Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 25.04.2008 15:11

Zgadzam się, u Ciebie w biurze czy w domu może byc taka różnica i pewnie jest. Ale nie na kampie w Chorwacji :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.04.2008 15:22

Po czym tak wnioskujesz :?:
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 25.04.2008 15:31

Po własnych doświadczeniach. Jest za gorąco, żeby ta lodówka zapewniła tam taką różnicę temperatury :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.04.2008 16:09

Różnica jest BEZWZGLĘDNA czyli jeśli będzie 40 st to 22 stC w lodówce to nie jest żadna rewelacja i lodów ani zimnego piwa się nie przetrzyma ;), ale pożyjemy - zobaczymy ;) miałaś na campie termometr :?: My ze sobą zabierzemy i sprawdzimy ;)
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 27.04.2008 21:16

1-MUSI stac w cieniu, wtedy raczej 40st nie ma
2-moze pracowac caly czas (nasza max 3 tgd bez przerwy)
3-lody raczej odpadaja ALEEE NAPOOOJE bardzo przyjemnie chlodne :)

mamy taka czwarty sezon i pracuje ok, przy odrobinie zdrowego rozsadku w doborze potraw absolutnie spelnia swoje zadanie

pzdr
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 28.04.2008 08:10

Nie, nie miałam termometru. Najchłodniejsze napoje z takiej lodówki są rano, czyli wieczorkiem Karlovacko chowamy i rano jest ok :wink:
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 28.04.2008 21:19

Zgadzam się z Ewą - w Chorwacji na kampie może być problem... pisze to jako (doświadczony już) posiadacz podobnej lodówki. Moja też miała być super, ach i och no i była, ale podczas testów w domu, jedzenie na kamp dowiozłam schłodzone i na tym skończyła się pomoc lodówki :lol: Zbyt gorąco jest w Cro by taka lodówka dawała wyniki o jakich piszesz teraz.
P.S. ale wszystko jest możliwe :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107750
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2008 11:04

Prąd na kempingu

Kupujemy taką wtyczkę

Obrazek

i takie gniazdo

Obrazek

i łączymy z kablem zamiast takich

Obrazek

i taki patent dopinamy z jednej strony do skrzynki prądowej na kempingu a z drugiej do kabla 30 - 50 m

Obrazek

i mamy prąd w namiocie.

Ps.
Na niektórych kempingach można podpiąć się do prądu zwykłą wtyczką.
Czasem wystarczy 30m kabla ale bywa , że i 100 m potrzebne.
ppeterson
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ppeterson » 19.05.2008 10:29

Taką wtyczkę jak pokazuje Janusz widziałem wczoraj w Leroy Merlin za ok. 10 zł.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 22.05.2008 09:45

Witam
Od kilku lat uprawiamy "family car-tramping", głównie po Bałkanach.
Po zmianie kilku samochodów doszliśmy do wniosku, że do takich celów potrzebny byłby nam wóz campingowy, ale z pewnych względów (na razie) nie możemy sobie pozwolić na taki zakup, więc "ograniczyliśmy się" vanem - Toyota Previa, która okazała się idealna do realizacji naszych wojażerskich potrzeb, aczkolwiek wymagała jeszcze kilku drobnych "udoskonaleń", by w pełni sprostać naszym tramperskim oczekiwaniom. Kilkoma swoimi patentami chciałbym się "pochwalić":

1. poniżej nasza Previa dostosowana do spania
www.parkowa12.krakow.pl/prevcamp1

2. poniżej szczegółowy fotoreportaż z procesu powstawania konstrukcji
www.parkowa12.krakow.pl/prevcamp

3. poniżej Previa dostosowana do potrzeb campingowych
www.parkowa12.krakow.pl/prevtent_full_edit

Mam jeszcze kilka drobniejszych patentów, ale póki co nimi się nie chwalę.. :D
pozdrawiam wszystkich campingowiczów i tramperów
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 22.05.2008 11:11

e.zetka napisał(a):Po własnych doświadczeniach. Jest za gorąco, żeby ta lodówka zapewniła tam taką różnicę temperatury :D

ostatnio na rynku pojawily sie male turystyczne lodowki sprezarkowe. temperature zapewniaja odpowiednia w 100proc.! ale ceny nie znam. jezdzac slyszalem reklame na CB. poniewaz mam wagon i w nim lodowke, wiec nie bylem zainteresowany szczegolami.... zajrzyjcie na allegro.
pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107750
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2008 11:37

A no pojawiły się :lol: ale strasznie drogie :(

Lodówki sprężarkowe i inne

Tu trochę tańsze
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 22.05.2008 13:46

Nieśmiertelny temat "lodówka na kempingu" :-) Dorzucę swoje trzy grosze - najpraktyczniejsza i zarazem najmniej zawodna, wręcz idealna do zastosowań kempingowych, a co szczególnie ważne - do pracy podczas jazdy samochodem/przyczepą, jest lodówka/chłodziarka absorpcyjna. Dla niewtajemniczonych - nie posiada jakichkolwiek ruchomych części, wiatraczków, silniczków, sprężarek, a jedynie grzałkę, zwykle o mocy 100W. Możliwe jest zasilanie zarówno z 230VAC, jak i z 12VDC - wtedy albo w lodówce są dwie osobne grzałki - jedna na 230V, druga na 12V, albo też jedna na 12V - wówczas niezbędny jest transformator obniżający napięcie z 230VAC na circa 12VAC - gdyż grzałce jest wsioryba, czy zasilana jest prądem przemiennym czy stałym. Produkował coś takiego polski Polar i Niewiadów wstawiał owe lodówki do poczciwych e-N-ek126 - ja mam tylko z grzałką na 12V, więc dodałem sobie samodzielnie drugą - na 230V. Trochę dłubaniny z tym było, ale po odpowiednim okablowaniu przyczepy niczego nie muszę przełączać, kombinować - wystarczy odłączenie przyczepy od samochodu (odcięcie od zasilania dwunastoma woltami z samochodu) i podłączenie jej do 230 na kampie. Ale już mój znajomy ma wersję z dwoma grzałkami i dwoma osobnymi kablami zasilającymi. Te najbardziej "bajeranckie" lodówki absorpcyjne są 'trójsystemowe' - oprócz możliwości zasilania z 230V lub 12V, mogą być zasilane z pospolitej butli turystycznej z propan-butanem. Nie jest więc zupełnie potrzebny jakikolwiek prąd!!! Gazem zasilany jest odpowiedni palnik/grzałka wewnątrz lodówki. Dodam jeszcze, że lodówki sprężarkowe, aczkolwiek bardzo wydajne, są - niestety - wrażliwe na przechył i b. źle znoszą pracę podczas jazdy samochodem. Każdy, kto czytał instrukcję od takiej lodówki, wie o co chodzi. Ponadto istnieje realny problem z zasilaniem lodówki sprężarkowej podczas jazdy - konieczny jest odpowiedniej mocy(duuużej) falownik/przetwornica. I to nie taka 100-200W (jak do laptopa), ale minimum 500W w górę, mimo że sama lodówka nie ciągnie jakichś dużych mocy. Prawdziwe są wypowiedzi na temat skuteczności 'lodówek' z modułem Peltiera - tzw. elektronicznych. Działają one dość skutecznie jedynie w nocy, gdy temperatura powietrza spada do ok. 20-25stC. Sam sprawdzałem, że można nawet uzyskać w niej temperatury ujemne(!), z odkładaniem się warstewki lodu na radiatorze, ale pod - już powszechnie znanym - warunkiem odpowiednio niskiej temperatury otoczenia. Ja sobie radzę w "prosty" ;););) sposób: w uszczelnionym dość dobrze na przewiewy przedsionku przyczepy cały czas pracuje normalna, automatyczna, przenośna klima, która stale utrzymuje temperaturę w tymże przedsionku na poziomie 20-24stC. Reszta jest wiadoma :-)
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 22.05.2008 13:54

janniko napisał(a):.... aczkolwiek wymagała jeszcze kilku drobnych "udoskonaleń", by w pełni sprostać naszym tramperskim oczekiwaniom. Kilkoma swoimi patentami chciałbym się "pochwalić":

- jestem pełen podziwu dla Twoich zdolności. Szacunek :-)
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 22.05.2008 14:29

wlasnie mam taka w swoim poczciwym niewidowie.... na 2 napiecia i gaz.... ale gazu nie uzywam do lodowki. a co do sprezarkowych , to na ich minus jeszcze fakt ze w nocy ja slychac!!! ja w kuchni np. nie moglbym spac....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone