Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo, Slatine 2008 - Chorwacja po raz pierwszy.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009
Ciovo, Slatine 2008 - Chorwacja po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 08.03.2009 11:43

Witam.

Zastanawiałem się czy wogóle podjąć się zrelacjonowania naszych (żona, 2 córki i ja) pierwszych wakacji w Chorwacji. Na forum jest już i tak dużo różnych informacji. Może jednak coś uda mi się podpowiedzieć osobom, które planują wakacje na wyspie Ciovo i nie tylko. Wiem (z autopsji), że wiele osób czyta ten portal anonimowo, szukając jakichś wskazówek. Postaram się podać jak najwięcej szczegółów.

Część 1. Dlaczego Slatine?

Z wyborem miejscowości nie mieliśmy problemu. Została odgórnie ustalona przez szwagra, który poinformował nas, że jego kolega może nam zarezerwować apartamenty w Slatine. Początkowo miał być to wyjazd 4 rodzin, samochodami. Zapowiadało się pięknie. Koszt 10 euro od głowy, niezależnie jaka duża ona jest. Wyposażenie klima, kuchnia, pokój, łazienka, widok na morze, miejsce postojowe dla samochodu - luksus. Termin 21.07 - 1.08. Zapadła decyzja - jedziemy.

Część 2. Planowanie trasy

Mamy cel - Chorwacja, Slatine, na wyspie. Gdzie to jest? Zaczynamy szukać w necie map, informacji, relacji, wskazówek. Natrafiliśmy na serwis Cro.pl, z którego uzyskaliśmy wiele cennych porad.
Wiedzieliśmy, że pojedziemy kilkoma samochodami, więc nie matwiliśmy się o wybór trasy. Tym bardziej, że niektórzy jechali tam któryś raz z rzędu. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Dwóm rodzinom zmienił się termin urlopu. Tak więc pozostaliśmy my i szwagier z rodziną. Trzeba zaplanować całą trasę i uwzględnić nocleg. Poniżej podaję jej plan.
a/ wyjazd z Poznania o godz. 5.00
b/ Czechy - przejście graniczne Boboszów, dalej na Olomouc, Brno
c/ Austria - przejście graniczne Mikulov, nocleg przed Wiedniem, Graz
d/ Słowenia - przejście graniczne Mureck (omijanie płatnej autostrady w Słowenii), Lenart, Ptuj
e/ Chorwacja - przejście graniczne Gornji Macelj, Zagreb, Prgomet, Trogir, Slatine
Wg GPS długość trasy 1356km, czas 18,5h jazdy z postojami 15min. co 2h. Oczywiście teoria teorią, a rzeczywistość będzie inna. Szczegóły w dalszej części.

Część 3. Co i ile zabrać?

Zastanawialiśmy się co zabrać. Napewno paszporty i pieniądze, pieniądze, i jeszcze raz pieniądze :D (500 koron, 800 euro + 500 pożyczonych w razie w., trochę złotówek i kartę VISA electron).
1 euro = 3,26 zł., 1 korona = 0,145 zł.
Z wyposażenia samochodu: gaśnicę, trójkąt, apteczkę, komplet żarówek, 4 kamizelki odblaskowe, zaświadczenie wydane w PZM potwierdzające użyczenie samochodu (koszt. 40zł), ponieważ nie jest na mnie zarejetrowany, fotelik i poduszka dla dzieci Wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie w PZU na wypadek nagłego zachorowania i awarii samochodu - koszt ok.100zł.
Sprzęt plażowy: 2 karimaty, 2 dmuchane materace (później okażą się b.przydatne), buty do pływania (sporo naczytaliśmy się o jeżowcach), kremy do opalania z różnymi fltrami i inne dmuchane bajerki dla dzieciaków i dorosłych. :lol:
Z art.spożywczych: paletka piwka, 2 zgrzewki wody, soczki, słoiki z peklowanym mięsem, fasolki, pulpeciki, gołąbki, kiełbasę krakowską, makarony, zupki w proszku i wiele, wiele innych. Razem ok. 60kg 8O - jak na ruską wojnę. (koszt ok. 600zł.) Zabraliśmy ze sobą lodówkę samochodową - b.fajna rzecz. Na podróż do jedzenia kabanoski i kilkanaście sandwiczy (wszystkie weszły do klimatyzowanego schowka).
Z pozostałych rzeczy oczywiście aparat fotograficzny, laptop i niezliczona ilość zasilaczy i kabli. :)
Z samochodu musiałem wyciągnąć środkowe tylne siedzenie, a w to miejsce włożyłem torbę z ciuchami, aby dzieci mogły oprzeć głowy w czasie snu. Kufer wypchany był na maksa, ile dała fabryka.
Zabraliśmy ze sobą krótkofalówki, których zasięg w teorii miał mieć 40km, aby być stale w kontakcie.

Czy to wszystko wystarczyło? Opiszę w podsumowaniu.


Część 4. No to ruszamy.

Polska.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godz. 5.00. Musieliśmy dojechać pod Wiedeń, do hotelu, na godz. 17.00. Samochód zatankowany i zapakowany, licznik skasowany, GPS wystartowany, lodówka podłączona, kawa w termosie, dzieci przywiązane pasami. Start z 30min. opóźnieniem. Kierunek Wrocław.
Centrum Wrocławia przejechaliśmy bez problemu, gdyż była to niedziela, rano. Postanowiliśmy się zatrzymać na wyprostowanie nóg, na pierwszym napotkanym parkingu. Jest godz. 8.00. Słoneczko już świeciło, ale wiał dość silny, chłodny wiatr. Postój trwał 30min.

Obrazek

Kierunek Boboszów, przejście graniczne. Przed granicą postanowiliśmy uzupełnić paliwo. Wiedzieliśmy, że w Czechach nie warto tankować. Cena na Orlenie ON 4.67zł. Godz. 10.35. Zbierają się chmury, ale nie przejmowaliśmy się tym, przecież zostawimy je w Polsce.

Obrazek

Pora na ostatnie rozmowy telefoniczne w normalnych cenach, pożegnania z rodzicami i po kilkunastu minutach wyruszyliśmy w dalszą drogę.

cdn....
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 08.03.2009 11:53

Zapowiada się kolejna bardzo ciekawa relacja i zapisuję się do czytelni. :D
Cieplutko pozdrawiam i czekam na kolejny odcinek. :hut: :papa:
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 08.03.2009 13:36

Już mi się podoba :D Jedź dalej, tylko nie oszczędzaj na szczegółach :D :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.03.2009 13:53

No to czytamy
maciek k.
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek k. » 08.03.2009 13:57

Chętnie przeczytam całą relację, wybieram się w tamte strony w tym roku!.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 08.03.2009 14:03

Czekam z niecierpliwością, chętnie odświeżę sobie wspomnienia :)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 08.03.2009 14:22

Witam
Zasiadam do czytania, chętnie powspominam pobyt na Ciovo w ubiegłym roku.
W tym roku gdzieś na Istrii, najprawdopodobniej Rabac, narazie poszukuję kwatery na III-cią kwartę lipca.

pozdrav
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.03.2009 15:32

kopter napisał(a):Przymierzam się do napisania relacji. Może pomogę niezdecydowanym, a cromaniakom przypomnę ich początki.


Cieszę się, że przymiarka do relacji przebiegła błyskawicznie 8) i że już możemy podróżować po Cro wspólnie z Twoją rodziną :D
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 08.03.2009 15:36

Nie ma się co zastanawiać. Pisać!Obrazek Każdy z nas widzi swoją Chorwację inaczej. Piszemy głównie po to, żeby podzielić się wspomnieniami, pokazać swoje spojrzenie na miejsca znane i nieznane. I również po to, żeby dłużej żyć wspomnieniamiObrazek. Wielu z nas na Ciovo już było. Ja nie byłam i z miłą chęcią poczytam interesującą relację :lol:
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 08.03.2009 16:01

W czytelni melduję się i ja :D
Zapowiada się bardzo ciekawie :wink:
Pisz, pisz, wklejaj fotki :D
Pozdrawiam
jaran
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaran » 08.03.2009 16:48

I ja chętnie się przyłącze do lektury :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.03.2009 17:19

Jakim autem jedziecie?
heyluka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 26.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) heyluka » 08.03.2009 18:50

To ja też zabieram się za czytanie
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 08.03.2009 19:33

JacYamaha napisał(a):Jakim autem jedziecie?


My jechaliśmy Scenic'iem, a szwagier z żoną i córą rowerem :lol:
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 08.03.2009 20:17

Pisz, a my z przyjemnością poczytamy,tym bardziej,że tym razem chyba Cro mnie ominie niestety :cry: więc chociaż poczytam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ciovo, Slatine 2008 - Chorwacja po raz pierwszy.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone