Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja a trzęsienia ziemi

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.11.2010 21:33

W tym roku, w lipcu, 14 dokładnie, nad ranem na Peljesacu były odczuwalne dwa wstrząsy sejsmiczne. Ostrzej zatrzęsło się gdzieś w Bośni.
Dziwne wrażenie. Wielki huk, jakby coś uderzyło w dom i drżenie łóżek.
Początkowo nie mogłam uwierzyć, że to trzęsienie ziemi ale potwierdzili to nasi sąsiedzi, Chorwaci no i informacje zawarte w sieci.

http://translate.google.com/translate?h ... u=1&anno=2
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 11.11.2010 18:57

Aldonka napisał(a):W tym roku, w lipcu, 14 dokładnie, nad ranem na Peljesacu były odczuwalne dwa wstrząsy sejsmiczne. Ostrzej zatrzęsło się gdzieś w Bośni.
Dziwne wrażenie. Wielki huk, jakby coś uderzyło w dom i drżenie łóżek.
Początkowo nie mogłam uwierzyć, że to trzęsienie ziemi ale potwierdzili to nasi sąsiedzi, Chorwaci no i informacje zawarte w sieci.

http://translate.google.com/translate?h ... u=1&anno=2


Aldonko!
Potwierdzam tego 14 lipca (sprawdziłam w "dzienniku wyjazdowym" :) ).
W Komarnej.
Pierwsze wstrząsy (ok. 6:30) po prostu przespałam ... .
Drugi raz zatrzęsło po 18:00.
Myślałam, że pod apartman zajechała olbrzymia ciężarówka ( :?: :!: :?: ), kierowca nie wyłączył silnika i przez to ściany i szyby wpadły w mały "rezonans" :wink:
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 28.02.2011 00:33

he kurcze!!! , aż nie wierze !!! w zeszłym roku podczas pobytu w CRO w miejscowości Kuciste - Peljesac chyba przeżyłem wstrząs sejsmiczny. Byłem na kwaterze i wraz z żoną i synem odpoczywaliśmy po całym dniu pełnych wrażeń (jak to w cro :) ) pamiętam oparty byłem głową o ścianę i nagle olbrzymi huk aż się wszystko zatrzęsło, najbardziej odczułem to na mojej potylicy. Pierwszy raz coś takiego przeżyłem brałem trzęsienie ziemi pod uwagę, ale doszedłem z żoną do wniosku że to pewnie skały wysadzają pod nową drogę czy coś podobnego, a tutaj czytam że coś takiego tam się zdarza jak trzęsienie ziemi. he ot ciekawostka.

Powiem wam szczerze że do tej chwili jak przeczytałem wasze posty, nurtowała mnie ta sytuacja którą przeżyłem, niby jakieś tąpnięcie ale zawsze coś :P
Robertino222
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertino222 » 11.03.2011 17:59

Patrząc na to co wydarzyło się w Japonii, skóra cierpnie jak pomyśleć,ze w naszej kochanej Chorwacji podobny scenariusz mógłby się wydarzyć. Wiem,ze już o tym było , ale jak myślicie, przecież te lekkie trzęsienia zdarzające się częściej w Cro mogą nagle zmienić się w taką tragedię. Jak uważacie?Jest to możliwe?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.03.2011 18:01

Jako wybitnej klasy sejsmolog stwierdzam autorytarnie, że nie.

:wink:















Chociaż to trzęsienie w Dubrovniku...
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 14.03.2011 21:24

Czerwiec 2009 w Pisaku trochę zatrzęsło,ale to tak delikatnie.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 14.03.2011 23:32

na Google Earth mozna zobaczyc gdzie,kiedy i z jaka siłą zatrzęsła sie ziemia w Cro :?
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 14.03.2011 23:51

smok131 napisał(a):na Google Earth mozna zobaczyc gdzie,kiedy i z jaka siłą zatrzęsła sie ziemia w Cro :?


gdzie jest taka opcja? nie mogę znaleźć :(
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.03.2011 00:08

tu zawsze najświeższe dane..

Plus naturalnie te największe w odległej przeszłości: Dubrovnik 1667 r. i Zagrzeb 1880 r.)

Pozdrawiam
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 15.03.2011 09:02

raffiu napisał(a):
smok131 napisał(a):na Google Earth mozna zobaczyc gdzie,kiedy i z jaka siłą zatrzęsła sie ziemia w Cro :?


gdzie jest taka opcja? nie mogę znaleźć :(


w warstwach otwórz galerię(mały plusik z lewej) i w trzecim podpunkcie masz trzęsienia ziemi :D
KOALKA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOALKA » 15.03.2011 14:56

jestem w szoku aż tak często trzęsie się ziemia w Cro.??? 8O ja wiem, że to delikatne może i nie odczuwalne trzęsienia ale w porównaniu z Polską to nieporównywalne. 8O
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.03.2011 15:07

KOALKA napisał(a):jestem w szoku aż tak często trzęsie się ziemia w Cro.??? 8O ja wiem, że to delikatne może i nie odczuwalne trzęsienia ale w porównaniu z Polską to nieporównywalne. 8O

I nie ma co porównywać, ponieważ Polska nie jest terenem sejsmicznym, w przeciwieństwie do Bałkanów, które znajdują się na granicach płyt tektonicznych....
tu mapa sejsmiczności Chorwacji
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 09.05.2011 20:52

Bałkany to spokojne jeszcze ...
Są miejsca gdzie buja nieźle.
Mapa trzęsień aktualnych, dniowych i tygodniowych

Miejmy nadzieję, że tego roku nie będzie większej aktywności.
Alaf1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alaf1 » 09.06.2011 12:41

Witam.
Wyjeżdzam do Chorwacji poraz pierwszy (w dodatku za tydzien) i niezłego stracha mi napędziliście :?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.06.2011 12:46

Bez przesady...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja a trzęsienia ziemi - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone