Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra,ale od Bośni,Croatia ale od Czarnogóry :) 2012

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 03.06.2012 11:45

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:15 przez Italiano, łącznie edytowano 3 razy
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 03.06.2012 19:30

Jakie odczucia odnośnie Ulcinj? Bo spedze tam kilka dni tego lata :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 03.06.2012 21:21

Ja byłem w maju więc może to troche inne realia. Ale co do samego miasta to nawet fajne i mi sie spodobało. Czuć w nim klimat tureckiego miasteczka i to mi sie podobało . Twierdza fajna ale miejscowi "szynkarze" z resteuracji z twierdzy trochę nachalni jak to muzułmanie. Plaza miejska zatłoczona nawet przed sezonem , ale wielka plaża w maju byla super, bo ...była pusta. Niestety Czarnogorcy nie dbają o czystość na plaży :( .10km plaży i tylko wyczyszczone niektóre fragmenty.Można było sobie fajnie pospacerować jednak po czystej byłoby fajniej. Od miasta do wielkiej plaży wzdłuż drogi ciągna się dziesiątki budek (pewnie pamiatkowych lub z jedzeniem) ale w maju były pozamykane. Dla mnie w Ulcinj jak juz mówilem super była mozliwość pospacerowania sobie po Wielkiej plaży co w czarnogóże jest rzadkością :D
Ostatnio edytowano 10.03.2013 17:51 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 03.06.2012 21:33

Wielkie plaże w tamtych rejonach to rzadkość, nie mówiąc o Chorwacji ;). Trochę mnie przestraszyłeś tymi muzułmanami ;) , mam związane z nimi niemiłe wspomnienia z Tunezji ;). Troszkę ten brud i Rosjanie odstraszają ale myśle, że jakoś damy radę ;). Czekam na dalszą część relacji :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 04.06.2012 17:10

Muzułmanie czarnogórscy generalnie są w porządku,sa nachalni jak to sprzedawcy/restauratorzy w kulturze muzułmańskiej. Dla których podejście europejczyka zamowienie-zjedzeni- zapłacenie jest trudne do zrozumienia. To dla nich chyba niemal profanacja, oni muszą cie sami "zanęcić", podaać inne ceny dla bladej twarzy, nanieść ci rzeczy których nie zamówileś, na koniec otrzymujesz ceną z kosmosu jeżeli im na to pozwolisz. Tych z Hurgady jak dotąd nikt nie przebił :D tamci to mistrzowie aż nóż się w kieszeni otwiera :D . Jednak lubie muzułmańskie klimaty szczególnie na wschodzie bo zawsze z dzieciństwa przypoinają mi się baśnie z 1000 i jednej nocy :D .No cóż ich podejście do środowiska i czystości jest nieco inne od europejskiego. Nie wiem jak w sezonie wygladaja te plaże. Ale nawet w Polsce te reklamówki, sznurki, folie by nie przeszły. A Rosjanie no cóż :D również jak to ludzie wschodu posiadaja specyficzną dla siebie filozofie podejścia do życia. :D nieco szokującą nawet dla Polaków również zawieszonych w kulturze słowianskiej. Ale cóż mieszanka bogactwa i walonek dało piorunującą mieszankę :D . Opiszę fają sytuację później w mojej relacji jaką zaobserwowaliśmy w resteuracji w Herceg Novi :D :D
Ostatnio edytowano 10.03.2013 17:53 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
zellt
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zellt » 05.06.2012 12:12

Keliopis napisał(a):Wielkie plaże w tamtych rejonach to rzadkość, nie mówiąc o Chorwacji ;). Trochę mnie przestraszyłeś tymi muzułmanami ;) , mam związane z nimi niemiłe wspomnienia z Tunezji ;). Troszkę ten brud i Rosjanie odstraszają ale myśle, że jakoś damy radę ;). Czekam na dalszą część relacji :)


Byłem w Ulcinj w 2011r i powiem szczerze, że Wielka Plaża jest w miarę czysta. Ma ona 13km i większość odcinków jest poprostu prywatna lub dzierżawiona przez prywatne osoby. Aby przyciągnąć na swój kawałek poprostu dbają o czystość. W Ulcinj piękne było to że na wschód od miasta była plaża piaszczysta, między centrum, a Wielką Plażą były skałki (przystosowane do kąpieli - drabinki, miejsca na opalanie), a na zachód od miasta była plaża kamienista do której jechało się przez gaje oliwne. W sezonie muzułmani nachalni raczej nie są ponieważ mają naturalny ruch klientów. Mimo opini negatywnych o Ulcinj (lekki brud) to my będąc w 5rodzin z dziećmi wróciliśmy bardzo zadowoleni. Pozdrawiam
Mudzahid
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mudzahid » 05.06.2012 20:49

Bardzo fajnie spedzony czas :)
my tego lata obieramy kierunek Albania :) i mam nadzieje , ze równie miło spedzimy czas
Pozdrowienia od Polskiego Klubu Kia Sorento :)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 05.06.2012 21:15

Italiano napisał(a):... Martwi mnie jedna rzecz zacząłem pzegladać twoją relaję CRAYFISH i widzę mały problem mamy podobne zdjęcia i podobną walneliśmy trasę. No u ciebie widzę wiecej wnętrza Montenegro u mnie tego niestety niewele.No nic będzie dejavu


Taki problem to żaden problem. :D
Każdy troszkę inaczej jednak odbiera krajobrazy i miejsca w których przebywa.
Cieszę się że przypomnę sobie znane widoczki, bo ten kraj naprawdę mi się podoba.
A różnic ... o proszę ... śnieg widzę u wrót Durmitoru ... :D
Chętnie pooglądam MN Twoimi oczami ...
Pozdrawiam.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 09.06.2012 11:15

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:17 przez Italiano, łącznie edytowano 4 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 09.06.2012 16:09

Mudzahid napisał(a):Bardzo fajnie spedzony czas :)
my tego lata obieramy kierunek Albania :) i mam nadzieje , ze równie miło spedzimy czas
Pozdrowienia od Polskiego Klubu Kia Sorento :)


Czekam na relację o trasie , atrakcjach, drogach i albańskich kilmatach :D ten region i mnie mocno interesuje, szczególnie kwestia "jak tam przeżyć :D " Czyżby równiez wlaściciel Kijanki wybierał sie tankiem w bałkańskie bezdroza :twisted: . pozdrawiam i życzę powodzenia. Moja "zapalniczka" sprawila się nieźle . Mały problem z LPG tylko pomiędzy Zagrzebiem a Budapestem( chyba tylko ze 3 stacje) więc trzeba tankować gdy tylko się da. :D . No i 13lLPG/100km średnio więc wyszło do przyjęcia :D.zatem również pozdrawiam Klub Kia Sorento i wrzucę swoję relację:)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 14.06.2012 10:57

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:20 przez Italiano, łącznie edytowano 3 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 18.06.2012 20:21

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:20 przez Italiano, łącznie edytowano 3 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 24.06.2012 11:15

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:22 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 29.06.2012 12:14

Witam, bardzo fajna relacja :) Mam jedno pytanie, jako że byliście w Montenegro w tym roku - jak to jest z tą winietką/opłatą ekologiczną za 10E? Wlepjają w tym roku czy nie wlepiają?
Pozdrawiam
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 29.06.2012 15:43

jeden mój internetowy znajomy parę dni temu wrócił i pisał, że już jej nie ma
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Czarnogóra,ale od Bośni,Croatia ale od Czarnogóry :) 2012 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone