Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska Voda- kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hammer
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hammer » 28.02.2013 11:26

Chyba raczej nikt koca nie powinien zabrać. Mnie nikt nie ruszył ani nie przesunął.
Pozdrawiam
janalicja
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) janalicja » 28.02.2013 21:02

Mam prośbę. w tym roku udał mi się namówić żonę na wakacje w chorwacji. chcę aby były to niezapomniane wakacje. Zakładam wyjazd w ciemno 2+2 (dzieci 11 i 2 lata). Nie do końca musi to być Baśka Voda, ale jakiaś miejscowość w pobliżu. Może ktoś ma sprawdzona kwaterę? Termin wyjazdu 22.06 - 05.07.2013. Mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 08.03.2013 12:09

A więc mamy już zarezerwowany apartament w Baśka Voda przy ulicy Oborskiej :lol: już nie mogę się doczekać, oglądam filmiki i Baśka jest śliczna :) a napiszcie mi prozę jakim statkiem najlepiej popłynąć w rejs z Baśki? W tamtym roku płyneliśmy "Juniorem" Omiś- na wyspy, zwiedzanie, potem na morzu były skoki, łowienie rybek, ciągłe dolewanie wina, pyszna rybka, arbuzy, kawka, miła załoga 8) i takie coś mnie interesuje, dla dzieci świetna atrakcja to była, czy ktoś może mi coś podobnego polecić :?: Wiem, że pływa tam chyba "Biba"? ale różne opinie czytałam, chyba nie mają tam takich atrakcji :?:
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 25.03.2013 14:44

Jacck77 napisał(a):
BRACEK napisał(a):Podobno w 2013 mają zbudować drogę bezpośredni z autostrady do tej miejscowości-to prawda?

- markety tylko Konzum i Kerum
- początek lipca może już być tłoczno,chociaż przełom lipca i sierpnia będzie jeszcze tłoczniej
- w marketach można płacić kartami ( a jakby co, to jest kilka bankomatów)
- rejs po wyspach warto ( Klasyczna trasa z Baśki to Jelsa na Hvarze, potem Bol na Brać i opalanko na Zlatnim Racie i potem rejs powrotny- ceny nie pamiętam, ale naprawdę polecam)
- jest plac zabaw na początku Breli, ale to tak dla 6 latka bardziej, w ogóle w stronę Breli jest śliczna trasa na spacery, moim zdaniem to największa atrakcja tej okolicy. A inne atrakcje, co kto lubi: Dla mnie codzienna wycieczka Jadranką była przyjemnością samą w sobie, z Makarskiej możesz wjechać na SV. Jure , przejść się na plażę Punta Rata w Breli uznawaną przez wielu za jedną z piękniejszych plaż na całym globie, możesz z Makarskiej przeprawić się na Brać i zrobić objazdówkę po wyspie, może zjechać dalej na południe, do Drvenika i udać się na Hvar. Z samej Baśki możesz wybrać się taksówką wodną( małą łódeczką) na Brać. Możesz przejechać się do Omisia i zobaczyć piękną twierdzę, przepłynąć się łodzią przez kanion Cetiny etc., to są tylko przykłady , możliwości jest znacznie więcej
- co do lokalizacji Twojego apartamentu, samo centrum miejscowości z zejściem w stronę portu,zależy jeszcze jak z dojazdem autem tam,( bo nie wszędzie dojedziesz), ja osobiście wolę lokum w okolicach plaży przy ul. Podluka, po prostu lubię tamtą plażę, ale to tylko moja subiektywna opinia. I jeszcze jedno w Baśce lepsze widokowo lokum i tańsze znajdzie się raczej dalej od plaży, z racji górzystego usytuowania miejscowości, moim zdaniem optymalne miejsce to ul. Naputica, do plaży jest pieszo 5 minut ( powrót 6 minut 30 sekund-) ...,bo pod górkę)


Koleżanki i koledzy a co z terminem koło 20 czerwca ?? Czy to już się zaczyna ten tłum w Baśce ??
Tak jak kolega pisał chyba uderzę w okolice plaży Podluka- jakie ulice tam są najbardziej hmm nasycone apartamentami i pokojami ?? Nie zależy mi na apartamentach z wejściem na plażę wolałbym z lepszym widokiem z tarasu żeby wieczorem dziecko 4 letnie spało sobie spokojnie a ja z żona na tarasiku drinka popijać :-) zawsze lepiej blisko plaży ale za odległość jestem wstanie mieć ten taras z widokiem.
Wybraliśmy Baśkę ze względu na to że lubimy i morze i wodę a Baśka ma obydwie rzeczy na raz :-)
Czy ktoś może chociaż podać przybliżone ceny tych rejsów na wyspy i nazwy jeśli ktoś jeszcze posiada??
wcześniej ktoś pisał że lepiej nie korzystać z kantorów z Baśce- tzn że w Polsce wymienić ?? I takie pytanko czy Euro mieć przy sobie tylko do zapłaty za pokoje a w sklepach i te rejsy itd posługiwać się kuną ?? Czy ceny podobne Kuna/Euro i można wszędzie Euro płacić ??
Które ulice unikać ze względu na bliskość do głównej ulicy Jadranki ?? Czy duży ruch w godzinach wieczornych jest na niej ??
Czy te prysznice na plaży są płatne ??
chandoszka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chandoszka » 25.03.2013 16:03

Raczej to bzdura,tam sa gory,i chyba jeszcze kupe lat bedzie tak jak jest,zjazd jest w Sestanovac i tyle,potem waska dróżką do Jadranki i do B.Vody:)w ub. roku byłem i zadnych przygotowan nie widzialem,ani nawet tutaj na cro.pl nie czytalem. W Planach jest most na Peljesac(ale nie z Makarskiej Riviery tylko okolic granicy z BiH)-i takie plany faktycznie istnieja.Nic wiecej.Co nie znaczy ze nie bylbym zadowolony gdyby byl inny lepszy dojazd z autostrady do pieknej B.Vody:)jakby cos to pytaj,pozdrawiam
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 25.03.2013 19:08

A która plaża w Baście jest bardziej łagodna do zejścia w wodę ?? rozchodzi się która lepsza dla dzieci
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 25.03.2013 20:22

Ja byłem wspólnie z żoną W Basce Voda 2 lata temu. Jechaliśmy w ciemno. Termin dd 17 do 24 czerwca. Do Baski przyjechaliśmy po długiej jeździe około 21:00. Zjechałem na parking wzdłuż ulicy biegnącej równolegle do plaży. Podszedł do nas jakiś koleś i chciał za parking skasować. Ja mu powiedziałem, że szukam noclegu, a on mnie zaprowadził do sklepiku obok do jakiejś kobiety, która powiedziała, że ma pokoje, ale wszystkie zajęte. Wykonała dwa telefony i po jakiś 5 minutach podjechał gościu golfem i zabrał nas do kwatery na ul. Podspiline, cena 20 euro za dobę, więc wzięliśmy bez targowania. Kwatera z balkonem, klimą tv, aneksem kuchennym i łazienką. Widok na góry. Fakt, że trochę daleko od plaży, jakieś 500m i z powrotem pod górę, ale coś za coś.

Zrobiliśmy sobie wycieczkę do parku narodowego Krka ( około 120 km w jedną stronę), a wracając zwiedziliśmy Trogir, Split i Omiś. Płynęliśmy też statkiem Bibe, koszt to 50 euro za dwie osoby, teraz chyba 60 jest. Wypłynięcie o 8 rano powrót 18. Pomiędzy jedną a drugą wyspą dawali wielkie buły, że ledwo można je było zjeść, nam smakowały, a po wizycie na wyspie Brac i w drodze powrotnej podali obiad. Potem dyskoteka na pokładzie i wina do oporu ;). Pojechaliśmy też do Medjugorie w Bośni, kupiliśmy tam m.in. miód po 3 euro za litr :)

Miejscowość bardzo malowniczo położona, kontrast gór i morza. Temperaturę powietrza mieliśmy około 30-32 st za dnia, a nocą około 20-22. Ludzi było dużo, zwłaszcza ciepłymi wieczorami. Co do plaży, to wszędzie było praktycznie miejsce, żeby się rozłożyć. My chodziliśmy zawsze w to samo miejsce i zawsze było wolne :). Prysznic ze słodką woda na plaży był za darmo, za to w Makarskiej był po 2 kuny. Pełno knajpek i restauracji wzdłuż plaży, co do atrakcji dla dzieci to nie wiem, nie przyglądaliśmy się pod tym kątem. Ceny wyższe niż w Polsce, ale nad polskim morzem też są wyższe, niż średnie krajowe ;). Piwo pamiętam w restauracjach od 9 do 15-20 kun, z przewagą po 15. Co ciekawe cola 0,2 L zawsze i wszędzie 15 kun :). obiad średnio kosztował 70-90 kun na osobę, bez napojów. Co do płacenia to płaciliśmy głównie w kunach, które wypłacaliśmy z bankomatów. Wzięliśmy też euro, którymi zapłaciliśmy za rejs i noclegi. Pamiętam, że u mnie za kunę w kantorze chcieli 65 gr, a bank mnie naliczył 56-59 gr w zależności od dnia. Co do kantorów to kurs raczej mieli podobny do średniego w sektorze bankowym w Chorwacji. W niektórych kantorach przyjmowali złotówki. Kurs wtedy był coś około 1,7 kuny za złotówkę, co dawało mniej więcej 59 gr za kunę. Co do cen to trzeba się przyzwyczaić, w końcu to wakacje w miejscowości turystycznej, a nie fundusz oszczędnościowy ;)

Po 7 dniach pojechaliśmy do Czarnogóry do Świętego Stefana na 3 dni, po drodze zwiedzając Dubrownik. Poza tym z Baski można sobie pojechać do wodospadów Kravica, czy do Mostaru, my żałujemy, ze tego nie zwiedziliśmy, ale jest teraz bynajmniej po co tam wrócić. Bardzo polecam tę miejscowość.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.03.2013 19:05

adamr20 napisał(a):A która plaża w Baście jest bardziej łagodna do zejścia w wodę ?? rozchodzi się która lepsza dla dzieci

w Baśce raczej wszędzie są łagodne zejścia :wink:
Ostatnio edytowano 29.04.2013 02:51 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 29.03.2013 10:03

A czy w drugiej połowie czerwca są już tłumy w Baśce ?? Rozchodzi się o to żeby nie było jak np w Międzyzdrojach
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 29.03.2013 14:45

adamr20 napisał(a):A czy w drugiej połowie czerwca są już tłumy w Baśce ?? Rozchodzi się o to żeby nie było jak np w Międzyzdrojach

...nie ,bo to nie sezon :wink:
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 29.03.2013 16:06

A czy w Baście jest gdzieś możliwość złapania na jakiś czas WiFi ?? Zna ktoś takie miejsce ??
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 29.03.2013 20:28

kilka przynajmniej restauracji ma wifi. zamów kawę to dostaniesz hasło.
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 18.04.2013 23:21

Miło poczytać o tym wszystkim :D
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 22.04.2013 19:43

19 czerwca się zbliża :-) Wybieram się do Baska Voda. Czy ktoś dysponuje jeszcze jakimiś wskazówkami co do tej miejscowości. Gdzie najlepiej noclegu szukać jeśli się rozchodzi o widoki. Czy w czerwcu jest sens szukać noclegów blisko plaży czy to się zaczyna już drogi interes. Jakie ceny mniej więcej apartamentów dla 3 osób będą blisko plaży w połowie czerwca ???
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 24.04.2013 10:44

adamr20 napisał(a):19 czerwca się zbliża :-) Wybieram się do Baska Voda. Czy ktoś dysponuje jeszcze jakimiś wskazówkami co do tej miejscowości. Gdzie najlepiej noclegu szukać jeśli się rozchodzi o widoki. Czy w czerwcu jest sens szukać noclegów blisko plaży czy to się zaczyna już drogi interes. Jakie ceny mniej więcej apartamentów dla 3 osób będą blisko plaży w połowie czerwca ???


Poczytaj trochę forum, wszystko prawie napisano już o Baśce. Hmm wg mnie w zależności co wolisz. W czerwcu za 3 osoby koło plaży pewnie około 50-60 Euro. Ja wolałem się przejść spacerkiem 300 metrów dalej i kwatera była w cenie 20 euro za dwie osoby, a po mnie przyjeżdżał mój znajomy w 3 osoby około 25 czerwca, to zapłacili 35 euro za 3 osoby.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Baska Voda- kilka pytań - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone