Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarna flaga.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 15.07.2005 15:56

a tu rekomendowane czyste plaże
http://www.blueflag.org/blueflag/2004/Croatia
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 18.07.2005 15:00

xscape
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) xscape » 20.07.2005 10:56

hmmmm jestem zaskoczony ponieważ ja bedąc w croatii na murterze nie doświadczyłem takich nieprzyjemności........i ogólnie myślałem i nadal myśle że to bardzo czysty kraj.Byłem zaskoczony że nawet w krzakach przy plaży nie śmierdziało szczochem i nie było napaskudzone.Właściwie to nie mogłem wyjśc z podziwu bo u nas gdybym wszedł w jakies zarośla to bym był usrany po same uszy no ale nic.
Pamietam nawet sytuacje gdy prałem sobie spodnie w brodziku od prysznica........jak chorwat to zobaczył to mnie jednym słowem leciutko zjebutał.....powiedział że to nie polsko i tak się nie robi.....No bo tak sie zastanawiam gdzie wszystkie scieki spływaja np na tym murterze......jak tam działa kanalizacja.......a może wszystko w piździec jest do morza wyprowadzane.....heh....sam nie wiem... :roll:

niedługo jade więc mam nadzieje ze sie i tym razem nie rozczaruje.....
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.07.2005 15:48

mysle ze w znacznym stopniu za ten syf mozemy podziekowac turystycznej braci....niestety
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 02.08.2005 20:24

Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 05.08.2005 21:49

platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 29.08.2005 23:17

Prośba do JoeF.Uaktualnione dokładne dane należy wysłac do Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej w Warszawie.Dzieki.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 21.07.2006 10:56

ALARM INSPEKTORI POZVANI DA ZABRANE KUPANJE ZBOG ZAGAĐENJA
PLAŽA U PLOČAMA IZVOR JE ZARAZE
STO POSTO OPASNO U čak četiri navrata analize su pokazale da na plaži koncentracija mikroorganizama povezanih s fekalnim onečišćenjem čak 100 posto prelazi dopuštene granične vrijednosti. Na kvalitetu mora utječe blizina septičkih jama i prisutnost glinice i antracita iz luke
Gradska plaža u gradu Pločama zbog blizine lučkog pristaništa i neriješenog problema kanalizacije polako, ali sigurno postaje crna točka unutar akvatorija Dubrovačko-neretvanske županije. Analize kakvoće mora, koje provodi Županijski zavod za javno zdravstvo, od početka kupališne sezone 2006. u čak četiri navrata pokazale su da na pločanskoj plaži koncentracija mikroorganizama povezanih s fekalnim onečišćenjem čak 100 posto prelazi dopuštene granične vrijednosti.

Rizik za zdravlje
Pločanska plaža županijski je rekorder po učestalosti onečišćenja. Na tom kupalištu veliki je rizik za ljudsko zdravlje. O nalazima smo upravo obavijestili Sanitarnu inspekciju i Inspekciju zaštite okoliša, a na njima je da procijene hoće li donijeti odluku o zabrani kupanja na tom lokalitetu kazala je voditeljica Higijensko-analitičkog laboratorija županijskog HZJZ-a Zorica Smoljan.
Iz Jedinstvenog upravnog odjela Grada Ploča pročelnik Divko Jakić, pak, poručuje kako su i te kako svjesni problema, no za rješenje, kaže, treba i vremena i novca.
Nije točno da je plaža četiri puta negativno ocijenjena, ovo je tek drugi nalaz. Grad Ploče u suradnji s Hrvatskim vodama ima razrađen projekt sustavne odvodnje po etapama za cijele Ploče. Gradska plaža predviđena je u prvoj fazi, koja će stajati 15 do 16 milijuna kuna ističe pročelnik Jakić.

Septičke jame
Komunalni redar Mate Katić smatra da je nepostojanje koncesionara koji bi brinuo o čistoći plaže glavna smetnja:
Istina je da na kvalitetu mora utječe i blizina septičkih jama i prisutnost glinice i antracita iz luke, ali davanjem kupališta u koncesiju postigli bi se barem minimalni higijenski uvjeti tvrdi pločanski komunalni redar i za sljedeće dane najavljuje postavljanje brana kojima će barem barkama zabraniti pristajanje uz sprud.

G. BIJELIĆ

Pločani na kupanje moraju u susjednu županiju

Ako inspekcija, kao što se s pravom može očekivati, zabrani kupanje na gradskoj plaži, Pločani će ostati bez mjesta na kojemu se mogu okupati. Naime, gradska plaža je i jedino kupalište, pa će Pločani željni osvježenja u moru morati potegnuti čak do susjedne županije, odnosno do Makarske rivijere, a najbliže mjesto je Gradac!
tboy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 220
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 21.07.2006 11:43

Maciej Winiecki napisał(a):A ja w zeszłym roku często zauważałem na chorwackich plażach porzucone kartoniki po napojach TYMBARK, FORTUNA...Ciekawe która to nacja...?

bankowo pepiki ;)
maja222
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.03.2007
Czystość plaż w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) maja222 » 03.08.2007 12:32

Makarska - plaże zadbane! Polecam.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone