Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

burze i wyładowania atmosferyczne!

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
njal
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 07.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) njal » 01.08.2002 18:48

potwierdzam przynajmniej 5dni burzowych i prawie 2 dni bez słońca 12-16 lipiec m. OMISZ.
tomek2234
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 24.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek2234 » 01.08.2002 21:48

Wcześniej pisałem, że burze w lipcu się zdarzały ale opowieść Pawła W. brzmi jak horror. Byłem od 25.06-04.07 w Omisiu - grzmiało 2 razy; padało 2 razy po 5 minut i raz przez godzinę. Od 05.07-15.07 w Kasztelach- burza była chyba raz prawie całą noc wrza z ulewą.
Poza tym piękna pogoda ( na 18 dni- 14 extra), temperatura wody podawana w telewizji nie spadała poniżej 24 stopni (w Kasztelach była ciepła jak zupa). Byc może miałem szczęście, bo w dniu wyjazdu (15.07) w centrum Chorwacji złapała nas okropna burza. Po powrcie do kraju pani w telewizji mówiła, że w okolicach Splitu jest 24 stopnie.
elo
Burze w Dalmacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elo » 02.08.2002 11:53

Byłem w Zivogosce (20km od Makarskiej) w okresie 15.07-27.07
15 lipca w nocy przeżyłem niesamowitą burzę, na ranek pioruny waliły w góry nad morzem, na Peljesacu i Hvarze, odgłosy i widoki piorunów były "niezłe".
Potem nad ranem spadł deszcz, taki trochę tropikalny - jeszcze takiego
nie widziałem - naprawdę lało jak z kranu. Deszcz padał około 1 godziny.
Właścicielka apartamentu mówiła, że był to pierwszy deszcz od 3 miesięcy.
Potem kilkakrotnie w nocy były burze, ale jak dla mnie to one "oczyszczały"
powietrze. W dzień jak zwykle patelnia.
W ciągu 2 tygodni w dzień padało tylko raz - do południa, potem jak zwykle
słońce. Natomiast gdy wyjeżdzałem to wiał mocny wiatr - chyba "bora".
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 07.08.2002 01:31

Ja tez przezylem 5 dniowy okres burz i naporow w okolicach Splitu ;) Mit slonecznej Chorwacji upadl niestety. Dobrze , ze pojechalem tam na ponad 3 tygodnie bo bym sie zdenerwowal. Z drugiej strony taki odpoczynek od upalu tez ma swoje zalety. Dzieki temu zwiedzilem dokladnie Split :)
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 07.08.2002 09:03

grazka napisał(a):Potwierdzam slowa mojego poprzednika też własnie wróciłam z Chorwacjii padł mit o idelnej pogodzie.Chcę tylko doddać że nocowałam 21.07.02 w samochodzie 30 km na połunie od Plitwickich jezior nad ranem temp wynosiła ok.8 stopni .Tak że chyba dziura ozonowa daje nam we znaki
pozdr grażka :roll:


a ja przez dwa tygodnie mialem w Duce k. Omis piekna sloneczna pogode :D , burza owszem byla ale w okolicach Sibenika kiedy jechalem na Krke
artur
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur » 07.08.2002 10:58

Trudno uwirzyć w to co piszecie w zeszłym roku byłem trzy tygodnie w Chorwacji(sierpień) i nie widziałem nawet chmórki!!!!
Współczuje tym co się zawiedli w tym roku na "SŁONECZNEJ CHORWACJI"
KrisS
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisS » 07.08.2002 13:16

Chyba też sie poskarżę na pogodę... Byłem na Korculi między 14 a 29 lipca i przez pierwsze 10 dni było calkiem fajnie, słoneczko, czasem jakaś chmurka i trochę burz na dalekim horyzoncie (grzmotów nie było słychać)! Ale ostatnie 5 dni, jakoś tak 25 lipca przyszedł sobie wiaterek bora (podobno) razem z zasłonką chmur, które zaległy na niebie przez 4 dni i wiało jak cholera! Było wprawdzie ciepło, ale i tak za bardzo wychodzić sie nie chciało, bo wiatr chciał łeb urwać! Ostatni dzień sie trochę przejasniło, ale wiem z relacji znajomych, że nie było zbyt słonecznie jeszcze przez tydzień... Coś z tą pogodą w Chorwacji faktycznie szwankuje... :-)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 07.08.2002 22:08

Do pani co bila 30 km na poudnie od Plitwic i zostal rozczarowana temperaturom od 8 stopni. W calej Chorwacji nie wistempuje klimat Mediteranski ale tylko nad morzem, precizijnie na poudnie od gur ktore rozdzielaja wibrzeze i land. Inim razem ze bi sie nie rozczarowac polecam troche obserwowac nature (jezeli pani jest z miasta to rozumie ze sie obserwuja inne rzeczi) bo srodowisko wskazuje jaki klimat tam panuje.
Gdi bi na Plitwicach rosle agawi, oliwki i oleandre na pewno bi sie temperatura nocom nie opuszczala do 8 stopni. Plitwice sa w gurach i maja gurski klimat niema cieplich noci sorry tu nawet ministerstwo turistiki nic nie poradzi a ni kapital zachodni tez)))
Ogulnie co do pogodi w tym roku zeczewiscie nietipowe lato. Za duzo pada choc ja sie ciesze bo sie nie smaze na morzu
Darek 32
Chorwacja jest git!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek 32 » 07.08.2002 22:16

Bylem na campie najpierw w Sibeniku na Solarisiea potem kolo Dubrownika ,.Zdawaloby sie ze w lipcu i to w drugiej polowei powinno byc super>Wlsnie przez pogode ucieklismy na poludnie do Dubrownika po dwoch dniach w Sibeniku.Te chmurki ktore mam teraz na Slasku to nie to czego oczekiwalem w Chorwacji w lipcu.A w Dubrowniku w nocy burze takie ze mozna umrzec na serce.Za to w dzien czekala nagroda .40 stopni w sloncu i bezchmurne niebo.Po osmiu dniach takiej pogody kolo Dubrownika przenieslismy sie do Omisa.I tam byl koszmar ,Dwa dni na campie z wiatrem takim ze Czesi swoje namioty trzymali .Caly dzien i cala noc i tak dwie doby.Koszmar.Wiec ogolnie jest niezle ale chyba tylko na poludniu Chorwacji.
ya
burze i wyladowania atmosferyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) ya » 07.08.2002 22:30

Bylam w Chorwacji (MURTER) w terminie od 06-20. VII. Pogoda byla super tylko w 1 dzien nie poszlismy na plaze. Caly czas swiecilo sloneczko i bylo goraco, nawet noca temperatura nie wiele odbiegala od temperatury za dnia.
W drugim tygodniu byly czasami pod wieczor burze i popadal deszczyk, ale nie dlugotrwale i wcale nie tak grozne.
Nam osobiscie pogoda bardzo sie udala.
Jezeli ktos lubi slonce i cieplo to zycze takiej pogody jak mielismy my.
Pozdrawiam.
Ya
myzia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) myzia » 12.08.2002 08:20

Przeżyłam niezłą burzę w Basce na KRK'u, nieżle dawało po górach, ale rano piekne słońce :wink:
njal
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 07.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) njal » 12.08.2002 20:04

ciekawy jestem jaka obecnie jest pogoda rejon OMIŚA
Michal S.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 21.06.2002
Ta pogoda to nieporozumienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal S. » 20.08.2002 22:44

Wlasnie wrocilem z Baska Voda.
Pogoda w stosunku do zeszlego roku to jakies nieporozumienie.
Burze i wiatry. Pierwszy tydzien to same deszcze poza malymi wyjatkami.
Jedna burza to takie male tornado, w telewizj pokazywali pozniej miejscowosc Brela gdzie skarpy pozawalaly sie na samochody.
Jednego dnia wybralem sie do Bosni na caly dzien ,przejechalem gory Biakowo i tam super pogoda, gdy wracajac spowrotem ponownie przejechalem Biakowo znowu chmurska.
Generalnie bylem w stalym kontakcie ze znajomym na Hwarze i on mial pogode super cale dwa tygodnie. Ja w to wierze bo patrzac na Adriatyk i dalej na wyspe Hwar zawsze tam bylo bezchmurnie. Tak jakby te chmury trzymaly sie lini brzegowej kontynetu.
W przyszlym roku jade do Czrnogory a Chorwacje odwiedze przejazdem.
To jest okolo 100-200 kilometrow za Dubrownikiem i tam o pogode nie bede sie mosial martwic. Poza tym tam jest taniej i jeszcze nie zdazyli wrocic turysci.
sb

Nieprzeczytany postnapisał(a) sb » 20.08.2002 22:55

bylem pomiedzy 2.8 a 13.8 w chorwacji i dwa dni burz zaliczylem. szczegolnie za pierwszym razem strasznie lalo, az mi sie wspomaganie kierownicy w aucie zaczelo zacinac. ale zjazd z sv jure na poczatku burzy to naprawde niesamowite przezycie
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002
Re: Ta pogoda to nieporozumienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 21.08.2002 08:04

Michal S. napisał(a):Wlasnie wrocilem z Baska Voda.
Pogoda w stosunku do zeszlego roku to jakies nieporozumienie.
Burze i wiatry. Pierwszy tydzien to same deszcze poza malymi wyjatkami.
Jedna burza to takie male tornado, w telewizj pokazywali pozniej miejscowosc Brela gdzie skarpy pozawalaly sie na samochody.
Jednego dnia wybralem sie do Bosni na caly dzien ,przejechalem gory Biakowo i tam super pogoda, gdy wracajac spowrotem ponownie przejechalem Biakowo znowu chmurska.
Generalnie bylem w stalym kontakcie ze znajomym na Hwarze i on mial pogode super cale dwa tygodnie. Ja w to wierze bo patrzac na Adriatyk i dalej na wyspe Hwar zawsze tam bylo bezchmurnie. Tak jakby te chmury trzymaly sie lini brzegowej kontynetu.
W przyszlym roku jade do Czrnogory a Chorwacje odwiedze przejazdem.
To jest okolo 100-200 kilometrow za Dubrownikiem i tam o pogode nie bede sie mosial martwic. Poza tym tam jest taniej i jeszcze nie zdazyli wrocic turysci.




Michale to jak miałeś tak fatalną pogodę to czemu tam siedziałeś-zaplacona kwatera Cie trzymala 8O ? To kolejny argument za kempingami :mrgreen: .
Co do Czarnogóry to chyba nie wierzysz ze 50 km na południe od Dubrovnika jest jakiś drastycznie inny klimat, lokalnie roznice mogą występowac (sloneczny Hvar) ale bez przesady. Tak sie składa że w pierwszej polowie sierpnia pogoda była kapryśna w całej poludniowej Europie-Costa Brava i Lazurowe wybrzeze-ogromne ulewy, majorka tak samo, nawet grad, podobnie Wlochy. Zdaje sie tylko na Greckich wyspach i na cyprze wszystko było w normie.
PZDR :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
burze i wyładowania atmosferyczne! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone