Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 28.03.2017 08:56

maarec napisał(a):Nie ma co panikować, butle trzymajmy już na miejscu w cieniu, stosujmy nowe uszczelki i sprawne kuchenki, palniki, lampki itd.


Na miejscu możemy trzymać w cieniu. Pytałem o bezpieczeństwo pozostawienia butli w bagażniku i sprawdzony pomysł jej zabezpieczenia na otwartym parkingu w pełnym słońcu na co najmniej kilka (6-8) godzin.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.03.2017 21:28

kondi napisał(a):
maarec napisał(a):Nie ma co panikować, butle trzymajmy już na miejscu w cieniu, stosujmy nowe uszczelki i sprawne kuchenki, palniki, lampki itd.


Na miejscu możemy trzymać w cieniu. Pytałem o bezpieczeństwo pozostawienia butli w bagażniku i sprawdzony pomysł jej zabezpieczenia na otwartym parkingu w pełnym słońcu na co najmniej kilka (6-8) godzin.


Zastanów się

Czy słyszałeś kiedyś aby taka butla wybuchła komuś w aucie?

No ja nie

Gdyby było jakieś realne niebezpieczeństwo to już nasza kochana UE by milon zakazów w tym temacie wyprodukowała

Jak dasz na dno bagażnika pod ciuchy i inne pierdoły to tam maks 30, może 40 stopni pewnie mieć będziesz ...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.03.2017 11:07

Może tak empirycznie ? pozostaw auto w pełnym słoncu i włóż termometr do bagażnika ? POza tym skoro sa materiały izolujace np. przy przewożeniu zamarzniętej żywności działa to też w drugą stronę :)

Piotrulex fakt, że dotychczas nie wybuchło nie znaczy, że nie wybuchnie. Gratuluję podejścia :papa:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.03.2017 12:57

Vjetar napisał(a):
piotrulex napisał(a):
kondi napisał(a):Szanowni,

W jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć butlę z gazem 3kg podczas dłuższego postoju? Po drodze do celu zatrzymujecie się na zwiedzanie. Temperatura w aucie w nasłonecznionym miejscu bywa wysoka. Na butli pisze często "przechowywać w zacienionym miejscu", temp. otoczenia do 50C. Nigdy nie mierzyłem co prawda ile może wynieść np. temp. zastana w bagażniku, ale bezpieczeństwo jest istotne.

Pozdrawiam.


Też się nad tym zastanawiałem i nic nie wymyśliłem. Z tym, że od lat nie zatrzymujemy się na zwiedzanie, jedziemy nocą. Na campie butla w dzień stoi w cieniu drzewa.


Też tak robimy.
Jak się nad tym zastanowić to może:
- owinąć folią aluminiową,
- włożyć do styropianowego pudełka,
- przede wszystkim nie napełniać butli na full



Folia w bagażniku nic nie da. To już lepiej specjalnymi aluminiowymi osłonkami zasłonić okna w aucie, choć myślę że między torbami w bagażniku nie powinno być więcej niż 50 st. Woziłem pełne jak i prawie puste kartusze campingaz o cienkich ściankach w nagrzanym ostrym słońcem, czarnym jak smoła kufrze motocyklowym i nic złego się nie stało. Jeśli jednak masz obawy, to jedynym w miarę tanim wyjściem będzie pasywna chłodziarka z zamarzniętymi wkładami.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.03.2017 13:33

bluesman napisał(a):Może tak empirycznie ? pozostaw auto w pełnym słoncu i włóż termometr do bagażnika ? POza tym skoro sa materiały izolujace np. przy przewożeniu zamarzniętej żywności działa to też w drugą stronę :)

Piotrulex fakt, że dotychczas nie wybuchło nie znaczy, że nie wybuchnie. Gratuluję podejścia :papa:


Dzięki

Bardziej się martwię czy pepsi e puszce mi nie wystrzeli :)
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 30.03.2017 21:22

Analogicznie do butli gazowej...co sądzicie o mini kuchenkach elektrycznych? Większość campingów oferuje podłączenie do prądu, najczęściej jednak niestety max 6A. Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii :)?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.03.2017 22:57

kondi napisał(a):Analogicznie do butli gazowej...co sądzicie o mini kuchenkach elektrycznych? Większość campingów oferuje podłączenie do prądu, najczęściej jednak niestety max 6A. Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii :)?


Znajomi mieli indukcję, super sprawa, bezpieczniki wytrzymały
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 31.03.2017 00:04

Od trzech lat używamy indukcji. Kuchenka ma regulację mocy więc dawała radę nawet we Włoszech.
Regulacja działa na innej zasadzie niż w klasycznej elektrycznej kuchence.
W Chorwacji nie spotkałem się z problemem małego prądu.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 31.03.2017 08:57

pkucaba napisał(a):W Chorwacji nie spotkałem się z problemem małego prądu.


Gdyby mieli problem z prądem, to za każdym naszym pobytem non stop wywalałoby korki. :)
Po nurkowaniu mamy obok namiotu istną elektrownię- latarki, akumulatory, komputery, światła do podwodnej obudowy, lampa błyskowa... wszystko się ładuje. Do tego gril elektryczny, jakieś światełko, czasami czajnik. I oczywiście telefon, bo ciuchuko gra muzyczka z głośnika... który też czasami musi być ładowany. ;)
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 31.03.2017 12:27

Dobra wiadomość :) Zatem polećcie proszę sprawdzony model kuchenki indukcyjnej lub ew. zwykłej.
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 03.04.2017 12:37

kondi napisał(a):Dobra wiadomość :) Zatem polećcie proszę sprawdzony model kuchenki indukcyjnej lub ew. zwykłej.


kupiłem najtańszą w carefour za 80zł ale w każdym hipermarkecie są takie, cena regularna, nie w promocji, 2 lata gwarancji , zwykła, z regulacją, dwupalnikowa 2 x 1000W, płaska i kompaktowa, idealna na kemp. Jednopalnikowe są chyba za 50-60zł. W Chorwacji dała radę, bezpieczniki też.

Indukcyjne są ładniejsze, ale kilka razy droższe, nie każdy garnek się nadaje i trzeba o nie bardziej dbać.
mirtomir
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 07.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirtomir » 18.04.2017 10:29

Witam,
Potwierdzam kwestię kuchenki elektrycznej. Mimo iż mam zapędy dążenia do samowystarczalnośći ( czyli kuchenka gazowa lub na inne paliwo), żona namówiła mnie na elektryczną i... tak mamy.
Na nasze trzy osoby wystarczy jednogrzałkowa. Do tego kilka stalowych (takie lubię) menażek + kubasy stalowe i da się żyć.
Prąd na polach namiotowych to chyba już standard, więc kto ma obawy przed gazem, śmiało w prąd, czy też z prądem... jak kto woli ;)
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 18.04.2017 20:57

kondi napisał(a):...W jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć butlę z gazem 3kg podczas dłuższego postoju? ...

W taki sam sposób jak 60 litrowy zbiornik LPG.
Olać to.
W końcu to taki sam propan-butan.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.04.2017 14:45

Czasem przeglądam w internecie czego to ludzie nie wymyślą i znalazłem świetny patent (oczywiście o ile działa jak obiecuje producent). W temacie "Dlaczego kemping?" przeciwnicy zwracali uwagę na upał w namiocie. Amerykanie znaleźli receptę i na to. Cena podstawowa tej klimatyzacji to około 349 $ czyli 1400 zł, więc jak na polskie warunki niemało. Oceńcie jednak sami.

klimatyzator.jpg


https://www.kickstarter.com/projects/12 ... air-condit
msg
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) msg » 26.04.2017 20:24

Macie jakieś sprawdzone patenty pomysły odnośnie oświetlenia pod namiotem.
Na kampingach będzie dostęp do prądu ale myślę też o czymś oświetleniu/lampach/latarkach na akumulator.
Coś podpowiecie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 142
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone