Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BORA

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.09.2012 15:55

Z napisał(a):dobrze że auto 4na4 to jeszcze dało się jakoś jechać .


Co to za dzielne auto?
mazuro1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazuro1 » 02.09.2012 19:57

alessandro1977 napisał(a):W niedzielę 26.08 powiało i to zdrowo...skończyło się to ochłodzeniem bardzo ciepłej wody i ogólnie temperatury w ciągu dnia, która już nie była taka sama mimo, że było bardzo ciepło :)

Rzeczywiście,w Pakostane powiało i troszkę popadało ale za to na drugi dzień widok na plaży niesamowity.Prawie pusto a woda była tak niesamowicie przejrzysta że nie mozna było wzroku oderwać.Ogólne ochłodzenie powietrza i wody było orzezwiające po tych upałach.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 02.09.2012 20:06

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
lhd napisał(a):Słyszałem, że Zadar jest zalany wodą do kolan w niektórych miejscach, mieszkańcy są wściekli....

Był wczoraj... dziś już nie jest.


Ciekawe, Zadar drugą Wenecją :) .
A w muzeum archeo w Zadarze pokazują, że jak pierwsi ludzie zaczeli zasiedlać tamte rejony to poziom Adriatyku był kilkadziesiąt metrów niżej, ale to było baaaaardzo dawno.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.09.2012 20:22

lhd napisał(a):Słyszałem, że Zadar jest zalany wodą do kolan w niektórych miejscach, mieszkańcy są wściekli....

Piłka wodna w centrum miasta Zadar :D
Obrazek
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 02.09.2012 20:29

Nie wiem co to było, ale zerwało mi pokrywę z Trumny na dachu :cry:
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 02.09.2012 20:59

WITAJCIE MANIACY. WŁAŚNIE WCZORAJ MIĘLIŚMY PRZYJEMNOŚĆ PŁYNĄĆ NASZYM AUTEM BEZ 4x4 DO CRO. PADAŁO NAM OD SŁOWACJ A W cHORWACJI JUŻ TYLKO LAŁO. :evil: ŚCIANA WODY BYŁA OD ZADARU DO GORNEJ BRELI . NA BRAMKACH WYJAZDOWYCH W KIERUNKU ZAGRZEBIA STAŁ OKOŁO 10 KM KOREK W DESZCZU I CHŁODZIE GDYŻ TEMPERATURA BYŁA W GRANICACH 13 STOPNI. PODNIOSŁA SIĘ ZA ŚW.ROKIEM DO 20 STOPNI. W NOCY OKOŁO 24.00 OGLĄDALIŚMY BURZĘ NAD BRACEM. DZISIAJ OD RANA W BRELI PIĘKNA POGODA, CHORWACKI STANDARD, I TAK MA POZOSTAC, LUDZI PRZYBYWA. POZDRAWIAMY Z BRELI STOMARICY :papa: :papa: :x :hut:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 02.09.2012 21:27

POTWIERDZAM
W sobotę wracałem z Rabu...
Wyjeżdżałem o 9-ej rano w lekkim deszczyku i przy 27 stopniach ciepła...
Na lądzie rozpętała się ulewa i ciągnęła się aż do Austrii...
Nie było widać na 5 metrów!
Ja się poddałem po 400km. i 10 godzinach jazdy i przenocowałem w Austrii.
Dziś dokończyłem podróż.
:)
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 03.09.2012 23:16

W Vodicach dzisiaj spadło tyle deszczu, ile w cały rok nie spadnie. Ulewa i burza na maxa.
grejt
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grejt » 04.09.2012 08:51

25 sierpnień - wyspa Pag. Pływamy na materacach, opalamy się, dzień jak co dzień. W ciągu pół godziny pogoda zmieniła się tak, że w momencie gdy przeleciał koło mnie leżak, a zaraz po nim krzesła i stół z pobliskiego baru to stwierdziłam, że jednak dobrze jeździć samochodem na plażę. Znając wyspę Pag bardziej spodziewałam się, że dostanę kamieniem ;) burza "piaskowa" minęła po godzinie i później zaczęło już normalnie padać.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 04.09.2012 09:24

Z tego co widzę, to także łowienie ryb... ;)
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 04.09.2012 19:25

maniusc napisał(a):Czy ktoś "przeżył" BURĘ?
Ja tak na wyspie RAB z 26 na 27 sierpnia 2012 roku.
Taki wiatr, że deszcz padał poziomo!
:)



Bora to nie byla na pewno. Bora wieje z drugiej strony. Juz w innym watku pisalem, ze "moj" Chorwat twierdzil, ze to byla Nevera, czyli wiatr tworzacy sie we Wloszech, przebywajacy Adriatyk i uderzajacy w chorwackie wybrzeze. CroMarek pisal o Taramontanie, ale chorwackie media podaja cos bardziej zblizonego do mojej wersji - czyli zbog nevremena. Ale co by to nie bylo to przyszlo nagle i dmuchalo ostro 8O
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 04.09.2012 20:12

$$ napisał(a):W Vodicach dzisiaj spadło tyle deszczu, ile w cały rok nie spadnie. Ulewa i burza na maxa.



Obserwowaliśmy "Wasze" strony (tzn. północ bo od nas do Vodic to jeszcze sporo) z Zivogosce tCały wieczór na horyzoncie od Hvaru (z naszego balkonu na wprost) po wybrzeże na północy (z naszego balkonu na prawo) błyskało jak miło. Nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.09.2012 21:41

eRBe napisał(a):
maniusc napisał(a):Czy ktoś "przeżył" BURĘ?
Ja tak na wyspie RAB z 26 na 27 sierpnia 2012 roku.
Taki wiatr, że deszcz padał poziomo!
:)
Bora to nie byla na pewno. Bora wieje z drugiej strony. Juz w innym watku pisalem, ze "moj" Chorwat twierdzil, ze to byla Nevera, czyli wiatr tworzacy sie we Wloszech, przebywajacy Adriatyk i uderzajacy w chorwackie wybrzeze. CroMarek pisal o Taramontanie, ale chorwackie media podaja cos bardziej zblizonego do mojej wersji - czyli zbog nevremena. Ale co by to nie bylo to przyszlo nagle i dmuchalo ostro 8O

Nevera to nie jest nazwa wiatru, tylko pojęcie oznaczające niepogodę/ burzę lub sztormowa pogodę; złe warunki pogodowe pojawiające się gwałtownie; podobne znaczenie ma słowo nevrijeme (genitiv:nevremena)- niepogoda, burza; słowko zbog znaczy "z powodu"... zbog nevremena - z powodu burzy/ sztormu......
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 05.09.2012 10:02

Na Korculi już drugi dzień burza do tego dość mocno wieje. Może ktoś się podzielić sprawdzonym linkiem do prognozy aby zobaczyć co się będzie dziać w następnych dniach?
WRC
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) WRC » 05.09.2012 10:07

od piatku powinno byc 27 stopni i slońce
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BORA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone