Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy ktoś wjechał na szczyt Ucki?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 23.06.2010 16:43

tygrys_8 napisał(a):witam.

W zeszłym roku niestety zabrakło nam czasu na wyjazd na szczyt UCKA, ale mamy ambitny plan w tym roku.

Dlatego ponawiam moje pytanie - czy ktoś w tym lub zeszłym roku wyjeżdżał samochodem na szczyt UCKA?

Chodzi mi głównie o drogę czy bez problemu da się podjechać samochodem (jak jest droga czy bardzo stroma i kręta) i jak daleko trzeba potem podejść pieszo na sam szczyt - będziemy z małym dzieckiem dlatego pytam.

Przeszukując forum znalazłam informacje że na UCKĘ już nie można wjeżdżać że stoi tam znak zakazu ruchu - czy ktoś wie jak z tym jest naprawdę? Informacje są w tej relacji: forum/viewtopic.php?p=444570

Bardzo proszę o jakieś aktualne informacje.



Na szczyt Ucki będę jechać z Porecia - nie znalazłam nigdzie dokładnego opisu dojazdu. Dlatego proszę o informacje którędy trzeba jechać i gdzie skręcić aby tam dojechać. Czy jedzie się główną drogą, czy trzeba gdzieś skręcić (w jakiej miejscowości jest skręt na Uckę) i gdzie zostawić samochód.

Tych co byli tam niedawno proszę o trochę aktualnych informacji o dojeździe (powyżej)
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 23.06.2010 17:56

tygrys_8 napisał(a):
tygrys_8 napisał(a):witam.

W zeszłym roku niestety zabrakło nam czasu na wyjazd na szczyt UCKA, ale mamy ambitny plan w tym roku.

Dlatego ponawiam moje pytanie - czy ktoś w tym lub zeszłym roku wyjeżdżał samochodem na szczyt UCKA?

Chodzi mi głównie o drogę czy bez problemu da się podjechać samochodem (jak jest droga czy bardzo stroma i kręta) i jak daleko trzeba potem podejść pieszo na sam szczyt - będziemy z małym dzieckiem dlatego pytam.

Przeszukując forum znalazłam informacje że na UCKĘ już nie można wjeżdżać że stoi tam znak zakazu ruchu - czy ktoś wie jak z tym jest naprawdę? Informacje są w tej relacji: forum/viewtopic.php?p=444570

Bardzo proszę o jakieś aktualne informacje.



Na szczyt Ucki będę jechać z Porecia - nie znalazłam nigdzie dokładnego opisu dojazdu. Dlatego proszę o informacje którędy trzeba jechać i gdzie skręcić aby tam dojechać. Czy jedzie się główną drogą, czy trzeba gdzieś skręcić (w jakiej miejscowości jest skręt na Uckę) i gdzie zostawić samochód.

Tych co byli tam niedawno proszę o trochę aktualnych informacji o dojeździe (powyżej)


Witaj. Z Porecia kierujesz się na Pazin i dalej na Rijeke. Dosłownie przed samym tunelem Ucka skręcasz na starą drogę do Rijeki. Dokładnei po 7 kilometrach od wjazdu na starą drogę, masz skręt w prawo na górę Vojajk. Wjazd jest oznakowany. Jedziesz cały czas pod góre i...w pewnym momencie jestes już na górze pod stacja nadawczą. Sam wjazd jest łatwy, nie ma większych ekspozycji. Droga jest dobra i adrenalina nie rośnie...tak jak to dzieje się w przypadku wjeżdzania na Sv. Jure na Makarskiej. To dane z przed kilku lat. Droga ta sama ale czy nie mam zakazu wjazdu tego nie wiem. Jak byłem to była mgiełka i od strony morza nie wiele było widać. A szkoda bo widok musi być ekstra. Natomiast w stronę lądu widok był na wiele kilometrów. Obrazek
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 23.06.2010 22:09

binkowskig dzięki za opis i mapę - bardzo mi pomogą.
Na Sv. Jure byliśmy 4 lata temu i rzeczywiście wyjazd tam czasami naprawdę dodaje adrenaliny, ale za to widoki były przepiękne - trafiliśmy na ładną pogodę.
Pozdrawiam
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 23.06.2010 22:54

tygrys_8 napisał(a):binkowskig dzięki za opis i mapę - bardzo mi pomogą.
Na Sv. Jure byliśmy 4 lata temu i rzeczywiście wyjazd tam czasami naprawdę dodaje adrenaliny, ale za to widoki były przepiękne - trafiliśmy na ładną pogodę.
Pozdrawiam


Polecam wjazd na Jurka przed zachodem słońca i zjazd przy świetle gwiazd. Fantastyczne nocne widoki to mocny atut takiego zjazdu. Wjazd na Ućkę nie dostarcza takiej adrenaliny. Po prostu w pewnym momencie jesteś już na szczycie a jedziesz praktycznie cały czas krzakami. Tak przynajmniej było jakiś czas temu. Jak będziesz jechał na Ućkę, to wybierz taki dzień aby nie było mgiełki. Bo jak ona będzie na dole ( nawet niewielka ), to z góry niewiele zobaczysz ...jeśli chodzi o morze i wyspy. Powodzenia g
aazaniaaa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aazaniaaa » 25.07.2015 10:59

Cześć Wam!
Wiem, że temat troszkę zakurzony, ale jesteśmy właśnie w Chorwacji i chcielibyśmy wjechać na tę górę, problem polega jedynie na tym, że nigdzie nie możemy znaleźć konkretnej informacji ile taki wjazd kosztuje - gdy rok temu wjeżdżaliśmy na górę Św. Jerzego musieliśmy zapłacić za wstęp do parku. Czy w tym przypadku jest tak samo?
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź!:)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy ktoś wjechał na szczyt Ucki? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone