Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

bramkowi oszuści

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
duet
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 27.09.2004
bramkowi oszuści

Nieprzeczytany postnapisał(a) duet » 23.07.2005 01:06

Napiszcie, czy zdarzyło wam coś takiego jak nam:
Facet na bramce autostrady chciał nam zaokrąglić kwotę 3,20 do 10 euro i na upartego twierdził, że nie ma wydać, pomogło dopiero wyłączenie silnika i wyjście z samochodu. Po sprzeczce okazało się, że miał te pieniądze do wydania.
Wcześniej spotykaliśmy się z tym, że pracownicy bramek zaokrąglali kwotę do pełnego euro ( np. 3,10 do 4).

Radzę wymianę waluty w kantorze na granicy i płacenie na bramkach kunami.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 23.07.2005 10:14

Dzień dobry :!: :!: :) Dawno Was nie było na FORUM w kazdym badz razie ja nie zauwazyłam :cry: Pozdrowienia od nas. :) :)
Nie mielismy klopotów na bramkach ,wydawali nawet drobniaki.
Pozdrowienia od petris i meza
duet
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) duet » 25.07.2005 13:08

Kochana Petris!
Bardzo dziękujemy za pozdrowienia. Od razu przepraszam, że piszemy z taką zwłoką - byliśmy w Chorwacji 3 tygodnie i teraz próbujemy nadrobić zaległości w pracy (przyjemności, siłą rzeczy, zeszły na bok).

Bardzo dziękujemy za polecenie Primostenu - dzieciaki były zachwycone kąpielą " na falach" - tego nie ma przy Zadarze. My podziwialiśmy widoki. Niezwykle refleksyjna góra cmentarna. W ogóle - Primosten jest piękny.

Ryby nadal nie brały.

Oceniam, że jeszcze kilka dni potrzebuję na "dogonienie spraw" zawodowych i zacznę czytanie relacji. Jestem bardzo ciekawa, jak udały się Wam tegoroczne wakacje.

Gorące pozdrowienia dla Ciebie i męża!
Ostatnio edytowano 25.07.2005 19:07 przez duet, łącznie edytowano 1 raz
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 25.07.2005 13:30

Cieszymy się ,że podobał Wam sie Promosten.Swietne miejsce do zwiedzania.A z rybami tak bywa,albo biora ,albo nie.to drugie czesciej.
My bylismy na Hvarze przetuptalismy prawie calutenki z wejsciami na szczyty.Ale wysp na razie mam dosyc.Moze wrocimy na Istrię.ale to sa plany a u nas to moze byc roznie.Pozdrowienia dla przemiłej parki.petris z mezem
:D :D
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 25.07.2005 15:56

Mojemu zaspanemu koledze w nocy wmówili, że powinien zapłacić 10 E ( cena była 10 Kn). Ale jak już się zorientował jak go dziabneli to orzeźwiło go to błyskawicznie i może dzięki temu dojechał cało i zdrowo.
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 25.07.2005 21:53

Na ogół płaciliśmy kartą, a jak nie to kunami (wzięliśmy trochę z PL na początek). Zaokrąglanie (nawet to z 3,20 do 4) strasznie mnie denerwuje, a na urlopie tego nie lubię :) .
marmatmm
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmatmm » 26.07.2005 13:26

to chyba narodowa przypadłość bo w sklepach podobnie zaokręglają :)
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 26.07.2005 14:07

W sklepach zaokrąglają końcówki w Lipach. I też zależy od miejsca. Są takie gdzie zaokrąglają zawsze w górę ale spotkałem też sklepy gdzie robili to uczciwie
Tom35
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom35 » 26.07.2005 18:03

duet napisał(a):Napiszcie, czy zdarzyło wam coś takiego jak nam:
Facet na bramce autostrady chciał nam zaokrąglić kwotę 3,20 do 10 euro i na upartego twierdził, że nie ma wydać, pomogło dopiero wyłączenie silnika i wyjście z samochodu. Po sprzeczce okazało się, że miał te pieniądze do wydania.
Wcześniej spotykaliśmy się z tym, że pracownicy bramek zaokrąglali kwotę do pełnego euro ( np. 3,10 do 4).

Radzę wymianę waluty w kantorze na granicy i płacenie na bramkach kunami.


Nie wszedzie ale na jak przyszło płacić za A Zagrzeb-Karlovac to zapłaciłem 2 Euro a powinienem 11 kun. Jasne ze powinien wydac 3 kuny. Ale on mowi jechac. Powiedzialem mu po Polsku złodzieju i jeszcze pare miłych rzeczy.
Ten kraj robi sie coraz bardziej dziwny a ludzie hardzi.
Andzi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzi » 27.07.2005 13:02

duet napisał(a):Napiszcie, czy zdarzyło wam coś takiego jak nam:
Facet na bramce autostrady chciał nam zaokrąglić kwotę 3,20 do 10 euro i na upartego twierdził, że nie ma wydać, pomogło dopiero wyłączenie silnika i wyjście z samochodu. Po sprzeczce okazało się, że miał te pieniądze do wydania.
Wcześniej spotykaliśmy się z tym, że pracownicy bramek zaokrąglali kwotę do pełnego euro ( np. 3,10 do 4).

Radzę wymianę waluty w kantorze na granicy i płacenie na bramkach kunami.


Na bramkach zaokrąglają do pełnego euro, a czasami wyżej! :evil: A co do sklepów: jednego dnia kupując w "Konzumie" kasjerka nie wydała mi 65 lip, następnego dnia w tym samym sklepie, inna kasjerka wydała mi co do lipy. Więc to tylko zależy od człowieka. Dużym PLUSEM jest bardzo miła obsługa :D

Pozdro :!:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 27.07.2005 13:24

Naprawdę, jest tak źle? Mnie się nigdy nie udało przylapać kogoś, żeby mi nie wydał z euro na bramkach, a w sklepie zaokrąglają mi nawet w dół, a nie w górę... Kurczę... Myślę, że w sezonie przyzwyczajają ich do tego zamożniejsi turyści, dla których 20 eurocentów to żaden pieniądz... Ja wiem, że dla zasady powinni wydawać jak trzeba, ale jak jest korek na 5 km, albo i większy?

Plumek
dworzan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dworzan » 07.08.2005 00:15

jechalem autostradami i placilem Kunami - wydawali prawidlowo, ale to bylo ze 3 lata temu :), moze sie rozochocili ??!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2005 00:49

Jechałem w tym roku autostradami i płaciłem kunami.
Resztę wydawali, lub płaciłem żądaną kwotę za odcinek
przejechanej autostrady-kuny trzeba wymienić na granicy,
a na każdej bramce poboru opłat "wisi" cennik, trzeba
czytać i płacić tyle ile pisze i nie dać się oszukiwać.
(wychodzi na to, że kunami najlepiej)
pozdrawiam
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 07.08.2005 10:44

Czy to taki problem wymienic na granicy 50 Euro na kuny i placic kunami 8O . Ja zawsze tak robie i po problemie! Ludzie opamietajcie sie...
aniuczek
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniuczek » 07.08.2005 13:55

miro napisał(a):Czy to taki problem wymienic na granicy 50 Euro na kuny i placic kunami 8O . Ja zawsze tak robie i po problemie! Ludzie opamietajcie sie...


Ja ten problem rozwiązuję płacąc kartą. Nigdy nie miałem problemu.
Podobnie w sklepach i na straganach nie spotkałem się z chęcią oszukania mnie. Wręcz kedyś sprzedawca gonił mnie bo nie odebrałem swojej reszty. Ale oczywiście nie wykluczam że może być inaczej. Spotkałem się za to kilkakrotnie z bardzo nieuprzejmą obsługą.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone