Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - narty ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.01.2006 22:16

Gratulacje dla Janicy - Leonie, a u nas szok -
nasz orzeł Małysz "nie lata" :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.01.2006 14:03

Janusz Bajcer napisał(a):No to zapraszam do Rytra powiat nowosądecki :lol:
Popływać i poleżeć można w Perle Południa
http://www.perla-poludnia.pl/
A na nartach pojeździć na pagórku obok 8)
http://www.rytro.onr.pl/
A jak słoneczko na stoku przygrzeje to i opalanie też będzie :boss:
Proszę oglądać i włączyć głośniczki.
pozdrawiam


tylko kochany Januszu ... kawałek dalej za granicą ... jest trzy razy lepiej ... półtora raza taniej ... i nie gra ta śmieszna góralska muzyka ...

dodatkowo nie straszy ... kanciaty hotelik ... Perła Południa ...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.01.2006 18:19

bjur napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):No to zapraszam do Rytra powiat nowosądecki :lol:
Popływać i poleżeć można w Perle Południa
http://www.perla-poludnia.pl/
A na nartach pojeździć na pagórku obok 8)
http://www.rytro.onr.pl/
A jak słoneczko na stoku przygrzeje to i opalanie też będzie :boss:
Proszę oglądać i włączyć głośniczki.
pozdrawiam


tylko kochany Januszu ... kawałek dalej za granicą ... jest trzy razy lepiej ... półtora raza taniej ... i nie gra ta śmieszna góralska muzyka ...

dodatkowo nie straszy ... kanciaty hotelik ... Perła Południa ...


Kochany Bjurze, do Rytra zapraszam, ale nikogo nie zmuszam do
przyjazdu, każdy ma wolny wybór - może jechać na narty do Słowacji.
Austrii, Włoch czy Francji ... a nawet i do Chorwacji, bo tam też jest zima.
Ale uważam, że dlaczego nie dać zarobić naszym rodakom - właścicielom
wyciągów, kwater prywatnych (Perła Południa jest dla "Kulczyka , nie dla
babci klozetowej - którzy, jak się czują , Ciebie nie obchodzi"), rodzimej gastronomi- oni zarobią na swoje utrzymanie i nasze państwo zarobi
w formie podatków. A muzyka góralska nie jest śmieszna-to nasz folklor.
A jak taki jesteś odważny (w pisaniu) kochany Bjurze, to przyjedź do
prawdziwych górali (ja nim nie jestem) i powiedz im w oczy, że śmiesznie
grają - to Tobie wtedy do śmiechu raczej nie będzie. :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.01.2006 18:34

proponuję byc bardziej ustosunkowanym do faktów a nie obrażonym ...

proponuję także pamiętac, że jest między nami pokoleniowa różnica wiekowa ... także to co dla niektórych jest świętością ... dla innych jest śmieszne lub przestarzałe lub jeszcze co innego ... ot co ...

1.o muzyczce podtrzymuję - mnie ona, jak również tańce regionalne nigdy nie wpadały w ucho / oko ... z chęcia powtórzę też to jakiemuś młodemu góralowi w realu ... o ile jeszcze jacyś młodzi i charakterni górale jeszcze się tam ostali ... a nie wybyli na saksy ...
zaś z tymi od wypasu owiec - to naprawdę nie mam o czym rozmawiac, sorry ... (może o pogodzie)

2.zupełnie nie rozumiem dlaczego miałbym dawac zarobic więcej za mniej ... takich patriotów to nawet w dumnej Szwajcarii nie znajdziesz ...

3. co więcej - zupełnie nie rozumiem jaki jest wpływ niewykazywanych w zeznaniach podatkowych dochodów prywatnych kwater z tytułu pobytów turystycznych na nasz budżet narodowy :lol:

4.co jeszcze więcej ogłaszam, że przestaję jeździc na wakacje za granicę. Trudno - Wy wszyscy będziecie sobie jeździc po całym świecie a ja ... będę siedział jak ten głupek :cry: nad słotnym Bałtykiem płacąc naszym krajanom grubą kasę za deszcz oraz dbając jednocześnie o dochody budżetu naszego państwa poprzez systematyczne kupowanie kurczaka z rożna albo kolację w knajpie (i tak zaniżają podatki należne)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.01.2006 19:18

Absolutnie nie jestem obrażony :lol:

W zimie zjedżam po swoich okolicznych górkach
-właśnie wróciłem ze stoków k/Krynicy
A w lecie, poniewaź lubię ciepłe morze do pływania, jedżę do Cro.
Ps.
Ci od wypasu owiec to wprawdzie ludzie prości, ale też ludzie i
zapewniam Cię -jest o czym z nimi rozmawiać (nie tylko o pogodzie) :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.01.2006 19:33

Janusz Bajcer napisał(a):W zimie zjedżam po swoich okolicznych górkach
-właśnie wróciłem ze stoków k/Krynicy


Jakbym mieszkał tam gdzie Ty też bym sobie czasem tam poszusował ...
Może nawet by można walnąc jakiś wyciąg z prawdziwego zdarzenia z oświetleniem i ... hot-dogami przy wyrzucie z wyciągu do góry :lol: ale by było powodzenie :lol:

Janusz Bajcer napisał(a):Ci od wypasu owiec to wprawdzie ludzie prości, ale też ludzie i
zapewniam Cię -jest o czym z nimi rozmawiać (nie tylko o pogodzie) :wink:

Nie wątpię i nawet tak sobie myślę, że gdybym pasł owce to bym miał mnóstwo czasu na czytanie książek i tak sobie szacuję ... że czytałbym ich 10x więcej niż teraz ... i tak też sobie myślę ... że byłbym wtedy kilka razy mądrzejszy ... a już na pewno kilka razy więcej oczytany ... niż teraz ... tylko kurna z kim wtedy mógłbym rozmawiac :lol: ... na pewno nie z tymi przyjezdnymi, nieoczytanymi burakami z wielkiego miasta :lol:
Hmm ... chyba bym był za mądry wtedy :D
Biomiśka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biomiśka » 07.01.2016 12:05

Witam,

Wracając do tematu:) uwielbiam Chorwacje i pierwszy raz usłyszałam o tym ze są tutaj stoki narciarskie od znajomego Chorwata, ale nie był w stanie nic więcej powiedzieć, niestety nie "nartuje", Rozglądalam się w tym roku w czasie wakacji chorwackich i widziałam z autokaru jeden stok i wyglądał całkiem sympatycznie, i tak sobie pomyślałam że może w tym roku na narty pojechać do Chorwacji. Czy ktoś może był w którymś ( z tego co wyczytałam to są trzy osrodki: kolo Zagrzebia, Rijeki i Karlovac?) ośrodków w Chorwacji na nartach? Jakie są ceny skipassow, jakie warunki pogodowe i " tarasowe"? Jeżdżę na nartach juz od kilkunastu lat i zależało mi na trasach na pewno nie oslich łączkach, ale z ciekawości bym pojechała do Chorwacji, jeśli są trasy niekoniecznie alpejskie/czy kaukaskie.
Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedzi,

Pozdrawiam,

Monika
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.01.2016 12:11

Witaj Moniko :lol:

http://www.mojeskijanje.com/hr/skijanje/hrvatska.html

Ja osobiście na nartach w Chorwacji nie byłem.
W poblizu Nowego Sącza mam kilka stoków narciarskich, czekam na śnieg.

W Zagrzebiu jest śnieg >>> http://www.sljeme.hr/default.aspx?id=56
Kamera >>> http://www.livecamcroatia.com/skijanje- ... re/sljeme/

Może w Plitvicach (Mukinje) więcej >>> http://np-plitvicka-jezera.hr/hr/planir ... e-mukinje/

Wygląda na to, że śnieg jest >>> https://www.facebook.com/SKIJALI%C5%A0T ... =page_info
Biomiśka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biomiśka » 07.01.2016 14:03

Bardzo dziękuję, to są konkrety:)
Biomiśka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biomiśka » 07.01.2016 14:09

Przyznam, że jeziora plitwickie zima są kuszące, bardzo ciekawe strony, serdecznie dziękuję :))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.01.2016 14:14

Biomiśka napisał(a):Bardzo dziękuję, to są konkrety:)

No to życzę skorzystania z konkretów, udanego wyjazdu .... a po powrocie napisana ciekawej relacji na forum :wink: :lol: :idea:
Biomiśka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biomiśka » 07.01.2016 19:41

Obiecuję relację ze zdjęciami, jeśli uda się zrealizować plan, może zachęcę innych cromaniakow:)
Pozdrawiam serdecznie,
Monika
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja - narty ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone