Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

bezkresne piękno Hvaru

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 08.01.2012 15:08

Czytam - nas jeszcze na Hvarze nie było - a kusi, oj kusi...
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 08.01.2012 18:15

"Co było śmieszne ze składnikami - pizza z oliwkami i z prsutem np. składała się z kilku plasterków prsuta i... jedej oliwki na środku. Sprawdziliśmy - wszystkie pizze zawierały tylko jedną oliwkę! "

Potwierdzam! w Korculi czekając na pizzę z oliwkami zastanawialiśmy się czy będą to oliwki czarne czy zielone, a okazało się że była zielona oliwka sztuk jeden :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.01.2012 21:26

Relacji z Hvaru nie odpuszczę. Fajnie piszesz :) Czekam na ciąg dalszy.

Relacja już wpisana do KMWH :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 08.01.2012 22:06

Witam serdecznie i cieszę się na tą relację bo jadę w lipcu prawie dokładnie w to samo miejsce tzn. villa irming, która też jest chyba niedaleko przystani w niedzieli, tak przynajmniej wnioskuję ze zdjęć. Może widzieliście ten apartament i możecie coś na ten temat powiedzieć... :D Ponieważ jedziemy pierwszy raz do chorwacji liczę na jak najwięcej nawet błahych informacji ze sv.nedjeli i okolic, miałbym masę pytań... :) :) . Piszcie jak najwięcej... Pozdrawiam :)
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 08.01.2012 23:34

@maslinka: dziękuję za dodanie do mojego ulubionego klubu! :D

@mariusz_77: właścicielka z Villi Irming to była ta kobieta, która nam pomogła znaleźć nasz apartament - przemiła! U niej był komplet, dom wyglądał z zewnątrz super, taras ze stolikami, jakiś stół pingpongowy chyba też był, wszystko zacienione. Z zewnątrz wyglądało naprawdę fajnie, zresztą dlatego tam się udaliśmy z zapytaniem :P
achhhhh! chciałabym tam wrócić! Wspaniałe miejsce czeka na Was!
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 09.01.2012 00:12

no to ruszamy szutrem w kierunku Dubovicy! wcale nie było tak ekstremalnie, jedynie spalanie było meeeeeega, bo prawie cały czas na jedynce trzeba było jechać. Ja jako drugi kierowca (mniej doświadczony) oddałam na wyspie stery całkowicie...


Obrazek

Obrazek


Obrazek


poniżej zatoczka, której nazwy nie pamiętam (Zigovisce? jakoś tak). Przejeżdżaliśmy kilka razy tym szutrem i nie mogliśmy znaleźć ścieżki w dół... do dziś jest to dla mnie zagadka, jak się tam dostać...

Obrazek
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 09.01.2012 00:31

i Dubovica. Parking do zatoczki łatwo znaleźć, kawałek trzeba zejść w dół. My jak zawsze, kiedy trzeba było wybrać jakąś drogę z dwóch, wybieraliśmy zawsze źle, więc i tym razem zamiast pojechać kawałek dalej nową drogą, zatrzymaliśmy się na pierwszym miniparkingu i ruszyliśmy przez pola w dół hehheh kiedy ścieżka się skończyła, a zaczął ogród prywatny... zwątpiliśmy :P no ale powiedziało się A...
przeliśmy przez ogród i przez jakieś podwórka i znaleźliśmy się na plaży :D
plaża śliczna, ludzi niedużo, ale z jakiegoś powodu woda była okropnie zimna. Nie wiem, czy to jakieś nurty zimne przypłynęły czy z natury jest tam zimniej, ale nie dało się wytrzymać. Chwilę popływaliśmy i zrezygnowaliśmy... i więcej też tam nie wróciliśmy. Niestety, nie sprawdziliśmy temperatury wody w innym miejscu tego dnia, być może wszędzie było zimniej...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Generalnie najbardziej do gustu przypadła nam chyba plaża w Ivan Dolcu. Najdelikatniejsze zejście i brak głębiny po 1metrze pozwalały pograć w piłkę, poleżeć na brzegu nie przeszkadzając innym. Ludzi dużo. Życie podwodne także istniało, można było wypłynąć trochę dalej i podwodne trawy poobserwować, fajnie :)

W Ivan Dolcu jest taki stary dziadek, który oferuje podwózkę na pobliskie wyspy. Byliśmy zainteresowani Scedro, ale jego oferta była bardzo niekorzystna finansowo. Na 3 godziny czy 4 był to koszt rzędu 400 kun chyba... z Zavali można było popłynąć za 30 kun/os.
Pewnie wiecie, ale z Zavali wozi turystów na Scedro facet, który jest też właścicielem (lub pracownikiem, ale generalnie chodzi o jedno) restauracji i domu na wysepce. Wozi on ludzi na tę swoją plażyczkę, pod swoją konobę :)) zostawia na 6h i niemal pewne jest, że każdy coś u niego kupi w ciągu dnia. Więc interes się kręci :) ale Scedro w innym odcinku :)))
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 09.01.2012 00:54

No to czekam na cd.
Jestem z tej grupy co jeszcze na Hvarze nie była, także każda informacja jest cenna.
Czy te przejazdy szutrem to na każde auto bo moje ma nisko podwozie.
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 09.01.2012 01:07

ojj, to już powinni się wypowiedzieć panowie specjaliści od samochodów... My byliśmy Fiatem Stilo i nic się nie wydarzyło z podwoziem.
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 09.01.2012 10:00

Po tej relacji może być spory najazd na Hvar... :lool:
Po takich fotkach Hvar bardzo kusi
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 09.01.2012 10:46

oj kusi :P :P

bylismy ostatnio w Igrane, i :cry: niestety nie poplynelismy na hvar :cry:

Ktos nagadal mojej Zonie ze tam sa drogi dla samobujcow i lipa, nie bylo Hvaru
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 09.01.2012 12:38

Wtam.
Też sobie poczytam i pooglądam
barsa
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 20.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barsa » 09.01.2012 13:17

Chętnie do was dołączę, zapowiada się bardzo ciekawie :D
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 09.01.2012 15:56

Pięknie tu u Ciebie. Przechodziłam koło Twojego mieszkanka niedzielnego kilka razy. Ależ ja tęsknię za Hvarem.
Pozdrawiam
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 09.01.2012 16:17

Cieszę się, że tak wspaniałe miejsca czekają na nas :D :D ... już nie mogę się doczekać :D ... czekam na więcej fotek i porad...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
bezkresne piękno Hvaru - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone