iloscia przypraw i smazone na grilu.
grażka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 10.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 19.07.2003 22:35

mnie kebab kojarzy sie z miesem krojonym z takiego obrotowego pionowego rozna -chyba że sie myle.
W Chorwacji czegoś takiego nie spotkałam.
Natomiast jest kilka mięs z grila -smażone nadziewane na patyczek tak na płasko mięsko chyba nazywa sie roznjici -smaczne
Grazyna
tomi_rek@poczta.onet.pl
odpowiedź

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_rek@poczta.onet.pl » 20.07.2003 20:38

Grażka chodzi mnie właśnie o takie danie: mięso krojone z obrotowego, pionowego rożna, wkaładane np. do ciasta ala naleśnik z różnymi sałatkami i sosem wręcz wyśmienitym.. (danie tureckie) :) Z tego co mówisz to Chorwaci nie preferują KEBABÓW mimo że tak blisko (w porównaniu do Polski) od nich do Turcji.. A SZKODA!!!!!!!!!!!

No nic..
Będę musiał żywić się czymś innym :)

To o czy wspomina Darfa brzmi smakowicie.. Trzeba będzie spróbować!!!

Dzięki za odpowiedzi..
Pozdrawiam

Tomek
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002
Re: odpowiedź

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 21.07.2003 09:04

cevapcici i pleskavica i owoce morza :wink:
PZDR
Monika
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 21.07.2003 09:35

A na przekąskę koniecznie burek z mięsem albo serem :D Do tego piwko, albo barszczyk, pycha.
tomi_rek@poczta.onet.pl
odpowiedz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_rek@poczta.onet.pl » 21.07.2003 14:37

Przestańcie bo zaraz takiego smaczku mi narobicie że umre z niecierpliwości przed wyjazdem!!!! :)
1 SIERPNIA ruszam w droge..

Pozdrawiam wszystkich amatorów kuchni turecko- chorwacko- polskiej ;)

Do zobaczenia mam nadzieję w chorwacji..

Tomek
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 21.07.2003 15:50

coś kebabo podobnego jadłem, sposób przyżądzenia taki jak napisała grażka, a znalazłem to w kompeksie takich barów w Splicie przy porcie.
tomi_rek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.07.2003
Odpowiedz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_rek » 21.07.2003 21:40

Haaaa.... Teraz ja też mam obrazek!!! :)

A port w Splicie przejrze dokładnie!!!

Dzięki...

Pozdrawiam
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 27.07.2003 21:10

juli napisał(a):A na przekąskę koniecznie burek z mięsem albo serem :D Do tego piwko, albo barszczyk, pycha.


a burek w Słowenii wygląda i smakuje inaczej niż w Chorwacji. Jest takim wąskim rulonikiem z mięskiem lub serem itp w środku ciasta, a potem ten rulonik jest zwijany tak,że tworzy owalny placek ( o matko! ale umiem opisywać!)

pzdr
Dusia
darfa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 14.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) darfa » 27.07.2003 22:10

juli napisał(a):A na przekąskę koniecznie burek z mięsem albo serem :D Do tego piwko, albo barszczyk, pycha.


moze byc ze szpinakiem jak ktos lubi :)
zulon
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 09.07.2003
sa

Nieprzeczytany postnapisał(a) zulon » 29.07.2003 21:45

kebaby jadlem w vodicach na ulicy odchodzacej od rynku w kierunku morza cena 22 kn bardzo dobre,mila obsluga ,sprzedaja je z przyczepy
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 30.07.2003 09:28

darfa napisał(a):
juli napisał(a):A na przekąskę koniecznie burek z mięsem albo serem :D Do tego piwko, albo barszczyk, pycha.


moze byc ze szpinakiem jak ktos lubi :)


Ojejku, ja lubię szpinak, gdzie można dostać taki burek ??? Nigdy na szpinakowy nie trafiłam. Darfa pliiiiiiiiiiiiiiiz!

juli
darfa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 14.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) darfa » 30.07.2003 16:47

juli napisał(a):
darfa napisał(a):
juli napisał(a):A na przekąskę koniecznie burek z mięsem albo serem :D Do tego piwko, albo barszczyk, pycha.


moze byc ze szpinakiem jak ktos lubi :)


Ojejku, ja lubię szpinak, gdzie można dostać taki burek ??? Nigdy na szpinakowy nie trafiłam. Darfa pliiiiiiiiiiiiiiiz!

juli


NIE WIEM GDZIE TO KUPIC BO JA JADLEM TO U RODZINY W CRO. NAZYWA SIE TO DOKLADNIE"SOPARNIK" MOZESZ POPYTAC W JAKIS KONOBACH, JEST TO CHYBA TYPOWA DALMACKA POTRAWA.
POWODZENIA W SZUKANIU.jADE DO CRO. ZA DWA DNI JESLI COS TAKIEGO ZNAJDE DAM ZNAC.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Czy w Chorwacji są kebaby????
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone