Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja- gdzie jechać ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chomiczek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.07.2013
Chorwacja- gdzie jechać ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) chomiczek » 01.07.2013 08:33

Witam wszystkich :D

Dopiero co założyłam Tutaj konto więc proszę o wyrozumiałość :wink:
Zaproponowałam chłopakowi wyjazd na wakacje właśnie do Chorwacji ale z racji tego że żadne z nas nigdy tam nie było nie wiem gdzie jechać :(
Jesteśmy młodzi ale nie w głowie nam imprezy ;) stawiamy na wypoczynek, zwiedzanie, jakieś fajne knajpki, ładne krajobrazy itp no i jak to baba chciałabym mieć dostęp do sklepów/ stoisk z pamiątkami :lol:

Może ktoś się zlituje i podpowie mi gdzie jechać? Jedziemy samochodem więc czekam też na propozycje ciekawych miejsc które można odwiedzić ;)

Wyjeżdżamy 15 sierpnia a powrót do domu planujemy na 25 (wiadomo że jak wyjedziemy 25 to i tak zachaczymy jeszcze o jakieś miejscowości :wink: )


Z góry dziękuję za pomoc :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.07.2013 08:40

1. O której wyjeżdżacie i skąd?
2. Gdzie macie zamiar nocować?
3. Który region Cro spodobał wam się z tych opisywanych na forum?
4. Planujecie bardziej siedzieć na miejscu, czy zwiedzać?
5. Przeczytaliście cokolwiek o Cro, choćby tutaj na forum?
Jak nie, to zacznijcie od FAQ, a jak coś wybierzecie to łatwiej będzie doprecyzować, bo na razie to mam jedną radę - jedźcie przed siebie i zatrzymajcie się tam, gdzie się wam spodoba :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 01.07.2013 08:48

Polecam miejscowości od Omiša na południe( ale to tylko moje zdanie )
Jest dużo w dziale Nasze relacje z podróży
Mapy google, wybrać jakieś miejscowości następnie uzyć wyszukiwarki forum.
Napewno wybierzecie swój typ.


Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 01.07.2013 08:54 przez Rafał78, łącznie edytowano 2 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.07.2013 08:48

Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 01.07.2013 08:54

Jak słyszę o stoiskach z 'klamotami' (jak to mój chłop nazywa :P) to od razu widzę targowisko w Makarskiej :)
chomiczek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chomiczek » 01.07.2013 09:45

a co myślicie o Senj ? :)


i jeszcze jedno - może głupie pytanie ale strasznie mnie nurtuje ;) po jakiemu idzie się dogadać w Chorwacji ? :oops:
chomiczek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chomiczek » 01.07.2013 10:04

no dalej ! :) kto jeszcze mnie poratuje ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.07.2013 10:09

chomiczek napisał(a):a co myślicie o Senj ? :D
i jeszcze jedno - może głupie pytanie ale strasznie mnie nurtuje ;) po jakiemu idzie się dogadać w Chorwacji ? :oops:


Senj?
Dużo do zwiedzania to tam nie ma...raczej słaba baza wypadowa.
Może na początek Istria?
Taka Fazana...
fazana-k-puli-no-po-prostu-cro-jest-cudowna-t20057.html
male-fajne-miasteczko-najblizej-od-polski-co-polecacie-t28420.html



Po każdemu idzie się dogadać.
To Słowianie z fantazją.

:lol:

PS. jak-sie-dogadac-z-chorwatami-t7653.html
jezyk.php


Pozdrawiam
markus171
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus171 » 01.07.2013 10:18

Polecam również Vodice.
chomiczek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chomiczek » 01.07.2013 10:19

to forum jest świetne ;)
co prawda jestem tutaj 1 dzień więc mam prawo się zagubić ale jakoś powolutku daję radę;)


muszę poszukać inf o Senj ;) zdjęcia są śliczne ;)
ciekawe czy dam radę zabukować nocleg przez tel :P
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 01.07.2013 10:20

chomiczek napisał(a):a co myślicie o Senj ? :)

Na pierwszy rzut oka sympatyczne miasteczko, wiele więcej powiedzieć nie mogę, bo spędziłam w nim max godzinkę :oczko_usmiech:
_6225898a.JPG
Senj


chomiczek napisał(a):i jeszcze jedno - może głupie pytanie ale strasznie mnie nurtuje ;) po jakiemu idzie się dogadać w Chorwacji ? :oops:

Ha!
W zależności od ilości wypitej rakii w każdym :lool:
- można po chorwacku
- angielsku
- niemiecku
- polsku
- ew. mix powyższych :D

A polecić Ci mogę np. Baškę na Krku - fajne plaże, jest gdzie połazić, stragany są, od groma knajpek...
chomiczek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chomiczek » 01.07.2013 10:23

Jacek S - i o taką odp mi chodziło ;) ta Fazana to jakaś magia ;) zakochałam się!
Majka12345
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majka12345 » 01.07.2013 12:41

Ja polecam Ci miejscowość Pakostane ! Jestem tu tydz. świetnie tu spędzamy czas . Byliśmy już w Parku Krka a na jutro mam wykupioną wycieczkę do Kornati . Rowerami jest gdzie pojezdzić . W konobach jedzenie pyszne. Jak na razie o powrocie nie myślę ! :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.07.2013 13:05

chomiczek napisał(a):Jacek S - i o taką odp mi chodziło ;) ta Fazana to jakaś magia ;) zakochałam się!

Bo widzisz, pomijając kilka miejscowości typowo jednowycieczkowych: Dubrownik, Split, Szybenik, Trogir itd. gdzie się nie spędza więcej czasu, niż tyle, ile potrzeba na zwiedzanie, reszta miejscowości jest dokładnie taka, jakiej oczekujesz, a jedynie gust człowieka może decydować, czy ci się tam spodoba, czy nie.

Dlatego spytałem skąd jedziecie, bo jak z północy kraju, to spróbujcie przygodę z Cro zacząć od Istrii lub od Dalmacji Północnej: Pakostane, sv. Filip i Jakow, Primosten, Rogoznica - po prostu zjeżdżacie z autostrady wcześniej i jedziecie Jadranką, zerkając, czy wam się spodoba.
Jeżeli jedziecie z południa, to możecie pierwszy przystanek zrobić sobie w Plitvicach i zwiedzić wodospady, a potem pojechać dalej na południe i wybrać coś na Riwierze Makarskiej - te miejscowości, mimo, że są koło siebie, to są różne.
Zupełnie inaczej jest w Breli, inaczej w Makarskiej, a inaczej w Tucepi, a jeszcze po drodze macie Omis.

Okolice Rogoznicy to dobry punkt wypadowy do zwiedzania Szybenika, Splitu, Trogiru. Riwiera Makarska to Dubrownik, Kravica, Pocitelj, Mostar, Medjugorie.

Jeżeli chcecie taniej i ciszej, to jedźcie na Paljesac. No i jeszcze macie wyspy - trochę trudniej poruszać się z nich gdzieś dalej, bo trzeba pływać promem, ale jeżeli starczy wam to, co jest na miejscu, to jedźcie na Hvar.

A może Pag?

Za godzinę będziecie mieli z osiemdziesiąt propozycji do wyboru :D
chomiczek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chomiczek » 01.07.2013 20:31

weldon napisał(a):
chomiczek napisał(a):Jacek S - i o taką odp mi chodziło ;) ta Fazana to jakaś magia ;) zakochałam się!

Bo widzisz, pomijając kilka miejscowości typowo jednowycieczkowych: Dubrownik, Split, Szybenik, Trogir itd. gdzie się nie spędza więcej czasu, niż tyle, ile potrzeba na zwiedzanie, reszta miejscowości jest dokładnie taka, jakiej oczekujesz, a jedynie gust człowieka może decydować, czy ci się tam spodoba, czy nie.

Dlatego spytałem skąd jedziecie, bo jak z północy kraju, to spróbujcie przygodę z Cro zacząć od Istrii lub od Dalmacji Północnej: Pakostane, sv. Filip i Jakow, Primosten, Rogoznica - po prostu zjeżdżacie z autostrady wcześniej i jedziecie Jadranką, zerkając, czy wam się spodoba.
Jeżeli jedziecie z południa, to możecie pierwszy przystanek zrobić sobie w Plitvicach i zwiedzić wodospady, a potem pojechać dalej na południe i wybrać coś na Riwierze Makarskiej - te miejscowości, mimo, że są koło siebie, to są różne.
Zupełnie inaczej jest w Breli, inaczej w Makarskiej, a inaczej w Tucepi, a jeszcze po drodze macie Omis.

Okolice Rogoznicy to dobry punkt wypadowy do zwiedzania Szybenika, Splitu, Trogiru. Riwiera Makarska to Dubrownik, Kravica, Pocitelj, Mostar, Medjugorie.

Jeżeli chcecie taniej i ciszej, to jedźcie na Paljesac. No i jeszcze macie wyspy - trochę trudniej poruszać się z nich gdzieś dalej, bo trzeba pływać promem, ale jeżeli starczy wam to, co jest na miejscu, to jedźcie na Hvar.

A może Pag?

Za godzinę będziecie mieli z osiemdziesiąt propozycji do wyboru :D





Fajnie że są tutaj ludzie którzy chcą mi pomóc ;)
Jesteśmy z Mogilna (kujawsko-pomorskie).
Ślęczymy nad tymi wszystkimi propozycjami i nadal jest nam ciężko coś wybrać ;)
Musi to być miejsce ciekawe do zwiedzania (oczywiście będziemy jeździć też samochodem na większe i dalsze zwiedzanie), musi być ładna plaża i co ważne - życie nie ma kończyć się o 22 bo pomimo że jesteśmy młodzi to nie lubimy imprez ale posiedzieć przy winku w jakimś fajnym miejscu o zmroku - dlaczego nie ?:)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja- gdzie jechać ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone