Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra-polecane do zakotwiczenia

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006
Czarnogóra-polecane do zakotwiczenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 01.07.2006 18:11

Witam bywalców.Od dwóch tygodni szperam po forum w poszukiwaniu natchnienia :) tzn. zdecydowałam się na wakacje tydzień Czarnogóra (kwatera)/tydzień Cro(namiot). To co przeczytałam o Montenegro wygląda zdecydowanie zachęcająco, tylko że.... pozostaje mi przekonać nieprzekonanego męża. Wybieramy się początkiem sierpnia z 4-letnim synem i poszukuję sprawdzonych informacji o miejscach, w których warto zakotwiczyć w Czarnogórze-raczej mniejsze niż duże, fajna plaża, na której można znaleźć kawałek miejsca początkiem sierpnia, dobra baza wypadowa. Z tego co tu wyczytałam wolałabym okolice bliżej Boki Kotorskiej niż Ulcina (wyrazu podziwu dla wiolak3 za montenegro-story)
Czy można prosić o propozycje miejsc z opisem - byliście, widzieliście, pomóżcie! Może ktoś ma namiary na jakieś sprawdzone kwaterki (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl) ?
Wiem, że jest forum o Czarnogórze(http://www.softlakecity.com/forum/), ale tu jakby większy ruch...
Z góry dzięki za jakikolwiek odzew (tempus fugit, a mąż dalej nie daje się przekonać)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 01.07.2006 18:21

Z tym "wolnym kawałkiem plaży początkiem sierpnia" w Mn to będzie prawdziwy problem.
A to już przeczytałaś?:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=105 ... c&start=24
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 01.07.2006 19:01

czytałam, czytałam, ale wizja ta napawa mnie pewnym niepokojem: tłok, komercha, plaże zastawione płatnymi parasolami, drogi zakorkowane, wszystko zapchane na maksa... no tym to ja na pewno męża nie skuszę na wyprawę do Czarnogóry.
Czy w ogóle istnieje na wybrzeżu CG miejsce, gdzie można znaleźć apartament z widokiem na Adriatyk, dopchać sie do miejsca na plaży, robić wypady bez tracenia 2 godzin na stanie w korkach, a wieczorem napić się winka z beczki w miłej knajpce??
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 01.07.2006 20:02

Są takie miejsca ale nie wiem jak będzie w sierpniu. Od 10 czerwca przez dwa tygodnie byłem w Petrovacu, miejscowość położona jest 20 km za Budvą i jest typowym turystycznym miasteczkiem, plaż jest dwie, knajpek wiele, ceny umiarkowane, apartamenty też z widokiem na morze. Postaram się w najblizszym czasie napisać relację , mam też dużo zdjęć a część z nich dołączę do opisu. Poza tym krakusy spotykają się w pubie Drewutnia i przekazują sobie wiele informacji ale z uwagi na urlopy w lipcu raczej nas tam nie będzie.
Pozdrawiam
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 02.07.2006 11:33

Dzięki za info. Napisz cos więcej o Petrovacu-proszę. Jakie plaże, ceny apartamentów, czy to dobra baza wypadowa do zwiedzania, gdzie warto pojechać, ile kilosów jest od granicy z Cro (zamierzamy sie tam przenieść po tygodniu. Jeśli masz jakąś kwaterę do polecenia (fotki?) 2 dorosłe +dziecko (koniecznie kuchnia i balkon z widokiem do wieczornego sączenia lokalnych win) proszę o namiar. Moj mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Czekam z niecierpliwością na relacje...
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 02.07.2006 11:43

Jak już bedziesz w Petrovacu :lol: , to 6 km dalej, w Buliaricy jest o wiele większa plaża, nie taki tłum jak w Petrovacu. Sprawdzone. :wink:
Dzięki :wink: :D :papa:
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 03.07.2006 00:30

mam taką fajną kwaterkę około kilometra przed monastyrem w Rezevici, z obłędnym widokiem (180 stopni) na morze, nowym domem, miłymi gospodarzami, ogromnym tarasem, ale duża kuchnia jest wspólna na pietrze (3 pokoje). i zejścia stamtąd nie ma nad morze, bo klif jest tam, niesamowitej urody zresztą.
ale o kwaterki nie ma sie co martwic. na pewno Krakuscity cos Ci podpowie :D
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 03.07.2006 09:13

Dzięki za rady... Niestety mąż wczoraj powiedział stanowcze "nie" Czarnogórze - ktoś mu nagadał, że plaże brudne i nie ma szans, żeby w tym sezonie dał się "urobić" :( - juz ja znajdę tego życzliwego znajomego (chyba, ze go uśpie i wwiozę, co może być problemem zważywszy na to, że jest jedynym kierowcą w tej rodzinie...) Przenosze się więc na forum kempingi i szukam czegoś na południu CR - szansa przynajmnieju na 1-dniowy wypad do MG w rejon Boki (tak całkiem to nie odpuszczę).

Dzieki raz jeszcze - lece wertować "kempingi"
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 03.07.2006 09:39

ankas napisał(a):Dzięki za rady... Niestety mąż wczoraj powiedział stanowcze "nie" Dzieki raz jeszcze - lece wertować "kempingi"

Szkoda, zobacz przynajmniej zatokę kotorską.

Pozdrawiam
rafallus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafallus » 08.07.2006 15:55

Dusia napisał(a):mam taką fajną kwaterkę około kilometra przed monastyrem w Rezevici, z obłędnym widokiem (180 stopni) na morze, nowym domem, miłymi gospodarzami, ogromnym tarasem, ale duża kuchnia jest wspólna na pietrze (3 pokoje). i zejścia stamtąd nie ma nad morze, bo klif jest tam, niesamowitej urody zresztą.
ale o kwaterki nie ma sie co martwic. na pewno Krakuscity cos Ci podpowie :D

witam,
Czy mogła byś podesłać mi jakieś namiary, zdjęcia itp. za tydzień wyruszam ze znajomymi (dwójka dzieci 3i 7lat) i ze względu na nich wolał bym coś wcześniej "zaklepać". Może masz nr. telefonu...,
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Rafał
Ps., mój mail : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Ostatnio edytowano 08.07.2006 16:05 przez rafallus, łącznie edytowano 1 raz
rafallus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafallus » 08.07.2006 15:59

wiolak3 napisał(a):Jak już bedziesz w Petrovacu :lol: , to 6 km dalej, w Buliaricy jest o wiele większa plaża, nie taki tłum jak w Petrovacu. Sprawdzone. :wink:
Dzięki :wink: :D :papa:

Witam,
a dysponujesz przypadkiem jakimiś konkretnymi namiarami - tel, mail. , zdjęcia...itp ?, :)
Z góry dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam,
Rafał
Ps., mój mail : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra-polecane do zakotwiczenia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone