Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy cromaniacy to także narciarze?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamil99
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil99 » 06.01.2007 23:55

a ja do tej pory nie lubiłem zimy...
ale w tym roku mam plan nauczć się jeździć na snowboardzie:)
pozdrawiam wszystkich cro maniaków i snowboarders rulezzzz:)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.01.2007 00:08

Lider16 napisał(a):
gospodarz napisał(a):A ja właśnie chciałem zapytać czy ktoś z szanownych zjazdowców natknął się na trasy dla biegaczy? Najbardziej odpowiadałyby mi rejony gdzie z Krakowa można zrobić 1-dniowy wypad.
Woka, pochwal się gdzie masz te trasy biegowe?


Mój brat, zanim przeprowadził się do Wrocławia, biegał na nartach dookoła Błoń :)



Jak śpiewa o swoim mieście krakowskich bardów dwóch "bo dla serca nie za dobre tu powietrze". I nie są to niestety stwierdzenia bezpodstawne http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,3818719.html
Jezeli już w mieście to lepszy wydaje się Las Wolski.

Poza tym miałem na myśli trasy przygotowane.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.01.2007 11:03

gospodarz napisał(a):A ja właśnie chciałem zapytać czy ktoś z szanownych zjazdowców natknął się na trasy dla biegaczy? Najbardziej odpowiadałyby mi rejony gdzie z Krakowa można zrobić 1-dniowy wypad.
Woka, pochwal się gdzie masz te trasy biegowe?


Ojej, ... nie są to jakieś super trasy dla zawodowców. Po prostu w lesie są wyznaczone różne ścieżki, mamy latem ścieżki rowerowe, spacerowe które często pokrywają się ze ścieżkami dla narciarzy. Wszytsko jest oznaczone i wyznaczone. Piszę "często", ponieważ nie jest to reguła. Zima ma swoje prawa i ścieżki biegowe mają swoje oznakowanie. Tak czy siak, bardzo dużo osób biega a trasa jest uroizmacona. Dodatkowy walor .... las, możesz spotkać sarenkę, dzika. Jest bardzo ładnie. Gdzie to jest - okolice Głogowa Młp. (12 km od Rzeszów). Warunek - musi być zima, musi być śnieg, to nie teren górzysty i śnieg szybko topnieje.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Re: czy cromaniacy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 07.01.2007 11:12

art 7 napisał(a):polecam livigno na czas zimowego urlopu.okolo115 km tras zróznicowanch obok bormio i sankt moritz.miasteczko z klimatem,wieczorne a,press ski kolorowy zawrót głowy.ponadto prawdziwa strefa wonocłowa,szalenstwo zakupów ogarnie najwiekszych sknerusów.warto pojechac i poszlec na stokach jak i w miasteczku.


art




Też uważam Włochy za najlepsze miejsce szaleństwa narciarskiego, Livigno z uwagi na wolnocłowy rejon ma najlepsze i najtańsze Bombardinio w całym rejonie, a Bormio, kultowa góra, i radykalnie różne warunki cieplne- powyżej 3000 metrów zimno, snieg zmrożony, a jak szusujemy do 2000 to gorąco, i można tylko w samej koszuli.

Zdecydowanie najlepszym miejscem do jazdy we Włoszech są DOLOMITY i tu odsyłam do ostatniego wątku tematu Jeśli nie Chorwacja to... Bella Italia.

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.01.2007 12:18

owszem jezdzimy. jak na azie to okolice zakopanego oraz wisla

na zagraniczny snieg moze przyjdzie kolej jak mala podrosnie
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006
Re: czy cromaniacy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 07.01.2007 16:07

Grzegorz Ćwik napisał(a):
art 7 napisał(a):polecam livigno na czas zimowego urlopu.okolo115 km tras zróznicowanch obok bormio i sankt moritz.miasteczko z klimatem,wieczorne a,press ski kolorowy zawrót głowy.ponadto prawdziwa strefa wonocłowa,szalenstwo zakupów ogarnie najwiekszych sknerusów.warto pojechac i poszlec na stokach jak i w miasteczku.


art




Też uważam Włochy za najlepsze miejsce szaleństwa narciarskiego, Livigno z uwagi na wolnocłowy rejon ma najlepsze i najtańsze Bombardinio w całym rejonie, a Bormio, kultowa góra, i radykalnie różne warunki cieplne- powyżej 3000 metrów zimno, snieg zmrożony, a jak szusujemy do 2000 to gorąco, i można tylko w samej koszuli.

Zdecydowanie najlepszym miejscem do jazdy we Włoszech są DOLOMITY i tu odsyłam do ostatniego wątku tematu Jeśli nie Chorwacja to... Bella Italia.

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink:


Popieram - WŁOSKIE DOLOMITY to jest coś niezapomnianego. Ja będę tam po raz drugi już w marcu :D albo dopiero w marcu :( Ile bym dała by móc już poszusować po pięknie przygotowanych trasach. Z utęsknieniem czekam na śnieg, bo przed wyjazdem w Dolomity przydałoby się poćwiczyć i przygotować formę na polskich stokach.
Pozdraviam Wszystkich Narciarzy :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.01.2007 17:54

rich72 napisał(a):http://www.gortani.it/ 315 E za 7 dni, 6 skipasów, śniadania i obiadokolacje, dowóz na stoki Zoncolan bardzo miły właściciel. W tym roku wybieram się po raz 3.

Witaj.
Wybieram się tam od 20-ego. Jeżeli dobrze zrozumiałem, jedziesz w to samo miejsce po raz trzeci?
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 07.01.2007 18:06

FUX napisał(a):
rich72 napisał(a):http://www.gortani.it/ 315 E za 7 dni, 6 skipasów, śniadania i obiadokolacje, dowóz na stoki Zoncolan bardzo miły właściciel. W tym roku wybieram się po raz 3.

Witaj.
Wybieram się tam od 20-ego. Jeżeli dobrze zrozumiałem, jedziesz w to samo miejsce po raz trzeci?


zgadza się :D najprawdopodobniej 2-9 marca
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.01.2007 18:42

rich72 napisał(a):
FUX napisał(a):
rich72 napisał(a):http://www.gortani.it/ 315 E za 7 dni, 6 skipasów, śniadania i obiadokolacje, dowóz na stoki Zoncolan bardzo miły właściciel. W tym roku wybieram się po raz 3.

Witaj.
Wybieram się tam od 20-ego. Jeżeli dobrze zrozumiałem, jedziesz w to samo miejsce po raz trzeci?


zgadza się :D najprawdopodobniej 2-9 marca


A już myślalem, że w jednym terminie poszusujemy.....
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 07.01.2007 19:40

FUX napisał(a):
rich72 napisał(a):
FUX napisał(a):
rich72 napisał(a):http://www.gortani.it/ 315 E za 7 dni, 6 skipasów, śniadania i obiadokolacje, dowóz na stoki Zoncolan bardzo miły właściciel. W tym roku wybieram się po raz 3.

Witaj.
Wybieram się tam od 20-ego. Jeżeli dobrze zrozumiałem, jedziesz w to samo miejsce po raz trzeci?


zgadza się :D najprawdopodobniej 2-9 marca


A już myślalem, że w jednym terminie poszusujemy.....


:cry: dupa ekipa już zebrana na marcowy termin

Byłeś tam już czy 1 raz jedziesz :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.01.2007 19:56

rich72 napisał(a):
FUX napisał(a):
rich72 napisał(a):
FUX napisał(a):
rich72 napisał(a):http://www.gortani.it/ 315 E za 7 dni, 6 skipasów, śniadania i obiadokolacje, dowóz na stoki Zoncolan bardzo miły właściciel. W tym roku wybieram się po raz 3.

Witaj.
Wybieram się tam od 20-ego. Jeżeli dobrze zrozumiałem, jedziesz w to samo miejsce po raz trzeci?


zgadza się :D najprawdopodobniej 2-9 marca


A już myślalem, że w jednym terminie poszusujemy.....


:cry: dupa ekipa już zebrana na marcowy termin

Byłeś tam już czy 1 raz jedziesz :?:


Pierwszy raz.
Namiar wziąłem z Twojego postu i..... jade z Żoną.
Starszy syn jedzie na obóz do Białki, młodszy zostaje w domu.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.01.2007 20:15

rich72 napisał(a):http://www.gortani.it/ 315 E za 7 dni, 6 skipasów, śniadania i obiadokolacje, dowóz na stoki Zoncolan bardzo miły właściciel. W tym roku wybieram się po raz 3.

Dzięki za wiadomość, ale niestety pisałam już do nich. Oferują pobyt po cenach promocyjnych tylko w wybranych przez siebie terminach, które mnie nie interesują. Chcę wyjechać od 27.01 do np. połowy lutego; a w tym terminie nie mają miejsc wolnych. Livigno, owszem jednak w cenie ok. 700 euro/os. W moim przypadku x 4, to trochę duży koszt. Szukam więc dalej; może last minute? :cry: :lol: :wink:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 07.01.2007 20:23

rich72 napisał(a):http://www.gortani.it/ 315 E za 7 dni, 6 skipasów, śniadania i obiadokolacje, dowóz na stoki Zoncolan bardzo miły właściciel. W tym roku wybieram się po raz 3.



Przypuszczam, że ZONCOLAN jest gdzieś w bok od trasy Tarvisio-Udine. Jeździłem w Tarvisio, niezbyt duże wysokości, i chyba ze śniegiem na 1500 - 1700 bywa różnie. Czy to jest daleko od Tarvisio, i ile kosztuje karnet???

:wink: :wink:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 07.01.2007 21:05

Grzegorz Ćwik napisał(a):
rich72 napisał(a):http://www.gortani.it/ 315 E za 7 dni, 6 skipasów, śniadania i obiadokolacje, dowóz na stoki Zoncolan bardzo miły właściciel. W tym roku wybieram się po raz 3.



Przypuszczam, że ZONCOLAN jest gdzieś w bok od trasy Tarvisio-Udine. Jeździłem w Tarvisio, niezbyt duże wysokości, i chyba ze śniegiem na 1500 - 1700 bywa różnie. Czy to jest daleko od Tarvisio, i ile kosztuje karnet???

:wink: :wink:


zgadza się oprócz tego że ze śniegiem różnie. Jeżdżą już trzeci tydzień z tego co wiem i ze śniegiem nie ma problemów.

Obrazek

Miejscowość Arta Terme (lub Therme jak kto woli bo spotkałem się z obiema nazwami) pozwala również wybrać się do Nasfeld (wspólny ośrodek włosko - austriacki - około godziny jazdy) lub na Triglav (Słowenia) - to już niestety dalej i dłużej (około 2-3 h w zależności od warunków i ruchu na drogach)

Ps. do Tarvisio jeździliśmy po Wyborową do supermarketu bo w Arta Terme brakło :wink: 10 chłopa z Polski - miejscowi handlowcy byli bez szans :wink: :wink: :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.01.2007 21:34

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Rich. Dostałeś mojego maila?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy cromaniacy to także narciarze? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone