Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cromaniacy pomóżcie, która lokalizacja lepsza!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MarcinSta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2017
Cromaniacy pomóżcie, która lokalizacja lepsza!

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinSta » 06.07.2017 15:58

Czołem!

Jedziemy pierwszy raz na wakacje do Chorwacji :-D...

My to:
dwie rodziny (tradycyjne facet, dziewczyna ;-) ). W jednej rodzinie 5latek i 9miesięczna córa a w drugiej 5latka :-)

To czego oczekujemy w kolejności od najważnieszych:

1. Bezpieczeństwo dzieci na plaży..więc pewnie czym mniej harcorowa plaża tym lepiej
2. Odległości od naszego domku do tej właśnie plaży (max 700metrów drogą) (nie interesują nas plaże piaszczyste 2 czy 3km bo co z tego, że piaszczysta jak za daleko)
3. Im mniej górek i dołków na drodze tym lepiej (mamy wóżek) tyczy się to tylko obrębu 2-4km od naszego noclegu
4. Sklepiki/straganiki/place zabaw itp
5. Możliwości zwiedzania tak do 100km (po to by następnym razem wybrać się już "nie w ciemno")

Nie mogę dać linków wrrr.....podaje adresy, którę trzeba wpisać w google maps...poniżej

Proszę oceńcie w skali od 1 do 5 (gdzie 5 jest najlepszą oceną) te powyższe kryteria, komentarze baaaardzo mile widziane.

Czasu jest niewiele więc będziemy wdzięczni za każdą pomoc!

1.Žimider ul. 4A, 51260, Crikvenica, Chorwacja
2.Apartment Barbat A 590 F, 51280, Barbat, Chorwacja
3.Frankopanski trg, 51250, Novi Vinodolski, Chorwacja
4.Ul. bana Josipa Jelačića 28, 23250, Pag, Chorwacja
5. Ul. Domovinskog rata, 23000, Zadar, Chorwacja
6. Zagrebačka ul. 8a, Starigrad, Chorwacja
7. Ul. Jesenovica 26, 51515, Šilo, Chorwacja
8. Dubašljanska ul. 85, 51511, Malinska, Chorwacja

Może ktoś ma zdjęcia lub był bardzo blisko..
Każda rada osób, kóre kumają temat jest na wagę złota!
ps. Jeżeli zła kategoria to proszę o przeniesienie.

Dzięki!
Trzymajcie się!
Marcin
tygrys500
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys500 » 06.07.2017 22:48

O gustach się nie dyskutuje
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.07.2017 22:56

tygrys500 napisał(a):O gustach się nie dyskutuje


Wniósł ten wpis coś do dyskusji???



Barbat sobie odpuść, z tego co wiem, to są tam mało ciekawe plaże.
Jest piaszczysta plaża dla dzieci ale w Lopar - czyli na drugim końcu wyspy.
Do zwiedzania w sumie - Rab jako miasto. Fajna starówka ale tylko to.
No i musisz się na Rab dostać promem.
Pamiętaj, że w weekendy potrafi się mocno wydłużyć czas oczekiwania na swoją kolejkę, mój rekord to 4 godziny czekania od 16tej do 20tej.
MarcinSta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinSta » 07.07.2017 11:23

dziękuje Bea.ta!

Cenne uwagi.

Śmiało, śmiało można pisać :-D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.07.2017 12:39

poz 8. Jeśli to Starigrad Paklenica to tam dość płasko, ale miasteczko i plaże średnie. Jest kilka dość nowych relacji tego miejsca. Użyj wyszukiwarki

poz.5. Najbliższa plaża jakieś 2 km od domu. To co masz w linii prostej to kanał portowy, raczej nie na kąpiel z dziećmi

A kiedy się wybieracie?
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 07.07.2017 12:42

A nie myśleliście o czymś bardziej na południe? 2h drogi dalej, ale efekt woow, znacznie większy, oczywiście moim skromnym zdaniem 8) No i dużo ciekawych miejscowości, dla rodzin polecałbym Brelę, Drasnice, Gradac, Dla każdego coś miłego :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2017 13:15

MarcinSta napisał(a):Czołem!

Jedziemy pierwszy raz na wakacje do Chorwacji :-D...

My to:
dwie rodziny (tradycyjne facet, dziewczyna ;-) ). W jednej rodzinie 5latek i 9miesięczna córa a w drugiej 5latka :-)

To czego oczekujemy w kolejności od najważnieszych:

1. Bezpieczeństwo dzieci na plaży..więc pewnie czym mniej harcorowa plaża tym lepiej
2. Odległości od naszego domku do tej właśnie plaży (max 700metrów drogą) (nie interesują nas plaże piaszczyste 2 czy 3km bo co z tego, że piaszczysta jak za daleko)
3. Im mniej górek i dołków na drodze tym lepiej (mamy wóżek) tyczy się to tylko obrębu 2-4km od naszego noclegu
4. Sklepiki/straganiki/place zabaw itp
5. Możliwości zwiedzania tak do 100km (po to by następnym razem wybrać się już "nie w ciemno")

Nie mogę dać linków wrrr.....podaje adresy, którę trzeba wpisać w google maps...poniżej

Proszę oceńcie w skali od 1 do 5 (gdzie 5 jest najlepszą oceną) te powyższe kryteria, komentarze baaaardzo mile widziane.

Czasu jest niewiele więc będziemy wdzięczni za każdą pomoc!

1.Žimider ul. 4A, 51260, Crikvenica, Chorwacja
2.Apartment Barbat A 590 F, 51280, Barbat, Chorwacja
3.Frankopanski trg, 51250, Novi Vinodolski, Chorwacja
4.Ul. bana Josipa Jelačića 28, 23250, Pag, Chorwacja
5. Ul. Domovinskog rata, 23000, Zadar, Chorwacja
6. Zagrebačka ul. 8a, Starigrad, Chorwacja
7. Ul. Jesenovica 26, 51515, Šilo, Chorwacja
8. Dubašljanska ul. 85, 51511, Malinska, Chorwacja

Może ktoś ma zdjęcia lub był bardzo blisko..
Każda rada osób, kóre kumają temat jest na wagę złota!
ps. Jeżeli zła kategoria to proszę o przeniesienie.

Dzięki!
Trzymajcie się!
Marcin


Patrząc na szybko w lokalizacje to nie wybrałbym żadnej. Odpowiedniej plaży w zasięgu nie widzę w żadnej.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 07.07.2017 13:34

MarcinSta napisał(a):4.Ul. bana Josipa Jelačića 28, 23250, Pag, Chorwacja


Jeżeli chodzi o Pag, to polecałbym raczej Gajac - Całkiem przyjemna mieścina z fajną plażą
MarcinSta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinSta » 07.07.2017 13:45

Dzięki za wszystkie odpowiedzi..odpowiadając..troszkę na pierwszy raz chcemy sprawdzić trasę dlatego nie chcemy jechać dalej..-->dzieciaki..

Cały wyjazd miałby być za 4tygodnie i po dłuuuugich poszukiwaniach takie opcje nam zostały. Zdaje sobie sprawę, że jest wiele innych pięknieszych miejsc (chce też troszkę na miejscu poszukać takich opcji na przyszłość) tylko, że teraz nam się urlopu wyklarowały i teraz dopiero szukamy (wiem, że późno aczkolwiek bardzo chcemy jechać)

Raz jeszcze dziękuje za odp... i cały czas zbieram informację! :-D

Oczywiście nie chcemy pojechać tam gdzie plaża ma 1metr szerokości i po wjeści do wody jest 2 metry w dól.. kawałek normalnej plaży i w miarę spokojnej wody dla dzieciaków i to nam chyba wystarczy! My się zadowolimy biesiadowaniem na balkonie lokalnymi trunkami ;-)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.07.2017 14:28

A Tribunj braliście pod uwagę ?
Cisza, mało ludzi, plaża od Tribunj do Vodic, drzewka na plaży ...
Zerknij do mojej relacji, tam znajdziesz więcej szczegółów.
bratus-i-tribunj-2016-czyli-cisza-spokoj-biokovo-i-jardan-t51428.html
Jeśli jedziecie pierwszy raz to na pewno Tribunj Was nie zawiedzie :wink:
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 07.07.2017 15:07

Srima w kierunku Vodic, ładne plaże, nie za wąskie, z łagodnym zejściem, deptak po całej długości- jest coś dla dzieci jak i dorosłych.
MarcinSta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinSta » 07.07.2017 16:25

szczaw, sdolas,

dzięki za info...tylko, że ja mam te opcje co powyżej tzn...nie znalazłem więcej noclegów w tym terminie co mam urop i tak w sumie zależy mi na opini do tych 8 propozycji (bo tam są miejsca) no chyba, że ktoś ma w tych rejonach wolne domki w terminie 5-19 sierpień..

mimo to dzięki!
M.
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 10.07.2017 12:45

Moim skromnym zdaniem to z tej miejscówki w Zadarze nie będziesz mieć blisko do żadnej ciekawej plaży. Biorąc pod uwagę Twoje kryteria, myślę, że Zadar możecie sobie odpuścić. Owszem, jest miastem z piękną starówką, którą naprawdę warto zobaczyć, ale nie jest raczej miejscem na dłuższy wakacyjny pobyt z małymi dziećmi.
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 10.07.2017 13:26

MarcinSta, z miejsc, które wymieniłeś wybrałbym Pag. Z Waszej miejscówki macie 800 metrów do żwirkowej plaży, całkiem nieźle wyglądającej na streetview. Poza tym samo miasteczko Pag wydaje się ciekawe. Przy okazji możecie trochę pojeździć po wyspie a i wybrać się na zwiedzanie do niezbyt odległego Zadaru czy Ninu (niespełna godzina jazdy). Nie wypowiadam się natomiast na temat samego apartamentu czy jego otoczenia, bo nigdy tam nie byłem.
MarcinSta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinSta » 31.07.2017 12:10

Dzięki Wszystkim za pomoc...padło na..

Vodice :-).

udało się trafić (mam nadzieje) ciekawą ofertę. 100euro nocleg, 9 nocy, 120m2 + 40metrów taras, 3 sypialnie plus kuchania z salonem...800m od morza jednak płasko (spacerek z rana albo podwózka samochodem rodzinki a potem spacerek z piwkiem ;-))

startujemy z wtorku na środę i powrót z piatku na sobotę. Myślę, że korki ominiemy!

Pierwszy wypad do Chorwacji...zobaczymy..mamy zamiar też jede dwa dni spędzieć na "zwiedzaniu" okolicznych miejsc. Jakieś sugestie?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Cromaniacy pomóżcie, która lokalizacja lepsza!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone