Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cała prawda o Lizbonie ;-)

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.06.2019 13:50

mysza73 napisał(a):[
Beata W. napisał(a):Aga coś się ostatnio często po studniach szwędasz :oczko_usmiech:
Super miejsce :wink:
No tak jakoś wyszło z tymi studniami :mrgreen:
Ale po tej Studnii Wtajemniczenia, to Studnia Patryka nie zrobiła na mnie dużego wrażenia (co bardzo dziwiło męża mego :oczko_usmiech: )


Mi tam się obie podobają :lol: Może dlatego na żywo żadnej nie widziałam :mrgreen: :cry:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.06.2019 13:53

Beata W. napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Aga coś się ostatnio często po studniach szwędasz :oczko_usmiech:
Super miejsce :wink:
No tak jakoś wyszło z tymi studniami :mrgreen:
Ale po tej Studnii Wtajemniczenia, to Studnia Patryka nie zrobiła na mnie dużego wrażenia (co bardzo dziwiło męża mego :oczko_usmiech: )


Mi tam się obie podobają :lol: Może dlatego na żywo żadnej nie widziałam :mrgreen: :cry:
Nie wyglądały aby miały się zawalić, obie :oczko_usmiech: , więc wszystko przed Tobą :oczko_usmiech:
A kiedy i gdzie Ty w tym roku wakacjujesz, bo nie pamiętam :oops: :smo:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.06.2019 13:58

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Aga coś się ostatnio często po studniach szwędasz :oczko_usmiech:
Super miejsce :wink:
No tak jakoś wyszło z tymi studniami :mrgreen:
Ale po tej Studnii Wtajemniczenia, to Studnia Patryka nie zrobiła na mnie dużego wrażenia (co bardzo dziwiło męża mego :oczko_usmiech: )


Mi tam się obie podobają :lol: Może dlatego na żywo żadnej nie widziałam :mrgreen: :cry:
Nie wyglądały aby miały się zawalić, obie :oczko_usmiech: , więc wszystko przed Tobą :oczko_usmiech:
A kiedy i gdzie Ty w tym roku wakacjujesz, bo nie pamiętam :oops: :smo:


Mam nadzieję, że się nie zawalą i je zobaczę.
A u mnie wszystkie znaki wskazują, że Skopoles :lol: Właśnie zbieram się do zakupu biletów na prom z Volos :wink:
A Ty chyba 2 razy w tym roku :?: :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.06.2019 14:03

Beata W. napisał(a):A u mnie wszystkie znaki wskazują, że Skopoles :lol: Właśnie zbieram się do zakupu biletów na prom z Volos :wink:
A Ty chyba 2 razy w tym roku :?: :smo:

Czyli greckie klimaty :lol:
Mnie już Potter w nie wprowadza, bo siedzi właśnie na Paros i mi same cudeńka podsyła 8)
A czy dwa razy, to się zobaczy, bo Dolomity tylko pod warunkiem, że między 20 a 30 sierpnia będzie okno pogodowe, bo chcemy trochę po nich pochodzić :mrgreen:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.06.2019 14:10

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):A u mnie wszystkie znaki wskazują, że Skopoles :lol: Właśnie zbieram się do zakupu biletów na prom z Volos :wink:
A Ty chyba 2 razy w tym roku :?: :smo:

Czyli greckie klimaty :lol:
Mnie już Potter w nie wprowadza, bo siedzi właśnie na Paros i mi same cudeńka podsyła 8)
A czy dwa razy, to się zobaczy, bo Dolomity tylko pod warunkiem, że między 20 a 30 sierpnia będzie okno pogodowe, bo chcemy trochę po nich pochodzić :mrgreen:


To jej fajnie :lol:
A Ty gdzie ostatecznie :?:
No ja z góry zakładałam, że ten rok będzie Grecki z wyspami na S :lol: Tylko coś ta relacja z Santorini chyba mi nie wypali :cry:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.06.2019 14:16

Beata W. napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):A u mnie wszystkie znaki wskazują, że Skopoles :lol: Właśnie zbieram się do zakupu biletów na prom z Volos :wink:
A Ty chyba 2 razy w tym roku :?: :smo:

Czyli greckie klimaty :lol:
Mnie już Potter w nie wprowadza, bo siedzi właśnie na Paros i mi same cudeńka podsyła 8)
A czy dwa razy, to się zobaczy, bo Dolomity tylko pod warunkiem, że między 20 a 30 sierpnia będzie okno pogodowe, bo chcemy trochę po nich pochodzić :mrgreen:


To jej fajnie :lol:
A Ty gdzie ostatecznie :?:
No ja z góry zakładałam, że ten rok będzie Grecki z wyspami na S :lol: Tylko coś ta relacja z Santorini chyba mi nie wypali :cry:

My też na Paros :lol: :lol: :lol: , wysłałam Potter coby obczaiła czy warto :wink:
No właśnie, Ty nie tylko z Santorinii zalegasz :wink: , bo jeszcze chyba Barcelona się przydarzyła :oczko_usmiech:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.06.2019 14:28

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):A u mnie wszystkie znaki wskazują, że Skopoles :lol: Właśnie zbieram się do zakupu biletów na prom z Volos :wink:
A Ty chyba 2 razy w tym roku :?: :smo:

Czyli greckie klimaty :lol:
Mnie już Potter w nie wprowadza, bo siedzi właśnie na Paros i mi same cudeńka podsyła 8)
A czy dwa razy, to się zobaczy, bo Dolomity tylko pod warunkiem, że między 20 a 30 sierpnia będzie okno pogodowe, bo chcemy trochę po nich pochodzić :mrgreen:


To jej fajnie :lol:
A Ty gdzie ostatecznie :?:
No ja z góry zakładałam, że ten rok będzie Grecki z wyspami na S :lol: Tylko coś ta relacja z Santorini chyba mi nie wypali :cry:

My też na Paros :lol: :lol: :lol: , wysłałam Potter coby obczaiła czy warto :wink:
No właśnie, Ty nie tylko z Santorinii zalegasz :wink: , bo jeszcze chyba Barcelona się przydarzyła :oczko_usmiech:


Barcelona to był taki krótki wypadzik :mrgreen:
To Paros ma branie w tym roku. Może po Waszych relacjach skuszę się za rok :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.06.2019 12:17

Tramwaje, mosty, zamki ... w deszczu i słońcu - czyli cała prawda o Lizbonie :lol:

7 marca 2019 - CABO da ROCA 8)

Po uzupełnieniu cukru w organiźmie :oczko_usmiech: i wysuszeniu się nieco :roll: postanowiłyśmy ruszyć na dworzec ... choć deszcz nie przestał całkiem padać ... :roll:
Ale zaryzykowałyśmy ... i powiem Wam, że jeszcze nigdy w życiu nie byłam tak przemoknięta :roll:
Pod koniec naszego spaceru to lało tak, że MASAKRA :evil:
Moja teoretycznie nieprzemakalna kurtka przemokła na szwach ...
Bluza pod kurtką mokra ...
Koszulka pod bluzą oraz ... :oczko_usmiech:
U Potter podobnie ... jej nawet cyckonosz przemiękł :lol:
I takie zmokłe kury wsiadłyśmy do autobusu 403 który miał zawieźć nas na Cabo da Roca ...
Lało masakrycznie całą drogę :roll: ... a kierowca jechał jak szalony, choć droga była dość kręta :roll:
Po dojechaniu na miejsce lało cały czas ... więc schroniłyśmy się (jak wszyscy :mrgreen: ) w budynku, w którym sprzedają bilety autobusowe ...
Ale było tam strasznie zimno, a byłyśmy mokrutkie ... :roll:
Wystawiłam nos na zewnątrz na zwiady ... już bardziej mokra przecież być nie mogłam :lol:
I wyczaiłam, że obok jest jakaś kafejka ...
Postanowiłyśmy tam przeczekać ... choć to co działo się na zewnątrz nie wróżyło nic dobrego :roll:
No ale w kafejce było chociaż ciepło ... :mrgreen:
Zajęłyśmy strategiczne miejsce pod klimatyzacją ... która robiła za grzejnik :oczko_usmiech: ...
Obrazek

Ten felek za mną był bardzo upierdliwy ... :roll:


Zamówiłyśmy po dzbanku herbatki :oczko_usmiech: ...
Obrazek



i suszyłyśmy się ... :lol:
Obrazek


Po jakiejś godzince nasze kutreczki były prawie suche :mrgreen: , my również :oczko_usmiech:
A pogoda za oknem dawała nadzieję ... wychodzimy więc :oczko_usmiech:

Gdyby popatrzeć w tę stronę ... to prawie bezchmur totalny 8O 8O 8O
Obrazek


W drugą już tak miło nie było :? ... ale nie padało :mrgreen:
Obrazek


Idziemy ...
Obrazek


Potter zadowoniona, bo widzi ołszyn :lol:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Latarnia morska na Cabo da Roca 8)
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Wracamy ...
Obrazek


Potter wybiera nie najłatwiejszą trasę ... jak zwykle :wink:
Obrazek


Ale to jeszcze nie koniec :mrgreen: gdyż Potter wymyśliła spacerek ... na Praia da Ursa :oczko_usmiech:

Jak zwylke łatwo nie ma ... :wink:
Obrazek



Obrazek



Ale wyszło słoneczko ... było cieplutko ... widoki piękne 8)
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


W planach było zejście na dół ... ale przez to siedzenie w kawiarniach było za późno ...
Obrazek


Ale chociaż nacieszyłyśmy oczy widokami 8)
Obrazek



Wracamy na przystanek i jedziemy do Cascais :mrgreen:
Obrazek

...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.06.2019 12:18

...

Miałyśmy w planach zdążyć na zachód słoneczka ... ale ono zachodziło trochę nie z tej strony co trzeba :wink:

Plaży przy dworcu w Cascais ... :mrgreen:
Obrazek



Obrazek


Ulica w Cascais jakby ... faluje :lol:
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Tyle wyszło z naszego zachodu ... :wink:
Obrazek



Obrazek


No cóż ... wracamy do centrum i kierujemy się na dworzec kolejowy
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


To był dłuuuuugi, mooookry, ale baaaardzo udany dzień :oczko_usmiech:
Jutro wyjeżdżamy ... ale dopiero o 17 :smo:


:papa: :papa: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.06.2019 14:43

No to ja jednak miałem na Cabo lepsza pogodę. Za to w w samym Cascais nie byliśmy, tylko przy Boca de Infierno
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 13.06.2019 15:18

Mimo braku słonka i tak pięknie :lol:
Ale tego mokrego stanika Potter nie zazdroszczę :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.06.2019 18:23

Beata W. napisał(a):Mimo braku słonka i tak pięknie :lol:
Ale tego mokrego stanika Potter nie zazdroszczę :mrgreen:
A o swoim Aga nic nie wspomniała...


Siostra kilka dni temu z Capo fotki słała.... słońce, spore fale, a wiatr spory....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.06.2019 18:25

Beata W. napisał(a):A u mnie wszystkie znaki wskazują, że Skopoles :lol: Właśnie zbieram się do zakupu biletów na prom z Volos :wink:
Własnie pisałam w tej sprawie w Kalendarzu, ale pewnie nie widziałaś.... Ciekawa jestem jak logistycznie to zorganizowałaś..

Beata W. napisał(a):To Paros ma branie w tym roku. Może po Waszych relacjach skuszę się za rok :smo:
Ja myślę o Paros pozasezonowo, więc może 2 relacje wcześniej będą....
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.06.2019 19:09

Relacja ruszyła z kopyta :D .
Na Cabo fajna pogoda :wink: .
Mimo wszystko takie chmurki też mają swój urok.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.06.2019 07:55

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):A u mnie wszystkie znaki wskazują, że Skopoles :lol: Właśnie zbieram się do zakupu biletów na prom z Volos :wink:
Własnie pisałam w tej sprawie w Kalendarzu, ale pewnie nie widziałaś.... Ciekawa jestem jak logistycznie to zorganizowałaś..

No nie zaglądałam :oops:
Wiesz co niestety na dojazd musimy poświęcić 2 dni. Pierwszy nocleg w Serbii w przetestowanym Etno Selo, a drugi już w Volos.
Prom jest 11.08 o godz. 11:00 więc na spokojnie i o 14:30 jesteśmy na Skopoles.
Jeśli chodzi o cenę biletów ( mam nadzieję, że dzisiaj kupię bo coś się zebrać nie mogę ) to aktualnie dla mojej 4 + auto to 1033,00. Więc z grubsza tak :wink:
A Paros chcesz na jesieni :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal

cron
Cała prawda o Lizbonie ;-) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone