Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy to kolibry?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 05.09.2003 09:50

Uwierzcie to jest motyl (lub ćma) trzymałem go w ręce.Tak jak w przypadku naszych motyli zostaje na rekach puder,którym jest cały pokryty.
Mam takie zdjęcie ale nie bardzo wiem jak je tutaj wkleić. :idea:
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 05.09.2003 11:50

Oj Midas Midas, Sniper robi sobie jaja ze wszystkich a Ty próbujesz nam udowodnić, że Ziemia kręci się wokół Słońca. Przeczytaj uważnie to co napisałem w poprzednim poście a nie tylko ostatni. A co do pudru to nasze kobitki też się pudrują. To one są ćmy czy motyle?:wink: pozdrawiam.
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 05.09.2003 13:37

[quote="Zbigniew Małecki"]Oj Midas Midas, Sniper robi sobie jaja ze wszystkich a Ty próbujesz nam udowodnić, że Ziemia kręci się wokół Słońca. Przeczytaj uważnie to co napisałem w poprzednim poście a nie tylko ostatni. A co do pudru to nasze kobitki też się pudrują. To one są ćmy czy motyle?:wink: pozdrawiam.[/quote]

Tu nie ma co udowadniać,przecież wszyscy wiedzą ,że to słońce się kręci tym bardziej ,że widać to gołym okiem (nie pudrowanym).
Lepiej zapodaj jak wrzucić tutaj zdjęcie. :roll:
Kwiatek
Tawulec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiatek » 05.09.2003 15:24

Nie Zawisak Tubulec, tylko Tawulec. Zdjęcia są na stronie www.salamandra.org.pl/magazyn/b05a09.html
Zobaczyłem cośtakiego w okolicach Omisia i też myślałem, że to koliber. Przede wszystkim dlatego, że brzeczło skrzydłami zupełnie inaczej, niż inne owady i wisiało nieruchomo obok kwiatu.
Kwiatek
cd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiatek » 05.09.2003 15:26

...i jeszcze jedno, to ta sama rodzina, co "trupie główki" znane z "Milczenia Owiec".
Uważajcie w Chorwacji na Hannibala Lectera ;)
wisla
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisla » 07.09.2003 21:45

Swoich zjęć nie umiem dołączyć, ale znalazłam bardzo ładne, tylko troszkę lepsze od moich na stronie http://www.entomo.bai.pl/forum-gielda.htm. Owady, które widzieliśmy były dokładnie takie same jak tam pokazane. Dziękuje wszystkim za pomoc w rozwiązaniu zagadki. Pozdrawiam :D
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 08.09.2003 09:39

Też widziałam te owady i zrobiłam zdjęcia nie wiem tylko czy wyjdą, bo fotografowany obiekt latający bardzo szybko sfruwał z kwiatka na kwiatek.
wari

Nieprzeczytany postnapisał(a) wari » 12.09.2003 13:19

Warto posiać sobie w ogrodzie lub nawet w skrzynce na balkonie tytoń ozdobny. Zawisaki bardzo lubią zaglądać do jego kwiatów. U mnie w środku dużego miasta zaglądają co roku do skrzynek na balkonie choć są lata gdy jest ich mniej lub więcej. A kolibry... cóż trochę dalej niż Chorwacja bo Ameryka Płd. i Płn.
Chorwat z Slavonii
Motil, Motil!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chorwat z Slavonii » 25.09.2003 04:52

My Polish is veeeeeeery weak so I'll write English. (przepraszam) :cry:

I know the damned little animal, I see them often. It is, in fact, a kind of moth.
If you like the little beast, you'll be happy to read that some Croatian scientists just recently released a study that explained that the number of those moths is in steady natural increase. As climate gets warmer, the more of them appears in our parts of the world.

Pozdrav poljskim prijateljima! :D
Arken
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arken » 15.08.2017 00:44

upolowałem osobiście filmując skubańca :)

Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone