Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzesień)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 09.08.2012 10:41

tony montana napisał(a):ech... usiąść tam sobie teraz spokojnie z Karlovaćko ...

My tam cały czas siedzimy 8)
Serio :D ... czuję się jakbym tam był najdalej wczoraj.

Fatamorgana napisał(a):Muszę przyznać, że będę trochę zrzynał z krajobrazów...jak tam dotrę.

Zrzynał ? 8O :evil: ... ;)
Ty tam lepiej nic już nie zrzynaj. W zeszłym roku, po drugiej stronie wyspy, pożar zrobił swoje, więc ... nie strasz, bo Cię na prom nie wpuszczą :lol:

Czesiek63 napisał(a):Witam no Nero foty jak zwykle robią wrażenie szczególnie z tym widokiem

Witaj Czesiek. Dziękuję - staram się, jak tylko umiem :)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 09.08.2012 18:03

nero napisał(a):
tony montana napisał(a):ech... usiąść tam sobie teraz spokojnie z Karlovaćko ...

My tam cały czas siedzimy 8)
Serio :D ... czuję się jakbym tam był najdalej wczoraj.

Fatamorgana napisał(a):Muszę przyznać, że będę trochę zrzynał z krajobrazów...jak tam dotrę.

Zrzynał ? 8O :evil: ... ;)
Ty tam lepiej nic już nie zrzynaj. W zeszłym roku, po drugiej stronie wyspy, pożar zrobił swoje, więc ... nie strasz, bo Cię na prom nie wpuszczą :lol:

Czesiek63 napisał(a):Witam no Nero foty jak zwykle robią wrażenie szczególnie z tym widokiem

Witaj Czesiek. Dziękuję - staram się, jak tylko umiem :)
................... hehe witam to staraj się tak dalej przynależność do klubu zobowiązuje :D
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 09.08.2012 23:52

sobota 03.09.2011r
Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać.

Podczas naszego poprzedniego, czerwcowego pobytu na wyspie, nie dane nam było zobaczyć wszystko, bo najzwyczajniej zabrakło nam czasu.
Wyspa Brač niby nie jest jakaś mega olbrzymia (choć trzecia co do wielkości z wysp chorwackich) ale jest na niej dużo miejsc, do których po prostu trzeba zajrzeć, chociaż na chwilę - tak żeby mieć jako taki obraz całej wyspy.
Wybiegnę trochę do przodu i powiem Wam, że nam niestety i podczas drugiego pobytu nie dane było dotrzeć wszędzie :? ale ... może to i dobrze, zostało coś na zaś :D

Przed nami kolejny cały dzień spędzony na włóczeniu się po wyspie.
Zajrzymy w nowe miejsca oraz w te, które darzymy dużym sentymentem.

Zwarci i gotowi na godne reprezentowanie ;) jedziemy na drugi koniec wyspy.

Obrazek

Na pierwszy ogień idzie Uvala Osibova. Jest to dość mocno wcięta w ląd zatoka, trochę poniżej miasteczka Milna.

Obrazek
Za stroną bol.hr

Dla lepszej orientacji poniżej cała rowerowa mapa wyspy z drogami i większością ścieżek.
Mapa Brač - Klik


Znajduje się tu dosłownie kilkanaście, w większości nowych, apartamentów plus kilka jeszcze w budowie.
Gdyby ktoś szukał lokum tam, gdzie diabeł mówi dobranoc ... proszę bardzo :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Zejścia do wody wyglądają tu tak

Obrazek

a widoki jakie rozpościerają się z tego miejsca są :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sami rozumiecie ... Jadran wzywa ;)

cdn.
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 10.08.2012 22:05

cd.

Szybka kąpiel zaliczona. Jedziemy na dalszą eksplorację wyspy.
Wyjeżdżając z Osibovej skręcamy w prawo. Po drodze mijamy znak Spacamiza (z dojazdem w dół drogą szutrową) - odpuszczamy, jedziemy dalej asfaltówką.

Filmik z drogi - Klik

Dojeżdzamy nią do kolejnej zatoki, która zwie się Maslinova.
Mamy w niej hodowlane kręgi i pozostały po u-bocie stary bunkier.
Przy bramie hodowli asfalt zamienia się w szuter, zatem parkujemy i dalszą drogę pokonujemy spacerkiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do kolejnej zatoki z dziką plażą, na której rozgościła się już para 8O niemieckich golasów.
Zostawiamy ich w spokoju i idziemy dalej.
Jak w Osibovej śladów pożaru z lipca 2011r widać nie było, tu jest ich już sporo :? Trochę przygnębiający to widok.

Obrazek

Obrazek

Oprócz golasów, kąpieli zażywa również kilka samochodów.

Obrazek

Droga, jak się potem okazało, prowadzi jeszcze sporo, sporo dalej. Niestety upał i tym razem z nami wygrał. Zawracamy.
Tę trasę należy zdecydowanie pokonać samochodem, rowerem, skuterkiem czy łódką. Pewnie warto, ale to zostaje też na zaś.
Jedziemy dalej ...

cdn.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 10.08.2012 22:30

nero napisał(a):sobota 03.09.2011r
Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać.

Podczas naszego poprzedniego, czerwcowego pobytu na wyspie, nie dane nam było zobaczyć wszystko, bo najzwyczajniej zabrakło nam czasu.
Wyspa Brač niby nie jest jakaś mega olbrzymia (choć trzecia co do wielkości z wysp chorwackich) ale jest na niej dużo miejsc, do których po prostu trzeba zajrzeć, chociaż na chwilę - tak żeby mieć jako taki obraz całej wyspy.
Wybiegnę trochę do przodu i powiem Wam, że nam niestety i podczas drugiego pobytu nie dane było dotrzeć wszędzie :? ale ... może to i dobrze, zostało coś na zaś :D

cdn.


Skąd ja to znam. W czerwcu byliśmy od Was dłużej, ale południe wyspy mogę posmakować dopiero dzięki waszej relacji. Dzięki :D Ale może to i dobrze, bo jest motywacja, żeby na Brac jeszcze wrócić.
Pozdrawiam
K
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 10.08.2012 22:32

A co do strat po pożarach, to patrząc w ubiegłym roku we wrześniu z promu do Veli Luki myślałem, że jest zdecydowanie gorzej.
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 10.08.2012 23:11

krombocher napisał(a):A co do strat po pożarach, to patrząc w ubiegłym roku we wrześniu z promu do Veli Luki myślałem, że jest zdecydowanie gorzej.

W kolejnych miejscach było niestety gorzej. Pokażę to jeszcze później.
Pozdrav

P.S. Gdzie tym razem się wybieracie?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 10.08.2012 23:41

nero napisał(a):
krombocher napisał(a):A co do strat po pożarach, to patrząc w ubiegłym roku we wrześniu z promu do Veli Luki myślałem, że jest zdecydowanie gorzej.

W kolejnych miejscach było niestety gorzej. Pokażę to jeszcze później.
Pozdrav

P.S. Gdzie tym razem się wybieracie?


:evil: tak czułem z tymi pożarami.
Co do wyjazdu, to w czerwcu penetrowaliśmy zatunelowy Peljesac, a dokładnie słynny Borak. Ale to było w czerwcu i teraz już coś mnie nosi. Więc jak będzie fajna pogoda, to może pod koniec września lub na początku października wyskoczymy gdzieś bliżej - może Kvarner okolice Opatji (na celowniku był Brsec) lub Rab. Macie jakieś sugestie (myślałem też o Pagu, ale w tym terminie obawiam się, żeby mnie nie wywiało).
Pozdrawiamy :papa:
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 11.08.2012 06:36

Widze Nero że spenetrowałeś teren dokładnie . ja również tam nie dotarłem ale dzięki Tobie na pewno kiedyś tam będę bo miejsce wyjątkowo mi odpowiada :D jeszcze jeszcze parę miejsc na Brac do zwiedzenia na szczęście zostawionych na następny raz :!: :papa: :papa:
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 11.08.2012 14:19

krombocher napisał(a):
nero napisał(a):
krombocher napisał(a):P.S. Gdzie tym razem się wybieracie?

Co do wyjazdu, to w czerwcu penetrowaliśmy zatunelowy Peljesac, a dokładnie słynny Borak. Ale to było w czerwcu i teraz już coś mnie nosi. Więc jak będzie fajna pogoda, to może pod koniec września lub na początku października wyskoczymy gdzieś bliżej - może Kvarner okolice Opatji (na celowniku był Brsec) lub Rab. Macie jakieś sugestie (myślałem też o Pagu, ale w tym terminie obawiam się, żeby mnie nie wywiało).
Pozdrawiamy :papa:

Dla nas Borak jest jeszcze zagadką ale ... jest oczywiście w planach!
Kvarner (dla równowagi) pod koniec września, jak najbardziej!
Najważniejsze to dobrze się zorganizować i wszędzie będzie OK - mz oczywiście :)
Pozdrav :papa:

Czesiek63 napisał(a):Widze Nero że spenetrowałeś teren dokładnie . ja również tam nie dotarłem ale dzięki Tobie na pewno kiedyś tam będę bo miejsce wyjątkowo mi odpowiada :D jeszcze jeszcze parę miejsc na Brac do zwiedzenia na szczęście zostawionych na następny raz :!: :papa:

Do dokładnego spenetrowania to jeszcze dużo, dużo nam brakuje, ale ... nie ukrywam, że też bardzo nas to cieszy :D :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.08.2012 00:15

Witajcie :D

Kolejna pozycja obowiązkowa z wielką przyjemnością została uzupełniona :D

Brać tu , Brać tam , ogromny w związku z tym na Brać smak mam . . .
Nie w tym , to w następnym roku Brać musi zostać odwiedzona przez nas 8)
Zanim to nastąpi , będę zwiedzał ją z Wami


Pozdrawiam
Piotr
ania.mor
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 11.02.2009
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.mor » 14.08.2012 12:34

Hejka!
Wasnie jestem w Povlji wiec moge potwierdzic w 100%, ze jest tak jak w relacji nero a moze i lepiej.

Jesli macie jakies pytania, to na biezaco odpowiem.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.08.2012 12:41

Nero, jaka była jakość szutrówki prowadzącej do Osibovej? Niestety tam nie dotarliśmy... Nawet nie wiem, w którym miejscu w Milnej należało zjechać... :oops:

Pewnie to dosyć proste, ale nam się nie udało. Byliśmy natomiast na plaży na Rt Bijaka.

Pozdrav :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.08.2012 12:54

Ale tu u Was pięknie, cieplutko...pozwolicie, że się trochę ogrzeje?


8)
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006
Re: Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzes

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 15.08.2012 15:53

piotrf napisał(a):... Brać tu , Brać tam , ogromny w związku z tym na Brać smak mam . . .
Nie w tym , to w następnym roku Brać musi zostać odwiedzona przez nas 8)
Zanim to nastąpi , będę zwiedzał ją z Wami

Postaram się skutecznie ... zahipnotyzować :D :wink:
Choć obawiam się, że jak tak dalej pójdzie (permanentny brak czasu) to zdążysz ją zwiedzić przed końcem naszej relacji :oops:
ania.mor napisał(a):Hejka!
Wasnie jestem w Povlji wiec moge potwierdzic w 100%, ze jest tak jak w relacji nero a moze i lepiej.

:D
Że jest lepiej, to ja dobrze wiem :wink:
Ja mam jedno podstawowe pytanie - Czy Ticja Luka nadal jest taka ... magiczna? :D
Jacek S napisał(a):Ale tu u Was pięknie, cieplutko...pozwolicie, że się trochę ogrzeje?

Grzej się :D
Zaraz do pieca dołożę 8)
maslinka napisał(a):Nero, jaka była jakość szutrówki prowadzącej do Osibovej? Niestety tam nie dotarliśmy... Nawet nie wiem, w którym miejscu w Milnej należało zjechać... :oops:
Pewnie to dosyć proste, ale nam się nie udało. Byliśmy natomiast na plaży na Rt Bijaka.

A my nie doszliśmy do Rt Bijaka, bo się szło i szło ... za daleko - tak nam się wtedy wydawało :?

Do Osibovej prowadzi droga asfaltowa.
Należy, tuż przed samym wjazdem do Milnej, odbić w lewo. Później dość ostro, zakrętami pod górkę - przy cmentarzu.
Miejscami droga jest bardzo wąska i jednokierunkowa, ale z tego co pamiętam asfalt na niej (w całości) jest. Za to droga powrotna jest już częściowo szutrowa.

Obrazkowo wygląda to tak:
Filmik 1 - Klik - to już sam dojazd do Osibovej.
Filmik 2 - Klik - dojazd szutrem do rozjazdu: w lewo Milna, w prawo zatoka Maslinova.

Obrazek

Pozdrawiamy wszystkich, którzy tu zaglądają :papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač - Povlja : Wakacje 2011 x2 (czerwiec+sierpień/wrzesień) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone