Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bornholm

Duńska monarchia jest najstarszą zachowaną monarchią na świecie i istnieje od ponad 1000 lat. Dania ma 443 wyspy, a tylko 76 z jest zamieszkanych. Dania ma ponad dwukrotnie więcej rowerów (4,2 mln) niż samochodów (1,8 mln). Żadne miejsce w Danii nie jest oddalone o więcej niż 50 km od morza.
adrian1
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2007
Bornholm

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian1 » 12.08.2007 10:06

Witam, moi rodzice postanowili w tym roku zdradzić Chorwację i udać się na pare dni na Bornholm. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, którymi chciałby się podzielić, jakieś cenne rady i uwagi, a zwłaszcza sprawdzone zakwaterowanie? pozdrawiam Cromaniaków!
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 13.08.2007 13:58

Ja chetnie podczytam o Bornholmie, bo lezy w moich przyszlorocznych planach...
My na pewno na camping, na pewno z rowerami i raczej na przelomie czerwca i lipca, wtedy podobno najlepsza pogoda.

Moze ktos byl o cos podpowie...?
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 16.08.2007 10:05

coś mi się wydaje, że to nie jest najlepszy pomysł z tym Borcholmem....na północ do tylko do pracy, a na wakacje zdecydowanie południe :lol:
tulipek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 22.08.2009 22:58

właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu na Bornholmie i polecam wyjazd :) Wyjechałam tam zupełnie przypadkiem nie wiedząć co mnie czeka, ale na pewno tam wrócę. Woda czyściutka mimo, że to bałtyk. Ciepła, tzn nie to co w Chorwacji ale znacznie cieplej niż na naszych plazach. Czyste i szerokie plaże, Puste i bialutkie. Byłam w Dueodde. Camping około 40 zł za osobe po 16 sierpnia (to juz u nich po sezonie) super wyposażony, przy samych wydmach z widokiem na morze. (nie wiem jak jest w Chorwacji na campingach ale tutaj, kuchnia full wypas, sprzęt jak i naczynia ogólnodotępny dla wszystkich. łazienki 4 minuty za drobna opłatą, oczywiście też wszytsko co potrzeba, mydła, szmatki przy każdym zlewie, papier toaletowy. miejsce osobne do prania, specjalnie wyznaczone do obierania ryb, wędzarnia na campingu itp.
Pogoda fajna, nie za gorąco, słońce przez 5 na 6 dni urlopu, zreszta podobo to najbardziej słoneczna miejscówka nad Bałtykiem. w dwa dni mocno wiało ale nie przeszkadało to w plażowaniu bez parawanu. w zasięgu wzroku może z daleka widoczne z 4 osoby. "tłok" był w dni mniej wietrzne co jakis czas jedna rodzinka. zaskoczona byłam tymi pustkami.
Na campingu spokojnie można było zostawić kamere, komórki do ładowania bez obaw że zginą, w Chorwacji raczej bym sie w sezonei nie odważyła. wiele kramików z warzywami przy drodze na tzw skabonkę, bierze sie co chce i samemu wrzuca odliczone pieniądze do skarbonki, co tez śiwadczy o tym że nie spotka sie tu osób jak z naszego wybrzeża gdzie niestety wielu moich znajomych została okradziona przy pierwszej okazji.
Polecam zwiedzać wyspę rowerami. za kilka dni może wrzuce parę zdjęć.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.08.2009 12:36

Napisz proszę skąd wypływałaś i po ile bilety.
mak1973
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mak1973 » 13.09.2009 18:48

witam!!! Chciałam tylko napisać,że byłam w Chorwacji już dwa razy na różnych kempingach i NIGDY NIC MI NIE ZGINĘŁO!!! Namiot zostawialiśmy otwarty i jak wracaliśmy to wszystko było na miejscu.

Powrót do Dania - Danmark

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone