Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.02.2021 22:20

piekara114 napisał(a):Większej ilości śniegu to ja dawno nie widzialam.


Będzie powódź, będą podtopienia. Tam w górach, u Ciebie. Worki z piaskiem trza szykować. To nie żart Piekara to realia zycia.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.02.2021 22:42

piotrf napisał(a):Piękna wycieczka , Agnieszko :D , u nas pogoda nie zachęcała do spacerów - marznący deszcz , oblodzenie . . . za to tydzień wcześniej było sporo śniegu

Taaak, tydzień temu było zdecydowanie lepiej ze śniegiem 8), a najlepiej jest teraz... w Gliwicach ;)

piotrf napisał(a):Fajna ta nowa Telesforówka

Wiosną pójdziemy sprawdzić, jak smakuje ;)

Nefer napisał(a):
maslinka napisał(a):
Nefer napisał(a):Fajna wycieczka :).

Było bardzo fajnie :) Polubiłam zimowe łazikowanie 8)

No tak - nie ma nart, to są wędrówki :) .

W ten weekend, jak otworzą się ośrodki narciarskie (już legalnie ;)), będziemy mieć niezłą zagwozdkę :roll: Nie wiem, czy nie wybiorę górskiego spaceru zamiast stania w kolejce do wyciągu :oczko_usmiech:

Dawigs napisał(a):Dziwna ta zima. W górach ciepło, marznące deszcze a u nas mróz trzyma i ciągle dostarczają świeże dostawy śniegu :| . Takich ilości dawno nie było ...

To prawda, ostatnia bardzo śnieżna zima była w 2006 roku. Zapamiętałam armageddon na ulicach w mieście...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.02.2021 22:47

Ural. U mnie prawie śniegu nie ma. I jak ostatnio wiosnę obserwuję to podtopienia są bardziej na północ ode mnie, choć wiadomo coś się tam w okolicy trafi, zwłaszcza jak niektórzy przy samej rzece się pobudowali, bo tak ojcowizna była.....
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.02.2021 13:30

maslinka napisał(a):W ten weekend, jak otworzą się ośrodki narciarskie (już legalnie ;)), będziemy mieć niezłą zagwozdkę :roll: Nie wiem, czy nie wybiorę górskiego spaceru zamiast stania w kolejce do wyciągu :oczko_usmiech:

Ja bym wybrał spacer..., ale też dlatego (oprócz kolejek), że narciarz ze mnie żaden :wink: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.02.2021 17:38

Śniegu nam już nie brakuje , przez dwie ostatnie doby spadło go tyle , że wszędzie słychać szuranie łopat :roll: , przy okazji miło pogadać z sąsiadami i stwierdzić , że wszyscy zdrowi :lol:
Pada nadal .


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.02.2021 19:46

Nefer napisał(a):
maslinka napisał(a):W ten weekend, jak otworzą się ośrodki narciarskie (już legalnie ;)), będziemy mieć niezłą zagwozdkę :roll: Nie wiem, czy nie wybiorę górskiego spaceru zamiast stania w kolejce do wyciągu :oczko_usmiech:

Ja bym wybrał spacer..., ale też dlatego (oprócz kolejek), że narciarz ze mnie żaden :wink: .

Jeżeli nie wystraszy nas mróz ;), to raczej wybierzemy spacer :) Dzisiaj przeczytałam (zresztą na narciarskim forum ;)), że w każdym roku trzeba spróbować dwóch nowych rzeczy :oczko_usmiech:
No to w 2021 już zrobiliśmy coś nowego - zaczęliśmy zimą chodzić po górach 8)
Co będzie następne? :mrgreen:

piotrf napisał(a):Śniegu nam już nie brakuje , przez dwie ostatnie doby spadło go tyle , że wszędzie słychać szuranie łopat :roll: , przy okazji miło pogadać z sąsiadami i stwierdzić , że wszyscy zdrowi :lol:
Pada nadal .

Tak, szuranie łopat budzi mnie codziennie koło 6:00 ;)
No i nabywam doświadczenia jako zimowy kierowca. Niby tylko w mieście, ale czasami jest bardzo ekstremalnie :wink:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.02.2021 21:51

Maslinko, Piotrze kusiliście zimowymi wyjściami i tak dziś nastąpił nasz zimowy debiut :D . Trafiliśmy na fantastyczną bezchmurną i bezwietrzną aurę w iście bajkowej scenerii :lol: . A że to nie Beskidy to tylko jedno zdjęcie :wink: .
Szkoda że idzie odwilż :cry: .

P2146277.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.02.2021 21:57

Dawigs napisał(a):Maslinko, Piotrze kusiliście zimowymi wyjściami i tak dziś nastąpił nasz zimowy debiut :D

Pięknie! Super, że się Wam spodobało :D Pogoda była świetna; dobry dzień na rozpoczęcie zimowych górskich spacerów 8)

My do tego stopnia polubiliśmy łazikowanie w śnieżnej scenerii, że dzisiaj wybraliśmy wędrówkę, a nie narty 8O

Zdjęcia i opis wrzucę jutro. Dziś tylko walentynkowy akcent :mrgreen::

2021-02-14-12h27m21 (Custom).JPG


Pozdrawiam :papa:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 14.02.2021 22:07

Jeżeli to dla mnie serduszko to dziękuję, dziękuję. Wam też życzę miłości do gór, puszystego śniegu i tak w ogóle i szczególe.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.02.2021 22:10

Ural napisał(a):Jeżeli to dla mnie serduszko to dziękuję, dziękuję.

Dla wszystkich Forumowiczów :mrgreen: Bardzo proszę :D

Dzięki za życzenia. Nasza miłość do gór ciągle się rozwija :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.02.2021 22:20

maslinka napisał(a):
Dawigs napisał(a):Maslinko, Piotrze kusiliście zimowymi wyjściami i tak dziś nastąpił nasz zimowy debiut :D

Pięknie! Super, że się Wam spodobało :D Pogoda była świetna; dobry dzień na rozpoczęcie zimowych górskich spacerów 8)

Dzisiejsza sceneria nas oczarowała 8O . Zgodnie stwierdziliśmy, że jak tylko nadarzy się okazja to znów się gdzieś wybierzemy :lol: .

maslinka napisał(a):Zdjęcia i opis wrzucę jutro. Dziś tylko walentynkowy akcent :mrgreen:
Pozdrawiam :papa:

U nas też były walentynkowe akcenty w postaci śnieżnych serc. Włączył się też syn wpisując w nie nasze inicjały :lol: .
Już ostrzę zęby na jutrzejszą relację :D .
:papa:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 14.02.2021 23:02

Dawigs, a gdzie byliście :?:

A relację Maslinki też chętnie poczytam i obejrzę :).

Dzięki Wam choć wirtualnie mogę pobyć w górach. Doceniam i dziękuję :).
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.02.2021 23:42

Nefer napisał(a):Dawigs, a gdzie byliście :?:

Góry Opawskie, Biskupia Kopa :D .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.02.2021 00:40

Dawigs napisał(a):Góry Opawskie, Biskupia Kopa :D .

Szczyt graniczny :) Niedaleko naszych ulubionych czeskich Jeseników 8) Na Biskupiej jeszcze nie byliśmy. Wieża widokowa wygląda fajnie i podobno w okolicy jest dużo grzybów ;)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 15.02.2021 13:25

Dawigs napisał(a):
Nefer napisał(a):Dawigs, a gdzie byliście :?:

Góry Opawskie, Biskupia Kopa :D .

Zupełnie mi nieznane góry, będzie trzeba kiedyś nadrobić :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 87
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone