Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy obwodnica Cieszyna jest płatna?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.07.2009 13:56

To może reasumując cały ten wątek może ktoś zorientowany napisać, pokazać jak przebyć tą trasę nie kupując tej winiety (tylko bardzo bym prosił dokładnie, bez skrótów myślowych)


może nie wysiadając z samochodu?

przecież to już zostało napisane z 200 razy - nie płacisz za vinietę jadąc przez Cieszyn na Słowację ... no chyba, że planujesz nadłożyć drogi i jechać przez Frydek
airhip
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) airhip » 03.07.2009 14:32

Przykłady:

1.
Mosqito napisał(a):Kierujesz się za czerwoną strzałką. Od granicy masz trzy węzły: Český Těšín-sever, następnie Český Těšín-západ, potem 71 Český Těšín-jih i na czwartym: 70 Žukov skręcasz na drogę 11/E75 na Zilinę, Mosty u Jablunkowa. Bezpłatnie. Jakbyś nie zjechał na tym zjeździe a pojechał dalej R48na Frydek, to od tego momentu obowiązuje Cię winieta

Obrazek

2.
luzka13 napisał(a):
Minor napisał(a):
Mosqito napisał(a): Jakbyś nie zjechał na tym zjeździe a pojechał dalej R48na Frydek, to od tego momentu obowiązuje Cię winieta


Dokładnie. Jeżdżę ostatnio w Beskidy właśnie przez Cesky Tesin i w niedzielę zwróciłem na to specjalnie uwagę. W punkcie 4 na mapce, dosłownie 20m za znakiem zjazdu na Żylinę i Mosty u Jablunkova stoi znak "Droga ekspresowa" a pod nim tabliczka z obowiązkiem posiadania winiety.


Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie.
Przejrzałam cały wątek ale nadal nie jestem pewna.
Czy jesli pojadę przez centrum Czeskiego Cieszyna, ulicami Karvińską, Frydecka, Sloveńska, Jablunkowską do drogi E75, dalej przez Jablunkov i Mosty u Jablunkova czy będę musiała kupować winietę.
Na mapie ze strony www.ceskedalnice.cz wynika że te odcinki sa poza opłatami ale z cytowanego postu coś innego wynika. Czy ta droga na Mosty u Jablunkova faktycznie jest "płatna"?
Obrazek


Może jest napisane 200 razy, ale jak przeczytasz "Krzysztof" ten wątek dokładnie (najlepiej też 200 razy, powoli i ze zrozumieniem) to może zrozumiesz że nie wszystko jest takie jasne.

Jak spojrzysz na podane przykłady to 1 proponuje obwodnicę, a 2 z obawy przed płatną obwodnicą, drogę przez miasto, ponieważ" "W punkcie 4 na mapce, dosłownie 20m za znakiem zjazdu na Żylinę i Mosty u Jablunkova stoi znak "Droga ekspresowa" a pod nim tabliczka z obowiązkiem posiadania winiety?". I jak może to interpretować człowiek, który jedzie po raz pierwszy. Mam rzucić monetą i wybrać.

Uwagi typu "może nie wysiadając z samochodu?" w swej łaskawości zachowaj dla siebie proszę.

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.07.2009 15:05

nie przywołuj tego drugiego rysunku/ wariantu, bo to obrazek ilustrujący pytanie, a nie potwierdzający tezę

na pierwszej mapie masz właściwą trasę - jak jedziesz na Słowację, to praktycznie nie powinieneś obrać innej trasy, niż wskazana - nie ma sensu jechać przez cieszyn, skoro jest obwodnica (bezpłatna), K.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 18:59

że nie wszystko jest takie jasne


Obawiam sie,że o bardziej jasno będzie trudno.
Pozostało albo przez Zwardoń albo Leszna Górną.Też rozpracowane co do metra na forum. :wink:
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 03.07.2009 22:07

z Cieszyna obwodnicą i zjazd Mosty u Jablunkowa - Żylina.zadna wineita nei jest konieczna!
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.07.2009 00:45

airhip napisał(a):..... I jak może to interpretować człowiek, który jedzie po raz pierwszy. Mam rzucić monetą i wybrać.

Nie masz co interpretować. Czytaj tekst ze zrozumieniem i będziesz wiedział. Ale jak nie wierzysz kolejnym ludziom, którzy Ci piszą to samo to Twoja sprawa.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 04.07.2009 05:36

airhip napisał(a):
... ponieważ" "W punkcie 4 na mapce, dosłownie 20m za znakiem zjazdu na Żylinę i Mosty u Jablunkova stoi znak "Droga ekspresowa" a pod nim tabliczka z obowiązkiem posiadania winiety?". I jak może to interpretować człowiek, który jedzie po raz pierwszy. Mam rzucić monetą i wybrać.



Post natuchny wszystko wyjaśnia, nieprawdaż?
Jężeli jednak dalej masz wątpliwości to zamknij oczy i wyobraź sobie następująca sytuację:
-jedziesz obwodnicą Cieszyna widzsz znak zjazdu na Żylinę za nim 20 m stoi znak dot. płatności - teraz pytanie na której on drodze stoi? na obwodnicy, a więc drodze prowadzącej do Frydka. Której drogi on dotyczy? Tej na której stoi.
-po znaku zjazdu na Żylinę dojeżdzasz do tego zjazdu, wykonujesz skręt i już jesteś na tym zjeździe gdzie, jak narazie, znaku o opłatach brak.
-otwórz oczy i uwierz natuchnie, która dopiero co testowała ten odcinek :)
luzka13
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luzka13 » 04.07.2009 06:23

natuchna napisał(a):z Cieszyna obwodnicą i zjazd Mosty u Jablunkowa - Żylina.zadna wineita nei jest konieczna!


Bardzo Ci dziękuję, o taka zwięzłą odpowiedź mi chodziło.
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009
Trasa przez Słowację, czy potrzebna winietka na Czechy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 16.08.2009 19:56

Czy jeśli jadę do Chorwacji przez Cieszyn dalej Słowacja, czyli autostrada na Bratysławę, potem na Wiedeń, Graz, Maribor itd. to czy muszę płacić za krótki odcinek przejechany przez Czechy? Chodzi mi o winietkę, czy nic się nie zmieniło, ten kawałek Czech jest za darmo?
mibe
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mibe » 16.08.2009 20:50

Nie nie musisz płacić za czeską winietkę.
PS. skoro o winietkach mowa, to najlepiej kup je w kiosku już po czeskiej stronie na parkingu zaraz za "szlabanem". Ja kupowałem w tamtym roku właśnie tam bo była w normalnej cenie
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 16.08.2009 21:07

Czy w Słowacji, Austrii, Słowenii kupię w nocy winietkę? Temat ten był poruszany ale wciąż nie wiem czy na pewno wieczorem gdzieś kupię winiety, a chciałbym kupić w danym kraju, żeby nie przepłacać
mibe
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mibe » 16.08.2009 21:14

bartom napisał(a):Czy w Słowacji, Austrii, Słowenii kupię w nocy winietkę? Temat ten był poruszany ale wciąż nie wiem czy na pewno wieczorem gdzieś kupię winiety, a chciałbym kupić w danym kraju, żeby nie przepłacać


Ja kupowałem wszystkie winiety w Cieskim Cieszynie i płaciłem tzw. nominalną cenę.
W tym roku nawet na Słowenie można tam kupić.
Jeżeli nie chcesz przepłacić to unikaj polskich miejsc(stcje paliw , czy PZMOt)
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 17.08.2009 11:41

bartom napisał(a):Czy w Słowacji, Austrii, Słowenii kupię w nocy winietkę?

W drodze do Chorwacji austriackie winiety zawsze kupowałem na stacji benzynowej w Austrii. W nocy też mi się przytrafiło. :)

bartom napisał(a):chciałbym kupić w danym kraju, żeby nie przepłacać

Winietę słoweńską możesz kupić w Austrii w tej samej cenie. EUR to EUR. :)
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 17.08.2009 15:53

bartom napisał(a):Czy w Słowacji, Austrii, Słowenii kupię w nocy winietkę? Temat ten był poruszany ale wciąż nie wiem czy na pewno wieczorem gdzieś kupię winiety, a chciałbym kupić w danym kraju, żeby nie przepłacać


Jeżeli jedziesz przez Słowację-Austrię to winietę kupujesz na przejściu granicznym w Austrii. Punkt sprzedaży jest czynny całą noc. W Słowacji kupujesz na granicy lub na którejś stacji paliw, do płatnego odcinka masz kawałek więc jest gdzie kupić. W drodze powrotnej jeżeli będziesz potrzebował kupić winietę po wjeździe do Mureck od strony Słowenii to będziesz miał stacje paliw Shella i drugą zaraz koło wjazdu/zjazdu na autostradę w Austrii.
tomg50
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomg50 » 18.08.2009 12:47

caja2 napisał(a):od stycznia Czesi mieli wprowadzić odpłatność na drodze Cieszyn-Frydek. jadąc od Boguszowic na Bratislave kilka kilometrów- do zjazdu na Zilinę jedzie sie tą drogą. Czy ktoś się oriętuje czy odcinek obwodnicy jest wyłączony z opłaty?
Witam ! na 100% z Cieszyna Boguszowic prosto potem zjazd na Cadca-Zylina jest bezpłatny chyba że ktoś jedzie na Brno to trzeba płacić.jechałem tam 3.08 powrót 16.08 i nawet pytałem czeskiej policji......
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
czy obwodnica Cieszyna jest płatna? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone