Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie %

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Makta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.05.2003
Chorwackie %

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makta » 16.07.2003 19:48

W niedziele wybieram sie ze znajomymi na Hvar...
Doradzcie mi, ktore trunki sa warte sprobowania;)
Licze na Wasz dobry gust :D
tomek2234
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 24.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek2234 » 16.07.2003 21:17

Popróbujesz-sam zdecydujesz!
Oczywiście rakija, orzechówka i niektóre wina. Z tymi ostatnimi sprawa nie jest jednak prosta. Ostatnio gospodyni zafundowała nam takie, że trzeba było dolewac pół wody i jeszcze dosładzać. KObitkom smakowało wino o wdzięcznej nazwie "proszek".
Pozdrawiam i mocnej głowy.
Makta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makta » 16.07.2003 22:42

tomek2234 napisał(a):Popróbujesz-sam zdecydujesz!
Oczywiście rakija, orzechówka i niektóre wina. Z tymi ostatnimi sprawa nie jest jednak prosta. Ostatnio gospodyni zafundowała nam takie, że trzeba było dolewac pół wody i jeszcze dosładzać. KObitkom smakowało wino o wdzięcznej nazwie "proszek".
Pozdrawiam i mocnej głowy.


Rakija to standard, ale przyznam, ze mam po niej zle wspomnienia;)))
W tym roku musze sprobowac czegos smaczniejszego, proszek brzmi calkiem fajnie.....Ale mam nadzieje, ze polecicie mi jeszcze kilka innych chorwackich specjałów... :lol:
Wojtek_K
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek_K » 16.07.2003 23:58

Witam!
Spróbuj wódki z fig. Jest koloru krwistoczerwonego i jest słodka. Nazywa się smokfowa. Życzę udanej degustacji i nie życzę a na drugi dzień bólów głowy i niestrawności.
Pozdr.
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 17.07.2003 07:59

Proszek (oficjalnie Prosiek, ale wymawia się właśnie tak śmisznie :lol: ), występuje w kilku odmianach, najczęściej kupujemy P. Djoklecjan (prawdziwe vinum sanctum :mrgreen: ), ale niezły jest też P. Szibenicki (o posmaku miodu, mniam).Z białych, lekkich win do obiadu - koniecznie Malvazja. A z alkoholi mocniejszych tegorocznym zachwycającym odkryciem jest kruskowac (tylko nie ten ze sklepu, perfumowanay likier bleeee :evil: , ale z przydrożnego straganu. :D ). W ogóle niezłym rozwiązaniem jest zatrzymać się przy takim straganiku, gdzieś przy bocznej drodze - chętnie dają degustować, i sam wybierzesz co najbardziej Ci pasuje :wink: . Wiem, że mężczyżni lubią travaricę - dla mnie zbyt ostra :oops: .

Juli

W tym roku w ramach poznawania chorwackich trunków przywiozłam 12 :!: najróżniejszych butelek wina , 2 prośki , kruśkovaca i tarvaricę (no to już nalewki). Jak to wszytko wypiję to powiem co było najlepsze (jak już mi kac minie :wink: )
Makta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makta » 17.07.2003 12:33

Widze, ze juli to prawdziwy ekspert w dziedzinie alkoholi..... :D
Tak na poważnie, to dzieki za wyczerpującą odpowiedź, nazwy zapamietane, a juz za trzy dni ruszamy na podboj chorwackich straganow...
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 17.07.2003 12:48

Proszek rOx :hearts:
anna
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.07.2003
Jak wygląda sprawa cła na granicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna » 17.07.2003 12:59

Jak wygląda sprawa przewozu alkocholu przez granię , ile wynosi cło?
Do tej pory woziłam ilości śladowe, a w tym roku trochę zaszaleję :devil:
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 17.07.2003 13:04

A ja kupiłem sobie na Peljesacu dwie butelki Dingaca (w jakiejś małej chałupie). Wytrawne, czerwone wino zaw alk. 14 %. Bardzo dobra marka, teraz żal mi otworzyć, tak ładnie wyglądają .....
Miniu.
Norma przewozu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miniu. » 17.07.2003 13:05

Szukaj znajdziesz :
forum/viewtopic.php?t=2101
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003
Re: Jak wygląda sprawa cła na granicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 17.07.2003 14:03

anna napisał(a):Jak wygląda sprawa przewozu alkocholu przez granię , ile wynosi cło?
Do tej pory woziłam ilości śladowe, a w tym roku trochę zaszaleję :devil:


Do tej pory pies z kulawą nogą nie sprawdzał, ile tego mam (a zwykle mam sporo :wink: ), więc nic nie wiem o cle :roll: Jak mnie kiedyś zatrzymają ...to przewiozę w sobie :twisted:

juli

łojezu, wyjdem na jakomś nałogowom alkoholiczkem na tym forum, heeep, :oops:
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 17.07.2003 14:48

Niestety przepisy celne nie robą wyjatku dla powracających z Chorwacji.
czyli 1l wysokoprocentowych, 2l wina, 5 l piwa.
Tyle ze faktycznie jak widzą faktycznie wracających z wakacji to się raczej o nic nie pytają.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone