Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bast

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008
Bast

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 15.08.2008 20:17

Bast, zdjęcia małej górskiej wioski.

Tomek
http://picasaweb.google.com/WojcikowskiTomek/Bast
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2010 23:41

Miejscowość jest w kręgu moich zainteresowań na ten rok.
Dokładnie chodzi mi o początek szlaku na Sv. Ilija (1642 m.n.p.m.).
Widzę, że samochodem można bez problemu podjachać pod kościółek, a gdzieś nad nim ma być ścieżka na skały.


Gdzieś w okolicy chyba przebijają tunel. Na jednym ze zdjęć nawet widać zakosy roboczej drogi. Pewnie wiele się tam od czasu tych zdjęć zmieniło.

Pozdrawiam
Interseal M.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.01.2010 00:09

Interseal napisał(a): Pewnie wiele się tam od czasu tych zdjęć zmieniło.
M.


Na zdjęciach Tomka jest jeszcze klimat tej miejscowości :)
ale obawiam się Mariuszu , że masz rację :roll: :wink:
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 25.01.2010 14:01

Interseal napisał(a):Miejscowość jest w kręgu moich zainteresowań na ten rok.
Dokładnie chodzi mi o początek szlaku na Sv. Ilija (1642 m.n.p.m.).
Widzę, że samochodem można bez problemu podjachać pod kościółek, a gdzieś nad nim ma być ścieżka na skały.


Gdzieś w okolicy chyba przebijają tunel. Na jednym ze zdjęć nawet widać zakosy roboczej drogi. Pewnie wiele się tam od czasu tych zdjęć zmieniło.

Pozdrawiam
Interseal M.


Cieszę się, że zainteresował Was Bast. Wioska jest w części opuszczona. Od kościoła i cmentarza można podjechać wyżej. Drogi kończą się na jakichś opuszczonych podwórkach... Nie wiem, czy można stąd wyruszyć na wspinaczkę ale rzeczywiście ma się wrażenie, że nad wioską wisi góra. Dodatkowo, po odjechaniu dosłownie kilku km od zatłoczonej i ruchliwej Makarskiej tu jest kompletny spokój i cisza...
Warto też zobaczyć stary opuszczony cmentarz.
Ta robocza droga, o której piszesz to według mnie raczej kopalnia kruszywa a nie przyszły tunel.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2010 14:22

Możesz mieć rację z tą drogą, gdzieś tam jednak ten tunel wiercą - gdzie dokładnie nie wiem, nie jestem na tyle dociekliwy... :)

Nie wszyscy są zadowoleni :?

Bardzo lubię chodzić po starych, kamiennych wioskach u podnóża Biokova. Stare Drasnice, Stary Zaostrog (Despoti) i inne, zniszczone przez trzęsienie ziemi i lecące z gór głazy...

Pozdrawiam
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 25.01.2010 14:28

Interseal napisał(a):Możesz mieć rację z tą drogą, gdzieś tam jednak ten tunel wiercą - gdzie dokładnie nie wiem, nie jestem na tyle dociekliwy... :)

Nie wszyscy są zadowoleni :?

Bardzo lubię chodzić po starych, kamiennych wioskach u podnóża Biokova. Stare Drasnice, Stary Zaostrog (Despoti) i inne, zniszczone przez trzęsienie ziemi i lecące z gór głazy...

Pozdrawiam

Z tego artykułu (i ze zdjęcia) wynika, że może to być rzeczywiście budowa tunelu...
Pozdrawiam :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2010 15:26

Jeżeli pozwolisz - małe uzupełnienie dla chętnych chcących z wioski Bast pójść na pieszą wycieczkę jeszcze ciut wyżej.

- czerwone - oznaczone ścieżki
-jasno niebieskie - nieoznaczone
Obrazek

Pozdrawiam
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 04.07.2010 21:58

Wioska Bast - żałuję, że nie starczyło nam czasu na jej zobaczenie
jak w zeszłym roku byliśmy w Basce , a to dosłownie rzut beretem od naszego miasteczka.
Lubię takie klimatyczne miejsca.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 05.07.2010 09:29

My tam zawsze tankowaliśmy gaz :)
kaka45
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka45 » 24.09.2012 18:45

Bast - wrzesień 2012
Załączniki:
DSCF2076.JPG
DSCF2084.JPG
DSCF2083.JPG
DSCF2071.JPG
DSCF2072.JPG
DSCF2079.JPG

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone