Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač A.D. 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 21.04.2010 23:18

Dzięki.
A już zacząłem się zastanawiać, czy jest ktoś, kto poczytuje moją pisaninę...
;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.04.2010 08:13

bl napisał(a):Dzięki.
A już zacząłem się zastanawiać, czy jest ktoś, kto poczytuje moją pisaninę...
;)


Dobrze, że na końcu tej wypowiedzi jest buźka.
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 22.04.2010 08:47

bl napisał(a):12-13 lipca
W tym roku do Orebiča też zabieramy ze sobą grilla.
.

W zesłym roku w czerwcu byłem w Orebic. Pytaliśmy właściciela o grilla ale powiedział, że jest zakaz i nie wolno. Być może tylko okresowy ze względu na upały, ale lepiej zawsze zapytać. Pozdr
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 22.04.2010 11:14

O kurczę. Ale zakaz używania w ogóle, czy nie chciał Wam udostępnić swojego?
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 22.04.2010 15:09

Swojego nawet nie miał ale chcieliśmy kupić na miejscu. Faktycznie przez 2 tygodnie nie widziałem ani nie czułem żadnego grilla.
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 22.04.2010 17:38

Czy ktoś miał podobne doświadczenia? I może wie, o co chodzi?
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 22.04.2010 17:42

Wydaje mi się,ze mogło chodzic o zagrożenie pożarowe, spotkalismy się z czyms podobnym podczas naszego pobytu w Cro :wink: Pewnego wieczoru 'sąsiedzi' robili grilla i od tego grillowania zajeły się ogniem pobliskie drzewa, na szczescie udało im się jakoś to ugasić 8)
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 22.04.2010 17:51

Hmm... Ale już w czerwcu?
Nam w Splitskiej nikt nie zwracał uwagi, grillowaliśmy w zasadzie co drugi dzień, a w bezpośrednim sąsiedztwie niemal non stop pracowały dwa inne grille.
Ale może i tam był zakaz, tylko mieliśmy szczęście i nikt nas nie przyłapał?
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 23.04.2010 00:32

14 lipca

Pobudkę zarządzam wcześnie; chciałbym zdążyć na jak najwcześniejszy prom, tak, by potem na kontynencie mieć jak najwięcej czasu do dyspozycji. Rodzina wierzga, drapie, jęczy i marudzi, ale jakoś udaje mi się pokonać ów opór, dzięki czemu do Skradina, skąd startują statki przewożące amatorów wodospadowych widoków w górę rzeki, udaje nam się dotrzeć około jedenastej.

Dajemy się złapać na pierwszy z brzegu parking; potem nawet się z tego cieszyliśmy, gdyż zmusiło nas to do przejścia przez całe niemal miasto, sprawiające dość sympatyczne wrażenie.

Moja lepsza połowa zajęła kolejkę do stateczku, ja zaś z dzieciakami ruszyłem do kas po bilety wstępu. Po jakimś półgodzinnym oczekiwaniu - częściowo w pełnym słońcu - udało nam się zdobyć upragnione przepustki do jednej z większych chorwackich atrakcji.

Dwa lata temu spędziliśmy pół dnia na Plitvickich Jezerach. Wywarły na nas wielkie wrażenie, i liczyliśmy na to, że wodospady Krki podziałają na nas w podobny sposób.

Z biletami w garści przyszło nam poczekać jeszcze jakieś dwadzieścia minut na jeden ze statków. Nasze oczy cieszył między innymi taki oto widok jednego z autostradowych wiaduktów:

Obrazek

Wreszcie jest! On, stateczek! Jakoś upchaliśmy się na jego pokładzie i ruszyliśmy w górę rzeki.

Obrazek

Obrazek

Dwadzieścia, może trzydzieści minut... i oto dopłynęliśmy.

A tam?

Upał, masa ludzi, część pluska się w wodzie (w odróżnieniu do jezior plitvickich, gdzie zakazana jest kąpiel, można tu znaleźć miejsce do legalnego popluskania się w wodzie). Dalej jest niewiele lepiej - tłok na ścieżkach, tłok na punktach widokowych, tłok przy atrakcjach w rodzaju pokazowej kuźni czy młyna wodnego. Brrr...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki jednak wynagradzają trudy eskapady:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 23.04.2010 09:25

Dla mnie też jest tam zdecydowanie zbyt tłoczno :? Widoki nie rekompensują kłębiących się wszędzie ludzi. Może warto pojechać w maju :?:
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 23.04.2010 10:20

Pewnie - najlepiej byłoby w kwietniu, potem w maju, następnie w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku...
;)
Chciałbym!
:)
W Plitvicach obiektywnie pewnie większy tłum rozkłada się na większą powierzchnię; bez trudu można (byliśmy tam w lipcu 2007) znaleźć miejsca, w których innych zwiedzających brak...
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 23.04.2010 10:26

Kurcze, dużo się zmieniło w KRK. Jak byłam w 2006 r pod koniec lipca, to można było swobodnie chodzić kładkami, bez żadnego tłoku i tłumu ludzi..
Mi osobiście bardziej podobał się pakt Krk niż Plitwickie, które odwiedziłam w ubiegłe wakacje :) Ale to moje subiektywne odczucia :D W tym roku chciałam raz jeszcze odwiedzić Krk, ale te tłumy o których wspominacie mnie trochę przerażają..:/
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 23.04.2010 10:55

Mam wrażenie, że dylemat co fajniejsze - Plitvice czy Krka rozstrzygany jest w zależności od tego, które miejsce zostało "zaliczone" jako pierwsze. Dla nas - i nie jest to tylko moja opinia - Plitvice zdecydowanie przewyższają Krkę (większe powierzchniowo i pod względem zróżnicowania krajobrazu, mniej ludzi na metr kwadratowy). Ale to może dlatego, że byliśmy tam wcześniej.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 23.04.2010 12:54

Być może tak jest:) Jeśli odwiedzę w tym roku Krk, to już będę w 100% pewna..a może jednak Plitwickie? :D
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 23.04.2010 17:53

bl napisał(a):Pewnie - najlepiej byłoby w kwietniu, potem w maju, następnie w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku...
;)
Chciałbym!
:)

zgadzam się całkowicie :wink: to było by doskonałe rozwiązanie, tylko czemu to tak daleko :cry:
Choć w sezonie te tłumy są męczące :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brač A.D. 2009 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone