Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co z tym jodem?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lily26
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2010
Co z tym jodem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lily26 » 12.08.2010 20:06

Hej!
Jestem tu nowa. Przeczytałam dwa Wasze wątki ale nie dowiedziałam się nic nowego :/
Przeczytałam konkretnie to
forum/viewtopic.php?t=1831&postdays=0&postorder=asc&highlight=zasolenie%20wody&start=15

i to:
forum/viewtopic.php?t=12101

U mnie problem nie jest po stronie gardła. Mam Hashimoto czyli autoimmunologiczną chorobę tarczycy, która sprawia, że wakacje mogę spędzać tylko w miejscach w których NIE MA JODU, bądź jest go niewielka ilość w powietrzu.
Lekarz kiedyś powiedział mi, że nie ma jodu w Bułgarii, ale mnie bardziej interesuje kierunek -->Chorwacja, dlatego pytam raz jeszcze:
Czy dla kogoś, kto nie może jechać tam gdzie jest dużo jodu, Chorwacja to dobre miejsce na wakacje?
Bardzo prosiłabym o konkretne rady za które z góry dziękuję!!!
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 14.08.2010 21:19

Spytaj na forum Gazety Wyb." Hashimoto i choroby tarczycy"...tam wiedzą wszystko ;)
Lily26
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lily26 » 15.08.2010 12:39

Pytałam i nikt nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć... :/
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 16.08.2010 18:06

Witaj

nie wiem, czy Ci pomogę...Mam Hashimoto od 10 lat, fatalnie czułam się po wizytach nad naszym morzem ale...w zimie. Wtedy jodu jest najwięcej. Po letnich wakacjach czułam się nieźle, czasami wpadałam w małą niedoczynnośc (tyłam, byłam ospała), musiałam zwiększac dawkę hormonu i wszystko wracało do normy. Wg mojej lekarki w Cro jest o wiele mniej jodu niż w Pl. Nie wiem, czy to prawda...endokrynolodzy są tacy sobie w naszym kraju. Nie wiem jaką masz ustaloną dawkę hormonu, jakie masz leczenie. Może warto troszkę "podkręcić" dawkę...Tu chodzi o to żeby tarczyca sie nie zablokowała. Ale z drugiej strony nie jedziesz chyba na dwa miesiece lub dłużej...(ja kiedyś nie wiedząc na co choruję,spędziłam całe wakacje w Ustce, to był błąd)Spróbuj...Jedź...

Nie jedz ryb morkisch, owoców morza, sól bez jodu...to pewnie wiesz. Najwięcej wchłaniasz przez przewód pokarm. Może samo morze Ci nie zaszkodzi ;)Przy Hashi nie nadużywa się słońca :( Wzrastają przeciwciała....Ale z drugiej stronu wit. D jest potrzebna.Wszystko z umiarem...

Ja jadę do Cro po raz pierwszy na 2 tyg. Wracam w połwie wrzesnia. Odezwij sie, jak się czujesz. Ja też dam głos. Sama jestem ciekawa jak my "obciążone" odbierzemy pobyt w Chorwacji.

Miłego wypoczynku i ...zdrówka życzę :D
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 17.08.2010 15:58

Moje dziecko jest uczulone (jak pewnie większość dzieci teraz) i przy okazji wizyty przedwyjazdowej, pytałem lekarza alergologa czy jod w Jadranie jest czy go ni ma?
Odpowiedział, że nie ma. A jeśli się pojawi to na krótko i przed świtem.
jarek13
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek13 » 10.01.2011 16:47

No to wygląda, że trzeba się wstrzelić w odpowiednim momencie. ;-)





----------------------------------
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 11.01.2011 19:30

Monika72 napisał(a):Witaj

Mam Hashimoto od 10 lat,

Ja jadę do Cro po raz pierwszy


No to ja odwrotnie: do Cro jeżdżę od 10 lat a właśnie dowiedziałam się, że mam Hashimoto :( i już zaliczkowany lipiec w Cro z którego nie mam zamiaru rezygnować.

Moniko, jeżeli jeszcze tu zaglądasz.. jak było? jakieś niedogodności chorobowe się odezwały po Cro?

Pozdrawiam,
Aśka
emma
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) emma » 12.01.2011 11:56

mam chorą tarczycę od ponad 10 lat i z perspektywy czasu dużo gorzej czułam się po urlopie nad naszym morzem bo tego jodu jest po prostu więcej ale też w okresie zimowo wiosennym a nie w głębokim lecie......

w Chorwacji nie miałam żadnych sensacji zdrowotnych, poza tym urlop musiałby trwać conajmniej 3-4 tygodnie żeby organizm zaczął reagować na skład chemiczny w powietrzu takie urlopy 2 tygodniowe pozwalają nam odprężyć się ,zrelaksować ale nie mają bezpośrednio przełożenia na stan naszych hormonów...

moim zdaniem nie panikuj tylko jedź i baw się dobrze :D
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 12.01.2011 19:47

emma napisał(a):
moim zdaniem nie panikuj tylko jedź i baw się dobrze :D


O! I to jest odpowiedź jaką chciałam dostać :D

Dzięki, pozdrawiam,
Aśka

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Co z tym jodem?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone