Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie Jedzonko

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.09.2011 21:24

Także tak myślę... :wink:
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 22.09.2011 10:18

FUX napisał(a):W cro kupuje się lody w lodziarniach, a nie punktach, które dystrybuują lody np. Algidy. :wink:
Kwestia owoców. Po co w takim razie jeździcie do marketów na zakupy?
Fakt. Mogą nawet na straganach sprzedawać przemysłowe.
Dlatego jeżdżę w cro do pipidówek i szukam miejsc, gdzie miejscowi sprzedają przy ulicy to, co rośnie za ich plecami na posesjach...


FUX lody to sie kupuje tam gdzie dzieci maja ochote :-) W lodziarni w Makarskiej przy fontannie tez probowalismy i byly jeszcze gorsze niz z budki przy plazy.

Mieszkalismy w Brela Stomarica i niestety tam wybor owocow byl slaby. W miejscowym sklepiku byly dobre figi ale reszta z marketu. W owoce zaopatrywalismy sie na targu w Makarskiej bo w Konzumie byly nie nadajace sie do jedzenia. Acha jogurt Danone był produkcji polskiej :-)

Niestety miejscowi sprzedawali tylko przegrzana na słońcu oliwę :-) Troche mnie to zdziwiło bo jakoś tak u nas to by się pojawiło dodatkowe 10 straganów, 4 budy z lodami etc etc.
A w CRO tylko Pan Arbuz przypływał na plażę.

Następnym razem spróbujemy jednak gdzieś dalej od Riwiery bo nie zobaczyłem jak się żyje w Chorwacji.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.09.2011 10:55

A po co jedziesz na wczasy do Makarskiej?
Naucz dzieci, żeby g... nie jadały, no chyba, że bezstresowo wychowujesz...

:roll:



:wink:
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 30.09.2011 11:24

Zobaczyć życie Chorwatów-----To tylko malutka miejscowość i poza sezonem. Ale ostrzegam,dzieciska zanudzą się i Wy razem z nimi..Za to dobre jedzonko jest szansa
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 25.05.2012 11:24

FUX napisał(a):
smoki3 napisał(a):
weldon napisał(a):
leoligot napisał(a):... przewyżczają ...


Ładne słówko ...

Ciekawe, ale, w zależności od kontekstu użycia, mogłoby ujść nawet za obraźliwe ;)


:lol:



W tym roku w Tisni na Murter w lodziarni prowadzonej prawdopodobnie przez Albańczyka zostawiliśmy przez dwa tygodnie ogółem z 1000 kun. Lody dawał pychota, porcje KOSMICZNE. Zawsze do porcji dodawał gratisowe smaki. Przewyższał wszystkich znanych mi włoskich lodziarzy. :lol: Co On wyprawiał nakładając te lody :!: :lol:


Najlepsze lody zjadłem w Turcji w górach. Były zrobione z koziego mleka z korzeniem storczyka.
Trzeba tam na nie wrócić...


Moja kolezanka z Turcji tez mysli, ze najlepsze lody w Turcji to gorskie, bo przede wszystkim sa mniej rozwodnione ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.05.2012 11:37

Lelito, Januszu bije Argasińskich na głowę ;) Im została już tylko nazwa :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.05.2012 13:30

bluesman napisał(a):Lelito, Januszu bije Argasińskich na głowę ;) Im została już tylko nazwa :)


Kwestia smaku :wink:
adam-lca
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam-lca » 29.07.2017 12:23

Odgrzebuje watek,ale wybaczcie nowicjuszowi co we wrzesniu pierwszy raz pojedzie do Dalmacji.
A ta podana lingje z zaru to zjada sie w calosci czy sa tam jakies czesci nie jadalne?:)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.07.2017 13:04

adam-lca napisał(a):Odgrzebuje watek,ale wybaczcie nowicjuszowi co we wrzesniu pierwszy raz pojedzie do Dalmacji.
A ta podana lingje z zaru to zjada sie w calosci czy sa tam jakies czesci nie jadalne?:)


Lignje na žaru są jadalne w całości. Najlepsze są przypieczone odnóża :D
Turystyczna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Turystyczna » 13.10.2017 10:36

mnie jakoś chrowacka kuchnia nie przypadła do gustu, choć bardzo smakowało mi jakieć kruche ciasto którego nazwy niestety nie zapamiętałam :(
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 13.10.2017 10:58

A nam smakowało jedzonko
- burek
- cavapcici
- figi suszone, ale świeże bo kilkuletnie średnio już
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 15.10.2017 10:54

A czy spotkaliście w Dalmacji z bardzo popularną potrawą w okolicach Zagrzebia, czyli gołąbkami (sarma), ale w kiszonej kapuście? Pamiętam też z północnej Chorwacji (może na Istrii są) potrawy z dziczyzny. Co prawda nie jem już czerwonego mięsa, ale tę dziczyznę z Zagrzebia (pieczoną i w postaci wędlin) wspominam z rozrzewnieniem.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.10.2017 11:01

poludnica napisał(a):A czy spotkaliście w Dalmacji z bardzo popularną potrawą w okolicach Zagrzebia, czyli gołąbkami (sarma), ale w kiszonej kapuście?


...osobiście nie jadłam, ale widziałam kiedyś przepis Roberta Makłowicza :)

http://www.maklowicz.pl/pl/przepisy/z-p ... ej-kapusty
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.10.2017 11:04

poludnica napisał(a):A czy spotkaliście w Dalmacji z bardzo popularną potrawą w okolicach Zagrzebia, czyli gołąbkami (sarma), ale w kiszonej kapuście?

Pytalismy w wielu restauracjach i konobach, ale niestety nie robią.
Szkoda bo są przepyszne :D
mateuszsier
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateuszsier » 16.10.2017 12:13

Nie ma nic piękniejszego, niż jedzonko z Chorwacji. Ogólnie kocham kuchnię śródziemnomorską, ale ta chorwacka to jest niebo na ziemi. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Chorwackie Jedzonko - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone