Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy obwodnica Cieszyna jest płatna?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 28.06.2009 17:41

Zastanawiałem się nad przejściem przez Leszną G. ale ten pozst upewnił mnie w "bezpłatności" obwodnicy Cieszyna i chyba tamtędy pojadę.
Mam tylko pytanko czy na przejściu CZ/SK kupię winietkę na Austrię (bo, że na SK mają pamiętam z zeszłego roku).
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 28.06.2009 20:21

W Bratysławie na przejsciu kupisz bez problemu,na cpn tez.Wracałem w sobote z Cro i na autostradzie w austrii stali w kilku miejscach policjancji z lornetka
luzka13
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luzka13 » 02.07.2009 20:18

Minor napisał(a):
Mosqito napisał(a): Jakbyś nie zjechał na tym zjeździe a pojechał dalej R48na Frydek, to od tego momentu obowiązuje Cię winieta


Dokładnie. Jeżdżę ostatnio w Beskidy właśnie przez Cesky Tesin i w niedzielę zwróciłem na to specjalnie uwagę. W punkcie 4 na mapce, dosłownie 20m za znakiem zjazdu na Żylinę i Mosty u Jablunkova stoi znak "Droga ekspresowa" a pod nim tabliczka z obowiązkiem posiadania winiety.


Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie.
Przejrzałam cały wątek ale nadal nie jestem pewna.
Czy jesli pojadę przez centrum Czeskiego Cieszyna, ulicami Karvińską, Frydecka, Sloveńska, Jablunkowską do drogi E75, dalej przez Jablunkov i Mosty u Jablunkova czy będę musiała kupować winietę.
Na mapie ze strony www.ceskedalnice.cz wynika że te odcinki sa poza opłatami ale z cytowanego postu coś innego wynika. Czy ta droga na Mosty u Jablunkova faktycznie jest "płatna"?
Obrazek
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 02.07.2009 22:53

Wrócilismy dziś w nocy. Cieszyn przejazd OK, mosty u Jablunkoova remonty, korek 30-40min, potem zilina OK, Powzka bystrzyca Lipa totalna przejazd masakra, potem auostrada do bratysławy LIPA totalna ograniczenia do 80! Generalnie najgorszy odcinek drogi Cieszyn-Bratysława z całej drogi do Cro.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 03.07.2009 00:49

luzka13 napisał(a):Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie.
Przejrzałam cały wątek ale nadal nie jestem pewna.
Na mapie ze strony www.ceskedalnice.cz wynika że te odcinki sa poza opłatami ale z cytowanego postu coś innego wynika. Czy ta droga na Mosty u Jablunkova faktycznie jest "płatna"?

I ze strony www i z postu wynika dokładnie to samo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 05:47

dosłownie 20m za znakiem zjazdu, na Żylinę i Mosty u Jablunkova stoi znak "Droga ekspresowa
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 03.07.2009 07:49

natuchna napisał(a):Wrócilismy dziś w nocy. Cieszyn przejazd OK, mosty u Jablunkoova remonty, korek 30-40min, potem zilina OK, Powzka bystrzyca Lipa totalna przejazd masakra, potem auostrada do bratysławy LIPA totalna ograniczenia do 80! Generalnie najgorszy odcinek drogi Cieszyn-Bratysława z całej drogi do Cro.

Czy możesz coś więcej o tych ograniczeniach napisać. Jedziemy 10.07 i właśnie przez Bratysławę :(
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.07.2009 08:12

czy zatem polecacie do Bratysławy dłuższą trasę przez Czechy? K.
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 03.07.2009 10:24

Zbyszek_Nik napisał(a):
natuchna napisał(a):Wrócilismy dziś w nocy. Cieszyn przejazd OK, mosty u Jablunkoova remonty, korek 30-40min, potem zilina OK, Powzka bystrzyca Lipa totalna przejazd masakra, potem auostrada do bratysławy LIPA totalna ograniczenia do 80! Generalnie najgorszy odcinek drogi Cieszyn-Bratysława z całej drogi do Cro.

Czy możesz coś więcej o tych ograniczeniach napisać. Jedziemy 10.07 i właśnie przez Bratysławę :(


Jesli bedziesz leciał w nocy to nie odczujesz tych remontów dróg , bezkorkowo przelecisz. Jesli w dzień to juz gorzej...Nie jechałem przez Czechy więc nie mam porównania. Generalnie droga zrobiona do Sibenika na raz z domu . 1400 km w 15h.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 11:11

Bydgoszcz-Szybenik w 15 godzin?
Przy tej całej masakrze i lipie na Słowacji?
To sie kupy nie trzyma ;)
wierucha
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wierucha » 03.07.2009 11:21

Ja proponuje zkorzystać z PZM Travel, nie mają drogich winietek na Czech, przynajmniej do 3,5 ton - 10-cio dniowa, różnica ok 4 zł. Naklejasz wcześniej i się nie martwisz gdzie kupisz :!:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5196
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.07.2009 11:56

hepik napisał(a):Bydgoszcz-Szybenik w 15 godzin?
Przy tej całej masakrze i lipie na Słowacji?
To sie kupy nie trzyma ;)


nie chcialem tego pierwszy pisac :wink:

No chyba ze GPS zliczal nawet 1 sekundowe postoje na czerwonym swietle i nie bral do czasu przejazdu :wink:
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 03.07.2009 12:49

piotrulex napisał(a):
hepik napisał(a):Bydgoszcz-Szybenik w 15 godzin?
Przy tej całej masakrze i lipie na Słowacji?
To sie kupy nie trzyma ;)


nie chcialem tego pierwszy pisac :wink:

No chyba ze GPS zliczal nawet 1 sekundowe postoje na czerwonym swietle i nie bral do czasu przejazdu :wink:


Nikt nie musi jechać tak jak ja:), a Ty te swoje złosliwości wyładuj pod Rydzyka domem...
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 03.07.2009 12:51

hepik napisał(a):Bydgoszcz-Szybenik w 15 godzin?
Przy tej całej masakrze i lipie na Słowacji?
To sie kupy nie trzyma ;)


Napisałem jakie są ograniczenia a nie jest nigdzie napisane że sie tego trzymałem...poza tym nikt nie musi wierzyc ile i w jakim tempie robi sie ta trase.Dodam jedynie że w jedną strone trasa była pokonana w 20h z noclegiem tranzytowym w Oldtimerze za Wiedniem.
airhip
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) airhip » 03.07.2009 13:35

Jeżeli dobrze zrozumiałem to ten wątek dotyczył przejazdu Cieszyn-Żylina bez płacenia za winietę czeską.

To może reasumując cały ten wątek może ktoś zorientowany napisać, pokazać jak przebyć tą trasę nie kupując tej winiety (tylko bardzo bym prosił dokładnie, bez skrótów myślowych)

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
czy obwodnica Cieszyna jest płatna? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone