Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2011 czyli cała prawda wyszła na jaw

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 14.01.2013 22:55

Witam wszystkich wieczorową porą.
Co do relacji po latach ...a tak jakoś dzisiaj mnie naszło... takie Noworoczne postanowienie :-)

Fotki będą .
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.01.2013 22:57

Ciekawe jaki kierunek?
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 14.01.2013 23:02

Wreszcie nastapił dzień wyjazdu - samochód zapakowany na maksa , ale bardzo estetycznie :-)Żadnych cygańskich taborów - czyli kołder,poduszek i garów pod szybę.Firanka nad bagażnikiem zasunięta, za fotelem kierowcy dwie walizki ale bezpiecznie zablokowane .
Trasa ustalona , oczywiście przy pomocy Cro.pl.
Ponieważ Austria wypadła postanawiamy urozmaicić sobie drogę jadąc słynną na forum węgierską 86 ( E65)
Pierwszy etap podróży to Jeziora Plitvickie - 926 km.
Wyruszamy świtem bladym - koło 6 .Wóz uzbrojony w GPS i CB śmiało pomyka w kierunku Cieszyna.Zgodnie
z opisem oczywiście z cro , zatrzymujemy się koło wieży Eiffla celem nabycia słowackiej winietki .
I raźno jedziemy dalej .
Droga 86 na Węgrzech zaskakuje nas niewielkim ruchem oraz bardzo wesołymi kierowcami polskich ciężarówek, którzy swoją rozmową przez CB zabawiali nas aż do granicy słoweńskiej.Do dziś pamietam streszczenie filmu "Zróbmy sobie wnuka " w ich wykonaniu :-)
Na granicy ze Słowenią kolejna kartka z Cro - jak ominąć słoweńską płatną autostradę.Jedziemy jak po sznureczku :-)
Myku,myku i już granica chorwacka.Tam na dzień dobry mapka Chorwacji i parę broszurek.
Nonszalancko wrzucam je do schowka (przebiegła byłam i za poradą z Cro zamówiłam sobie do domu materiały
promocyjne juz dawno ) , macham paszportem - a co , światowa kobieta jestem - mam nawet pieczatki w paszporcie i tniemy zgodnie z przepisami oczywiście, dalej.
Ostatnio edytowano 15.01.2013 00:06 przez Aune, łącznie edytowano 1 raz
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 14.01.2013 23:31

już odpowiadam :
- foty będą (tylko musze je wciepać na jakiegoś fotosika oraz przeczytać post"jak wklejać zdjęcia" )
- kierunek jak najbardziej słuszny , czyli Makarska Riwiera

Pozdrawiam.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.01.2013 23:33

trochę odpocznę od pisania swojej relacji ,a co mi tam , relax należy się :lol: :papa:
houp_sit[1].gif
Ostatnio edytowano 15.01.2013 00:38 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.01.2013 23:39

Aune napisał(a):już odpowiadam :
- foty będą (tylko musze je wciepać na jakiegoś fotosika oraz przeczytać post"jak wklejać zdjęcia" )
- kierunek jak najbardziej słuszny , czyli Makarska Riwiera

Pozdrawiam.

proponuję ze swojego kompa zdjęcia wciepać :lol: obrabiać zdjęcia ACDSee 9 photo Menager -freeee z inter...... :wink:
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 14.01.2013 23:59

Jest wreszcie autostrada .Daleko tośmy jednak nie zajechali. Przed nami wredny, paskudny korek ,aż po horyzont i bramki wjazdowe. 8O
No tak, na cro pisali,że na Rijekę w sobotę popołudniu to zawsze korek.A jeszcze przełom lipca-sierpnia...
Ale ja myślałam,że akurat w moją wymarzoną,jedyną sobotę korka nie będzie.
O święta naiwności.

Szybka decyzja - widać zjazd z autostrady więc spadamy.Przed nami auta z Polski ale jakoś głupio nam było pytać na CB obcych ludzi o drogę.
Ryzyk-fizyk ustawiamy GPS "omijaj drogi płatne" i fru...
Na najbliższym skrzyżowaniu my jako jedyne auto skręcamy w lewo inne auta jada w prawo .Coś nie tak ? Trudno, Krzysiek nam tak droge wyznaczył więc jedziemy.Troszkę pokluczyliśmy ,ale Krzysiek nawet się nie zająknął, że źle.

I tu wybaczcie.Foto-aparat leżał sobie w estetycznie zapakowanym bagazniku i nawet jednej marnej fotki z tego etapu drogi nie mamy.

Mijamy w końcu Slunj - żal wodospadów , ale twardo jedziemy dalej.Wreszcie jest : Auto Kamp Korana.
Wypychamy do recepcji dziecko - niech gada po obcemu, bo u nas z akcentem kiepsko :-)

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/c ... na-105229/

Podaję ceny z 2011 - może dużo nie podrożało .
3 osoby - 3 x 67 KUN
Namiot - 1 x 22 KUN
samochód 1 x 15 KUN
ichnie klimatyczne - dorośli 2 X 6 KUN a młody (dziecko od 12 do 18 lat) 3 KUNy
Całość z podatkiem 253 KUNY.

Widzę z rachunku,że płaciliśmy gotówką .Czyli musieliśmy gdzieś po drodze wyciągnąć zwierzaki z bankomatu bo w Polsce nie kupowaliśmy. Pewnikiem na granicy chorwackiej.
Autokamp Korana jest bardzo sympatyczny i ...rozległy.Toalety czyste , ciepła woda non stop a kabin prysznicowych na tyle dużo,że nie ma tłoku. skąd inąd porażających tłumów nie ma.
Po kilku dobrych minutach znajdujemy plac z prądem.
Dookoła pustki - rozkładamy nasz namiot typu "tadaaam " , czyli samorozkładające sie kółko z Decathlonu .Super wynalazek na szybki nocleg.
To tak fajnie się pisze : rozkładamy namiot , itd...ale w realu wypakować z bagaznika ten chłam : stoliczek, krzesełka, materacyki, poduszeczki, kuchenka (kto ma instrukcje :?: ) , talerzyczki, kubeczki (z puszki pić nie będę :evil: ) to trwa wieczność.
Po spożyciu leczo własnej produkcji oraz piwa z Polski (zawsze zabieramy pare sztuk,żeby wczasów nie zaczynać od nerwowej bieganiny po sklepach :-) udajemy się na spoczynek.
Jeszcze tylko obowiązkowa lektura wydruków z cro na temat zwiedzania jezior i lulu.
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 15.01.2013 00:03

Mervik ,
"obrabiać zdjęcia ACDSee 9 photo Menager " - czy to nie jest aby zaraźliwe bo tak strasznie brzmi :-)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 15.01.2013 00:34

Aune napisał(a): czy to nie jest aby zaraźliwe

śmiało bez rękawiczek
laie_67[1].gif
zdjęcia proszę 800x600 :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107650
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2013 00:58

Aune napisał(a):już odpowiadam :- foty będą (tylko musze je wciepać na jakiegoś fotosika

Zostaw w spokoju tego rozbójnika :evil:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 15.01.2013 11:47

Dosiadam się :)
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 15.01.2013 12:32

ja zaraz za Tobą:) EithelAmarth :)
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 15.01.2013 13:05

Aune szybko jedziesz, ledwo nadążam. Pozdrawiam
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 15.01.2013 14:52

Witam wszystkich przegladających w to piekne zimowe południe.
Jest mi bradzo miło,że ktoś czyta moje wypociny, zwłaszcza że nie udzielam się na forum,jestem taki cichy czytacz.
Zarejestrowałam się dość dawno ale nie odważyłam na uczestnictwo.Obawiam się,że moje odpowiedzi i porady będą mało precyzyjne i mądre.

AnaSz - pozdrawiam krajankę (mały patriotyzm lokalny) :D

Fresz - nie zasuwam wcale - własnie utknęłam na zdjęciach.Skopiowałam sobie instrukcję wklejania zdjęć - oczywiście umieszczoną na cro.pl :lol: i podejmę próbę.

Panie Januszu , fotosika-rozbójnika nie tykam.Od lat wierna jestem Picasa i przy nim (ten Picasa czy ta ?) zostanę.

Mervik - fajna relacja - bardzo proszę nie rozsiadać się u mnie tylko do roboty :D
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 15.01.2013 14:53

Witam, gospodynię :) A to skąd dokładnie jesteś?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 2011 czyli cała prawda wyszła na jaw - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone