Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.08.2018 11:41

Piekara, jezior u Was nie ma?

piotrulex napisał(a):Nie narzekaj.

Ja liczę to na 3 etapy ;):
500km - przejazd przez Polskę
500km - przejazd przez Słowację i Wegry
500km - przejazd przez Chorwację.
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2018 11:44

Stojąc na placyku przed A1 w Żorach, po dłuższym zastanowieniu wybrałbym Adriatyk :D Z Rybnika nad morze to 636 km, do naszej miejscówki w Krku - 884 km. Trochę drożej z dojazdem i czasowo też, ale z Jadranem jest mniejsze ryzyko :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2018 19:44

Trajgul napisał(a):Piekara, jezior u Was nie ma?
Niby jest, j.żywieckie, ale to zalane wsie, tam wyłącznie mogę stopę zamoczyć... teraz jeszcze otwarte-nieotwarte jez.mucharskie, ale bezpiecznych miejsc jeszcze nie ma na kąpiel...
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 16.08.2018 20:00

piekara114 napisał(a):Super macie, a ja? min 6,5 godz. i jak dobrze pójdzie to jestem w Gdańsku....

A ja mam 1:15 rowerem do plaży :mrgreen: Często jak jeżdżę na rowerze to jadę się wykąpać w morzu :) :P
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2018 20:21

Lecho nie denerwuj mnie :evil: :smo:
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 16.08.2018 20:36

piekara114 napisał(a):Lecho nie denerwuj mnie :evil: :smo:

....... i mnie też. :wink:
Valdi1102
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.07.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Valdi1102 » 16.08.2018 20:51

Mieszkam w Międzyzdrojach, na plaży byłem w tym roku dwa razy masakra, od dwóch tygodni jestem na makarskiej rivierze ( dwunasty raz) i tu naprawdę można odpocząć, chociaż trzeba przyznać że promenada w makarskiej jest chyba glosniejsza jak u nas, dlatego warto wybrać mniejszą miejscowosc
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2018 21:30

Byłem kilka razy w Międzyzdrojach. Bardzo mi się tam podoba. Z Wawy to hektar drogi. We wrześniu już trochę luźniej. Na pewno fajniej niż we Władysławowie czy Łebie.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.08.2018 21:33

Ostatnio czytałem fajny cytat :

Kogo nie stać na wczasy nad Bałtykiem
Jedzie z workiem kartofli dziadować w Chorwacji :mrgreen:

Ja jade we wrześniu 10 raz dziadować.... :oczko_usmiech:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2018 21:53

To fakt.
Lepiej dziadować w Cro niż topić kasę nad Bałtykiem.
Bałtyk ok ale poza sezonem.

Ktoś mądry kiedyś powiedział że ten który podróżuje żyje dwa razy....
Coś w tym jest...
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.08.2018 22:12

piekara114 napisał(a):
Trajgul napisał(a):Piekara, jezior u Was nie ma?
Niby jest, j.żywieckie, ale to zalane wsie, tam wyłącznie mogę stopę zamoczyć...

A teraz już rozwiazalem zagadkę dlaczego tyle poludniowcow jeździ nad Bałtyk, skoro nawet jezior nie macie. Ja mam z 10 jezior w promieniu 30-40km, a najbliższe z dużą plażą miejską 2,5km od domu, więc popołudniowy wypad nad jezioro to często codzienność, chociaż lenistwo zazwyczaj nie pozwala ;). Asortymentu plażowego praktycznie w ogóle z auta nie wyciągam, bo a nuż się zachce jechać nad jezioro po drodze na zakupy ;).
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2018 07:03

Trajgul napisał(a):A teraz już rozwiazalem zagadkę dlaczego tyle poludniowcow jeździ nad Bałtyk, skoro nawet jezior nie macie. Ja mam z 10 jezior w promieniu 30-40km, a najbliższe z dużą plażą miejską 2,5km od domu, więc popołudniowy wypad nad jezioro to często codzienność, chociaż lenistwo zazwyczaj nie pozwala ;). Asortymentu plażowego praktycznie w ogóle z auta nie wyciągam, bo a nuż się zachce jechać nad jezioro po drodze na zakupy ;).


No już bez przesady, w Rybniku jest zalew i Pniowiec, w okolicy jest tzw. Sádrák (Jezioro srebrne u Opavy), kąpielisko leśne w Ostrawie-Porubie, zalew Olešná, trochę dalej Vranovská přehrada, Naklo niedaleko Litovela oraz krystalicznie czyste jezioro Výkleky (oba to Ołomuniec). W Polsce to najczęściej Pogoria I, III i IV (w tej ostatniej na własne ryzyko pomimo zakazów), Paprocany, Nakło-Chechło, Jezioro Pławniowickie... zawsze można też pojechać do Ustronia i Wisły i potaplać się w dość czystej rzece, także Hanysy mają sie kaj kąpać :mrgreen:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.08.2018 09:03

Valdi1102 napisał(a):Mieszkam w Międzyzdrojach, na plaży byłem w tym roku dwa razy masakra, od dwóch tygodni jestem na makarskiej rivierze ( dwunasty raz) i tu naprawdę można odpocząć, chociaż trzeba przyznać że promenada w makarskiej jest chyba glosniejsza jak u nas, dlatego warto wybrać mniejszą miejscowosc

Dlatego nad Bałytkiem najlepsze są "zadupia" :mrgreen:

Obrazek
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2018 09:07

Lechoo napisał(a): ... Dlatego nad Bałytkiem najlepsze są "zadupia" ...


Tak zawsze było, jest i oby pozostało, więc nie mówmy tego tak głośno miłośnikom Sopotu, Władysławowa czy innej Łeby :)

Dla nas i nad Adriatykiem "zadupie" jest najlepsze

Aby popstrykać kilka zdjęć przedzieramy się przez górki kilka zatoczek dalej, czasami udaje się zrobić kadr obejmujący z 50m szerokości plaży na której nikogo nie ma :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.08.2018 10:19

piotrulex napisał(a):
Lechoo napisał(a): ... Dlatego nad Bałytkiem najlepsze są "zadupia" ...


Tak zawsze było, jest i oby pozostało, więc nie mówmy tego tak głośno miłośnikom Sopotu, Władysławowa czy innej Łeby :)

Dla nas i nad Adriatykiem "zadupie" jest najlepsze

Aby popstrykać kilka zdjęć przedzieramy się przez górki kilka zatoczek dalej, czasami udaje się zrobić kadr obejmujący z 50m szerokości plaży na której nikogo nie ma :)


Ej dajcie znać jak nazywają się te zadupia ? :mrgreen:
Nad morzem w Pl byłam tylko w Unieściu, nie powiem pogoda nam się wtedy w sierpniu udała, gorzej z morzem, które w pewnym momencie miało 9 topni, ale to jak się w ciągu 2 tyg wynudziłam to szok :twisted:
Mąż ma fantazję wyskoczyć w zimie nad nasze morze, w jakie okolice celować ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone