Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

bramkowi oszuści

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 07.08.2005 14:32

Witam wróciłem z Zatonu koło Zadaru a własciwie koło Nin.
Co do opłat na bramkach to wszystko pisze za co i ile trzeba płacic najlepiej w kunach, tych co preferują karty to pytam gdyby wszyscy płacili na bramkach kartami to stalibyśmy w korku ze 3 dni.
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 07.08.2005 14:40

Z doświadczenia oraz z powyższych wypowiedzi oczywiście najlepiej i najszybciej płacić kunami :D -zaosczędzimy czas i nerwy!! :D

pzdr :papa: :papa:
aniuczek
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniuczek » 07.08.2005 18:16

wlodek napisał(a):Witam wróciłem z Zatonu koło Zadaru a własciwie koło Nin.
Co do opłat na bramkach to wszystko pisze za co i ile trzeba płacic najlepiej w kunach, tych co preferują karty to pytam gdyby wszyscy płacili na bramkach kartami to stalibyśmy w korku ze 3 dni.



Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Zapłata kartą nigdy nie trwała długo a na pewno nie dłużej niż wydawanie reszty. Można sprawdzić. Ja to zrobiłem i to w środku sezonu ( wróciłem z Cro 3.08.). Nie uważam aby przyczyną korków byli płacący kartą. Bez przesady.
brunon
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunon » 07.08.2005 21:26

Polecam płacenie w Chorwacji kartą bankomatową, ja płaciłam wszedzie na bramkach na autostradzie, w sklepach i gdzie sie dało. Przelicznik jest o wiele lepszy z kursem kuny wobec euro (ok. 58 gr za kunę) niż wymiana waluty i nie ma oszukaństwa. Pozdro
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 08.08.2005 12:46

Diego M napisał(a):Z doświadczenia oraz z powyższych wypowiedzi oczywiście najlepiej i najszybciej płacić kunami :D -zaosczędzimy czas i nerwy!! :D

pzdr :papa: :papa:


[color=darkblue]Pisząc o płaceniu kunami miałem na myśli tylko autostrady,natomiast resztę oczywiście najlepiej płacić kartą jesli to możliwe color] :D


pzdr :papa: :papa:
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 08.08.2005 15:15

A ja się spotkałem z czymś takim - na początku myślałem, że to przypadek - a to tylko cwaniactwo "bramkarzy" :lol:
Wydając resztę - w kunach - podaje ci gość w łapce bilon i paragon. A tu nagle - o boże - 2 kuny lądują na asfalcie - niby przypadkiem. E tam - 2 kuny. Jadę dalej. Tyle, że na następnej znowu 2 kuny na asfalt - też niby przypadkiem, a ja też macham na to ręką.
Czy wam się to również przydarzało?
Wyobraźcie sobie - sezon w pełni - ile można tak zarobić. Wystarczy po kilku godzinach wyskoczyć z budki i pozbierać. Pieniądze leżą na ziemi - wystarczy się schylić. Święta prawda. Przecież mało kto wysiądzie z wozu - jeśli mu się to uda i sięgnie po monetę.
PZDR
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 08.08.2005 17:06

ja płaciłem kartą na bramkach i bez problemu , a kolega euro i wydawali mu kuny a w sklepie jak nie mieli wydać to wydawali ze swoją stratą???? nie ró bmy z nich złodzieji ani oszusyów bo tam nawet samochodów nie zamykają a nawet nie wyciągają kluczyków......
RadekS
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadekS » 09.08.2005 09:31

miro napisał(a):Czy to taki problem wymienic na granicy 50 Euro na kuny i placic kunami 8O . Ja zawsze tak robie i po problemie! Ludzie opamietajcie sie...

Po co mam wymieniać skoro dopuszczalną walutą przy płaceniu za autostrady jest Euro. Niedopuszczalne jest natomiast oszustwo. Również się z tym spotkałem i to kilka razy. Przebyłem odcinek za który powinienem zapłacić 16 kun. Dałem 3 euro więc facet miał obowiązek wydać ponad 5 kun reszty (stosując odpowiedni przelicznik). Musieliśmy się kłucić.
RadekS
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadekS » 09.08.2005 09:34

swiniakk napisał(a):ja płaciłem kartą na bramkach i bez problemu , a kolega euro i wydawali mu kuny a w sklepie jak nie mieli wydać to wydawali ze swoją stratą???? nie ró bmy z nich złodzieji ani oszusyów bo tam nawet samochodów nie zamykają a nawet nie wyciągają kluczyków......

Nikt z wszystkich Chorwatów nie robi oszustów, ale ci na bramkach niestety nauczyli się wyciągać z kieszeni turysty więcej niż powinni.
lupus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 14.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) lupus » 09.08.2005 22:17

najlepiej placic na bramkach karta
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone