Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po sezonie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016
Chorwacja po sezonie

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.09.2020 13:56

Zastanawiałem się ostatnio nad sezonowością w Chorwacji. Większość z nas odwiedza Chorwację w lipcu i w sierpniu. Sporo lokali jest już we wrześniu nieczynnych (jak donosi pkatyz, min. bardzo oblegana knajpka Latino na Pagu - 8O ). Zresztą podobnie jest w Polsce nad Bałtykiem, normalna kolej rzeczy.
Wpadłem więc na pomysł (pewnie sporo z Was już go zrealizowała przynajmniej raz) aby zrobić sobie objazdówkę na spokojnie po sezonie. Mógłbym odwiedzić miejsca w których już byłem, ale z różnych względów nie poświęciłem im wystarczająco czasu (za tłoczno, za krótki urlop, za daleko itp). Chodzi mi po głowie min. Rovinj, Pula, Trogir, Dubrownik. Oprócz tego parki narodowe, jakieś nowe miejsca, może rewizyta na Pagu i Hvarze.

Do brzegu. Czas na pytania.
1. Jaki okres jest najspokojniejszy w Chorwacji we wspomnianych rejonach? Zakładam że okolice świąt czy sylwestra mogą być ciut tłoczniejsze. Temperatura nie ma znaczenia, snoorkować chyba nie będę ;)
2. Noclegi to tylko hotele czy po sezonie apartamenty zdarzają się dostępne?
3. Konoby pewnie w większości nieczynne ale raczej w każdym większym mieście da się coś zjeść.
4. Jak z cenami po sezonie za paliwo, zakupy (dyskonty w rejonach turystycznych), posiłki w restauracjach? Podobnie jak w sezonie?
5. Promy kursują codziennie tylko że z mniejszą częstotliwością?
Kuzyno
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuzyno » 18.09.2020 16:03

Chętnie poczytam opinii ludzi o po sezonowej Chorwacji, ponieważ prawdopodobnie za tydzień tam pojadę.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 18.09.2020 17:18

W Rovinju, Puli, Trogirze, Dubrowniku nie umrzesz z głodu, choć nie wszystkie lokale czynne. Ceny w restauracjach czy sklepach sieciowych podobne jak w wakacje. Zaoszczędzić można (i to sporo) na noclegach.
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 18.09.2020 19:08

empire13 napisał(a):Zastanawiałem się ostatnio nad sezonowością w Chorwacji. Większość z nas odwiedza Chorwację w lipcu i w sierpniu. Sporo lokali jest już we wrześniu nieczynnych (jak donosi pkatyz, min. bardzo oblegana knajpka Latino na Pagu - 8O ). Zresztą podobnie jest w Polsce nad Bałtykiem, normalna kolej rzeczy.
Wpadłem więc na pomysł (pewnie sporo z Was już go zrealizowała przynajmniej raz) aby zrobić sobie objazdówkę na spokojnie po sezonie. Mógłbym odwiedzić miejsca w których już byłem, ale z różnych względów nie poświęciłem im wystarczająco czasu (za tłoczno, za krótki urlop, za daleko itp). Chodzi mi po głowie min. Rovinj, Pula, Trogir, Dubrownik. Oprócz tego parki narodowe, jakieś nowe miejsca, może rewizyta na Pagu i Hvarze.

Do brzegu. Czas na pytania.
1. Jaki okres jest najspokojniejszy w Chorwacji we wspomnianych rejonach? Zakładam że okolice świąt czy sylwestra mogą być ciut tłoczniejsze. Temperatura nie ma znaczenia, snoorkować chyba nie będę ;)
2. Noclegi to tylko hotele czy po sezonie apartamenty zdarzają się dostępne?
3. Konoby pewnie w większości nieczynne ale raczej w każdym większym mieście da się coś zjeść.
4. Jak z cenami po sezonie za paliwo, zakupy (dyskonty w rejonach turystycznych), posiłki w restauracjach? Podobnie jak w sezonie?
5. Promy kursują codziennie tylko że z mniejszą częstotliwością?


1. Co rozumiesz przez "najspokojniejszy"?
2. Raczej hotele, albo apartamenty, gdzie właściciele mieszkają na miejscu i są w stanie dostarczyć ci grzałkę ;)
3. Na pewno sporo jest czynnych, bo miejscowi nie żywią się powietrzem, a tamtejsza kultura cechuje się jedzeniem "na mieście".
4. Ceny za paliwo etc są takie same jak w sezonie. Dlaczego mają być niższe?
5. www.jadrolinija.hr
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.09.2020 19:14

pixiedixie napisał(a):
empire13 napisał(a):Zastanawiałem się ostatnio nad sezonowością w Chorwacji. Większość z nas odwiedza Chorwację w lipcu i w sierpniu. Sporo lokali jest już we wrześniu nieczynnych (jak donosi pkatyz, min. bardzo oblegana knajpka Latino na Pagu - 8O ). Zresztą podobnie jest w Polsce nad Bałtykiem, normalna kolej rzeczy.
Wpadłem więc na pomysł (pewnie sporo z Was już go zrealizowała przynajmniej raz) aby zrobić sobie objazdówkę na spokojnie po sezonie. Mógłbym odwiedzić miejsca w których już byłem, ale z różnych względów nie poświęciłem im wystarczająco czasu (za tłoczno, za krótki urlop, za daleko itp). Chodzi mi po głowie min. Rovinj, Pula, Trogir, Dubrownik. Oprócz tego parki narodowe, jakieś nowe miejsca, może rewizyta na Pagu i Hvarze.

Do brzegu. Czas na pytania.
1. Jaki okres jest najspokojniejszy w Chorwacji we wspomnianych rejonach? Zakładam że okolice świąt czy sylwestra mogą być ciut tłoczniejsze. Temperatura nie ma znaczenia, snoorkować chyba nie będę ;)
2. Noclegi to tylko hotele czy po sezonie apartamenty zdarzają się dostępne?
3. Konoby pewnie w większości nieczynne ale raczej w każdym większym mieście da się coś zjeść.
4. Jak z cenami po sezonie za paliwo, zakupy (dyskonty w rejonach turystycznych), posiłki w restauracjach? Podobnie jak w sezonie?
5. Promy kursują codziennie tylko że z mniejszą częstotliwością?


1. Co rozumiesz przez "najspokojniejszy"?
2. Raczej hotele, albo apartamenty, gdzie właściciele mieszkają na miejscu i są w stanie dostarczyć ci grzałkę ;)
3. Na pewno sporo jest czynnych, bo miejscowi nie żywią się powietrzem, a tamtejsza kultura cechuje się jedzeniem "na mieście".
4. Ceny za paliwo etc są takie same jak w sezonie. Dlaczego mają być niższe?
5. http://www.jadrolinija.hr


1. Najmniej przyjezdnych.
4. Nie wiem. Tak pytam. Niektóre ceny w Chorwacji zależą od tego, czy jest sezon.
5. Znam stronę. Rozkład wielu połączeń jest do tego lub przyszłego tygodnia.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.09.2020 09:45

Krzychooo napisał(a):Zaoszczędzić można (i to sporo) na noclegach.

Hmm. Zerkałem na booking i poniżej 30 euro ciężko coś znaleźć. Może bezpośrednio na miejscu będzie taniej albo przez inne strony? Jako że to nie lato to na pierwszej, drugiej a nawet trzeciej linii od brzegu mi nie zależy ;)
Kuzyno
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuzyno » 21.09.2020 12:28

Zależy gdzie szukac. Też nikt za darmo Ci nic nie wynajmę a osoba wynajmująca też musi coś zarobic. Cena 100-150 zł wg mnie jest jak najbardziej normalna.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.09.2020 12:34

Kuzyno napisał(a):Zależy gdzie szukac. Też nikt za darmo Ci nic nie wynajmę a osoba wynajmująca też musi coś zarobic. Cena 100-150 zł wg mnie jest jak najbardziej normalna.

Nie no, jasne że po kosztach nie będzie. Jednak za 30 euro to w sezonie można znaleźć w niezłej lokalizacji (no ale to może przez coronawirusa?), przynajmniej w to lato. Nie wiem jak było w ubiegłych latach bo wcześniej zawsze z biura jeździłem.
Może faktycznie te 30 euro po sezonie to też okazja.
Kuzyno
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuzyno » 21.09.2020 12:52

empire13 napisał(a):
Kuzyno napisał(a):Zależy gdzie szukac. Też nikt za darmo Ci nic nie wynajmę a osoba wynajmująca też musi coś zarobic. Cena 100-150 zł wg mnie jest jak najbardziej normalna.

Nie no, jasne że po kosztach nie będzie. Jednak za 30 euro to w sezonie można znaleźć w niezłej lokalizacji (no ale to może przez coronawirusa?), przynajmniej w to lato. Nie wiem jak było w ubiegłych latach bo wcześniej zawsze z biura jeździłem.
Może faktycznie te 30 euro po sezonie to też okazja.


Może nie tyle okazja co normalna cena :) myślę że dobra sprawa byłoby poszukać czegoś na bookingu i potem skontaktować się bezpośrednio z właścicielem obiektu nie przez bookingu. Myślę że można wtedy troche lepsza cenę wynegocjować :)
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 22.09.2020 15:34

1. Byliśmy w 1 połowie czerwca, 2 połowie czerwca, 1 połowie września, przełom grudnia i stycznia - ilość ludzi porównywalna (najmniej w 1 połowie czerwca). Co do snurkowania, w lekkiej piance czemu nie :) w styczniu mąż się kąpał - jak stwierdził "morze ma temperaturę Bałtyku, w Dębkach na początku lipca" :)
2. Apartamenty również są dostępne, ale: 1 połowa czerwca i grudzień/styczeń w mniejszej ilości (sugeruję wcześniejszą rezerwację), 2 połowa czerwca i 1 września - większy wybór (również na miejscu). Jeśli apartament ma klimatyzację, to automatycznie masz ogrzewanie (w zimie nie włączaliśmy ogrzewania, bo było wystarczająco ciepło). Cenowo: najtaniej 1 połowa czerwca, a reszta w podobnej cenie, ale taniej niż w sezonie.
3. Tak jak napisałeś - zawsze jakaś konoba jest czynna, ale początek czerwca i grudzień/styczeń to najmniejszy wybór.
4. Paliwo, zakupy, restauracje ceny takie same w każdym okresie.

Wypowiadałam się tylko o okresach w jakich byliśmy. Pamiętaj też, że często 1-2 noce są droższe niż większa ilość.

P.S.
Nie wiem, na jaki czas chcesz jechać, ale jeśli chcesz to wszystko na raz, to może być ciut za szeroki zasięg.
2 raz robiliśmy objazdówkę (wyjazd ok 12 dni): 1 - Polska - Crikvenica i potem wybrzeżem do Makarskiej, 2 - Polska - Postojna - Istria - wybrzeżem do Makarskiej. Zazwyczaj po 2 noce w danym miejscu, aby obejrzeć okolicę. Aktualnie jesteśmy na etapie "nigdy więcej objazdówki" :)
Objazdówka jest męcząca - przyjazd na kwaterę zazwyczaj po południu: rozpakować część rzeczy, odsapnąć chwilę, zobaczyć najbliższą okolicę, zjeść coś w knajpce, na kwaterę i spać. Rano wstać, bo jedzie się gdzieś dalej coś zwiedzać, powrót na kwaterę, chwila do posiedzenia i spać, bo rano trzeba wstać, zapakować bagaże i jechać dalej.
Teraz to byśmy podzielili na 2 wyjazdy: 1 - kilka dni na Istrii i kilka w okolicy Zadaru, 2 - klika dni na Makarskiej Rivierze i kilka w okolicy Dubrovnika. Masz czas na zwiedzanie i czas na odpoczynek.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.09.2020 01:29

Andzik napisał(a):Nie wiem, na jaki czas chcesz jechać

10-14 dni. Zależy od budżetu.


Andzik napisał(a): Zazwyczaj po 2 noce w danym miejscu, aby obejrzeć okolicę.

2 noce w jednym miejscu to też akceptowalna opcja ;)

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone