Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cel - Dubrovnik - nie ważne jak...cz.1

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007
Re: Śibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 29.08.2008 07:21

JacYamaha napisał(a): Czy to jest pech jak żółw przebiegnie drogę :?:

Jak PRZEBIEGNIE, to na pewno :lool:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.08.2008 08:07

JacYamaha napisał(a):
Widok na przeciwległe wzgórze z kolejną twierdzą (jeśli się nie mylę to św. Anny) ale ta pozostanie tajemnicą. Nie wiemy czy można tam wchodzić.
Obrazek



Twierdza św. Anny to druga nazwa twierdzy św. Michała, którą zwiedziliście. Ta wysoko połżona to twierdza św. Jana. Widoki stamtąd , z racji położenia, rozległe, ale wewnątrz wszystko w większej rozsypce niż w św. Michale. Wejść do środka można(nie ma bilecików, w każdym bądź razie nie było w ubiegłym roku).

Serdecznie pozdrawiam :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Śibenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.08.2008 08:11

dangol napisał(a):Twierdza św. Anny to druga nazwa twierdzy św. Michała, którą zwiedziliście. Ta wysoko połżona to twierdza św. Jana. Widoki stamtąd , z racji położenia, rozległe, ale wewnątrz wszystko w większej rozsypce niż w św. Michale


:oops:
Dzięki

P.S. A jeszcze jedno mi się przypomniało-prawie na przeciwko remizy straży pożarnej jest piekarnia-tam jedliśmy najsmaczniejsze :!: pączki z tych, które zjadaliśmy we wszystkich odwiedzanych miejscach.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.09.2008 07:10

Kamp Planik w Raźanac. Blisko do A1 w Posedarje. Niezła baza na nabranie sił na wyjazd z Cro albo na początek urlopu w Cro. Mała dygresja-kurcze jak daleko do domu. Na ogrodzonej , ogromnej parceli jest wszystko co trzeba. Czysto, drzewa, cień, spokój, boisko, wychodzi po 17 E/d. Chyba nie może być lepiej. Zostawiamy paszporty gospodarzowi
Obrazek

I szukamy przytulnego miejsca dla siebie. Wszystko jest cacy do pewnego momentu. Wszystkie powyższe plusy mają swoją przeciwwnagę.
Niestety. A tak naprawdę jeden... Jeden wielki ukryty pod warstwą porastającej tu trawy. SKAŁA :!:
Podczas rozbijania namiotu pokrzywiłem wszystkie szpilki. Do trudności we wbijaniu już przywykłem (nie pierwszyzna) ale tu było zdecydowanie najgorzej.
Ale co tam-taka pierdoła nie jestem. I napewno nie zepsuje mi to urlopu. Zapada ciemność. Zmęczeni kładziemy się spać. Rano zobaczymy miasteczko, plaże.
Budzi się kolejny piękny dzień. Jest 19 lipca. Jeszcze 4 dni w raju. Oto nasze gospodarstwo. Duży mamy ogródek, prawda :)
Obrazek

Zadar nie ucieknie więc na plaże marsz. Dziś leniuch. Spacerkiem do miasteczka jest ok. 15 min. drogi. Dojście do morza jest bardzo kamieniste i ostre. Dno bardzo nieregularne, kamienie, głazy, skały, głębina. Nam to nie przeszkadza bo nurkowanie w takim surowym otoczeniu ma swoje uroki.
Obrazek

Piękne okoliczności przyrody
Obrazek

i niepowtarzalne
Obrazek

I tak na małym zwiedzaniu mija kolejny dzień. Rzut oka na miasteczko
Obrazek

Ta sama przystań z bliska
Obrazek

Troszkę po centrum
Obrazek

Obrazek

Hotel Zacisze
Obrazek

Prawie jak Malbork
Obrazek

Mała kapliczka przy tarasie restauracji
Obrazek

Plażowicze przenoszą się na hałaśliwe tarasy knajp. Nad wodą zapada spokój i wychodzą demony wojny :wink: (inwalida)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobranoc...

c.d.n. Zadar
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.09.2008 09:20

JacYamaha napisał(a):...
Plażowicze przenoszą się na hałaśliwe tarasy knajp. Nad wodą zapada spokój i wychodzą demony wojny :wink: (inwalida)
Obrazek
...

Nieźle doświadczony przez życie ten demon wojny, no i spory :!:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 01.09.2008 15:51

JacYamaha napisał(a):Obrazek


Piękne ujęcie :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.09.2008 19:54

helen napisał(a):http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/235139cb15a84673.html
a to co? 8O
Opłaty pobierają?
My kilka dni wcześniej robiliśmy zdjęcie tego kamienia bez tych "ozdób", no i bez informacji w rameczce :roll:


A ja tele zrobiłem z daleka a i tak plakat kupiłem i mam do dzisiaj.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.09.2008 20:18

Pisz dalej, super do czytania i wspomnień!
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 01.09.2008 22:26

Bardzo, bardzo miło sie czyta i równie miło ogląda! Ekstra! Obśmiałam się przy tej bieliźnie w Dubrowniku. Nam się w takich okolicznościach tam właśnie narodziło hasło: robię fotę z perspektywą przez majtki. Do tej pory gdziekolwiek jesteśmy i mamy taki klimatyczny widok majtek, majciochów, staników i staniczków na starówkach, to mówimy: rób perspektywę przez majtki :lol:

A co do pokrzywionych szpilek... Ach jak żałuję, że nie zrobiłam foty naszych 10 po tegorocznym kempie w Lagos na płd. Portugalii :lol: Pamiętacie taką scenę z "Czterech pancernych" jak Gustlik jakiś taki gwóźdź zakręcał? :lol: To tak wyglądały nasze szpilki. Wyrzuciłam do portugalskiego kosza. Zabrakło nam takiej wyobraźni jak przy naszej pierwszej Cro - miałyśmy ze sobą gwoździe budowlane - nooo w plecaku. takie 30 cm :lol: Coby nie dźwigać ich z powrotem ubogaciły gdzieś ziemię czarnogórską :lol:

Pozdrawiam i również czekam!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2008 06:18

Witam kolejnych czytelników :lol: Jest mi bardzo miło.
Niestety kolejne dni to już końcówka urlopu-aż nie chce się wracać (pisać).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2008 07:10

Mieliśmy dziś jechać do zadaru ale jest niedziela i stwierdziliśmy, że miasto będzie zapchane. Jutro. Dziś na spokojnie w drugą stronę-Pag.
Na początek Paski Most (340 m)
Obrazek

Jakieś ruiny
Obrazek

Krajobraz robi się strasznie surowy
Obrazek

Po drodze ryżowe pola :wink:
Obrazek

Ciągną się w nieskończoność
Obrazek

Nie, to fabryka soli
Obrazek

Pag-zjeżdżalnia-radocha dla syna. Miasteczko senne. Za gorąco na chodzenie i zwiedzanie. Lody i cień.
Potem jeszcze tylko kawałek w głąb cypla
Obrazek

Matko Bosko Pagosko-poproszę o jeszcze tydzień urlopu...
Obrazek

c.d.n. Zadar
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 02.09.2008 07:14

Bardzo fajnie się czyta.
W Trogirze bylismy rónież w kościele do którego wchodziliśmy przez ogród :)
Piotr D
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr D » 02.09.2008 07:33

Bardzo dobre :wink:
Budzi wspomnienia :lol: i robi się :cry: że to już za nami ....... w tym roku oczywiście :lol:
A co do tych majtów w Dubrovniku , to jest to chyba jakaś dodatkowa atrakcja sezonowa. W tamtym roku w lipcu wisiały , ale w tym roku w czerwcu ich nie było :!: coś jednak straciłem , a cena za bilet była pełna :evil:
Pozdrowienia
jendrzej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jendrzej » 02.09.2008 08:22

Ja również dopisuję się do listy czytających :D
Fajnie się czyta i przy okazji przypomina :)
A propo łajby w Sibeniku.
Remont postępuje:
28.08.2008 wyglądała tak
Obrazek
Czekam na ciąg dalszy :D
P.S. Przepraszam, że wciąłem się ze zdjęciem :oops: :oops:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.09.2008 11:15

JacYamaha napisał(a):...
Matko Bosko Pagosko-poproszę o jeszcze tydzień urlopu...
Obrazek

Dobreeee :lool: Wysłuchała :?: :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cel - Dubrovnik - nie ważne jak...cz.1 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone