Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska Voda- kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 16.02.2013 09:30

mea napisał(a):a może ktoś ma znajomych Chorwatów w tej miejscowości, którzy są w stanie potwierdzić, że taka Villa istnieje?

Może uzyskaj potwierdzenie u pewnej Polki , która mieszka w tej miejscowości. Znajdziesz dużo o Niej na forum.
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 16.02.2013 10:15

BRACEK napisał(a):Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Mamy zamiar wybrać się do Baski Voda-apartament obok ul Vladimira Nazora.
Bardzo Wasz proszę o informację o tej miejscowości:
- czy jest gdzieś market - większy Lidl itp., gdzie warto robić zakupy
- co warto zobaczyć,
- jakie ceny
- bardzo zatłoczone plaże? (termin początek lipca), która lepsza po prawej czy po lewej
- czy są prysznice, toalety, przebieralnie na plaży,
- jaka jest cena rejsu po wyspach-warto?
- czy w sklepach można płacić kartami?
- place zabaw, atrakcje dla 10 latka i dla nas (36 lat)
i wszelkie inne info, które będą przydatne dla osób, które pierwszy raz będą w tej miejscowości.
Za wszelkie info z góry dziękuję
Ryszard

P.s.

Podobno w 2013 mają zbudować drogę bezpośredni z autostrady do tej miejscowości-to prawda?

- markety tylko Konzum i Kerum
- początek lipca może już być tłoczno,chociaż przełom lipca i sierpnia będzie jeszcze tłoczniej
- w marketach można płacić kartami ( a jakby co, to jest kilka bankomatów)
- rejs po wyspach warto ( Klasyczna trasa z Baśki to Jelsa na Hvarze, potem Bol na Brać i opalanko na Zlatnim Racie i potem rejs powrotny- ceny nie pamiętam, ale naprawdę polecam)
- jest plac zabaw na początku Breli, ale to tak dla 6 latka bardziej, w ogóle w stronę Breli jest śliczna trasa na spacery, moim zdaniem to największa atrakcja tej okolicy. A inne atrakcje, co kto lubi: Dla mnie codzienna wycieczka Jadranką była przyjemnością samą w sobie, z Makarskiej możesz wjechać na SV. Jure , przejść się na plażę Punta Rata w Breli uznawaną przez wielu za jedną z piękniejszych plaż na całym globie, możesz z Makarskiej przeprawić się na Brać i zrobić objazdówkę po wyspie, może zjechać dalej na południe, do Drvenika i udać się na Hvar. Z samej Baśki możesz wybrać się taksówką wodną( małą łódeczką) na Brać. Możesz przejechać się do Omisia i zobaczyć piękną twierdzę, przepłynąć się łodzią przez kanion Cetiny etc., to są tylko przykłady , możliwości jest znacznie więcej
- co do lokalizacji Twojego apartamentu, samo centrum miejscowości z zejściem w stronę portu,zależy jeszcze jak z dojazdem autem tam,( bo nie wszędzie dojedziesz), ja osobiście wolę lokum w okolicach plaży przy ul. Podluka, po prostu lubię tamtą plażę, ale to tylko moja subiektywna opinia. I jeszcze jedno w Baśce lepsze widokowo lokum i tańsze znajdzie się raczej dalej od plaży, z racji górzystego usytuowania miejscowości, moim zdaniem optymalne miejsce to ul. Naputica, do plaży jest pieszo 5 minut ( powrót 6 minut 30 sekund-) ...,bo pod górkę)
hammer
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hammer » 16.02.2013 11:02

Byłem w Baska Voda w 2012 r. na początku lipca. Bardzo urokliwe miejsce. W okresie w którym tam urlopowałem bardzo dużo ludzi. Autostrada podjeżdża prawie do samej Baski.
Pzdr
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 16.02.2013 12:14

mea napisał(a):Witam, mam pytanie czy był ktoś w Vilii Anna ul. Oborska, właścicielem jest mężczyzna :) czy jest łatwe dojście do plaży z tej ulicy?

z Oborskiej to rzut beretem do morza, a na plażę to deptakiem albo w prawo albo w lewo, twój wybór :)
chandoszka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chandoszka » 16.02.2013 12:39

Witam,byłem tam kilka razy,napisz na priv to ci coś doradzę w kwestii Cro i Baskiej:) pawel,email : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 16.02.2013 12:51

Jacck77 napisał(a):
mea napisał(a):a może ktoś ma znajomych Chorwatów w tej miejscowości, którzy są w stanie potwierdzić, że taka Villa istnieje?

Może uzyskaj potwierdzenie u pewnej Polki , która mieszka w tej miejscowości. Znajdziesz dużo o Niej na forum.

ok, dzięki wiec szukam :wink:
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 16.02.2013 12:53

kor_nick napisał(a):
mea napisał(a):Witam, mam pytanie czy był ktoś w Vilii Anna ul. Oborska, właścicielem jest mężczyzna :) czy jest łatwe dojście do plaży z tej ulicy?

z Oborskiej to rzut beretem do morza, a na plażę to deptakiem albo w prawo albo w lewo, twój wybór :)

ooo to miło, właśnie ego oczekuję, blisko do plaży :lol:
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 16.02.2013 15:07

mea napisał(a):Witam, mam pytanie czy był ktoś w Vilii Anna ul. Oborska, właścicielem jest mężczyzna :) czy jest łatwe dojście do plaży z tej ulicy?

Witam
Ja w tym roku też jestem na oborskiej już trzeci rok z rzędu , bardzo polecam ja jestem w ośrodku NADA jak co roku . Jedyny minus to to że jest tam mało miejsca na auta i zależy wszystko do właściciela czy ma miejsce
na podwórku. Gorąco polecam.
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 26.02.2013 08:26

Napisałam do Pani Uli, bardzo miła kobieta :) akurat jest w Polsce ale jak tylko wróci (za jakiś tydzień) sprawdzi osobiście o co pytałam, czyli istnienie apartamentu ;) My już wpłaciliśmy zaliczkę ale niestety jeszcze nie doszła, zapłaciliśmy w banku, 20 lutego poszło a właściciel się denerwuje i maile mi posyła, dziwi mnie to trochę.. A mam pytanie, co lepiej zabrać na plażę w Baska Voda parasol, żeby dziecko osłonić czy namiot taki mały? Bo wiem, że z drzewami to tam krucho,ludzi tyle, że rano trzeba by je zająć?
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 26.02.2013 08:32

blazej_k1 napisał(a):
mea napisał(a):Witam, mam pytanie czy był ktoś w Vilii Anna ul. Oborska, właścicielem jest mężczyzna :) czy jest łatwe dojście do plaży z tej ulicy?

Witam
Ja w tym roku też jestem na oborskiej już trzeci rok z rzędu , bardzo polecam ja jestem w ośrodku NADA jak co roku . Jedyny minus to to że jest tam mało miejsca na auta i zależy wszystko do właściciela czy ma miejsce
na podwórku. Gorąco polecam.

Właściciel zapewnia nas o parkingu przy domu ale co będzie i jak to się okaże.. a z plaży na Oborską idzie się pod górę? bo żadnych schodów podobno nie ma. Na mapie to chyba ta ulica wychodzi wprost na port
hammer
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hammer » 26.02.2013 09:28

Mnie się wydaję, że lepszym pomysłem będzie zabranie namiotu. Parasol i leżaki można wypożyczyć na plaży, niestety za właściwą opłatą:) Nie wiem jak pod drzewami z miejscem bo nigdy tam nie leżakowałem. Starałem się być blisko wody co by mieć oko na dzieci. Dzieciaczki w wieku 8 i 2 latka także im bliżej morza tym dla mnie było wygodniej.
Choć tuż przy nim miejsca jak na lekarstwo. Ręcznik przy ręczniku. Rano najlepiej przed 8 przespacerować się na plażę i położyć kocyk lub ręcznik w miejscu wybranym i miejscówa zajęta:)
Pozdrawiam
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 26.02.2013 10:05

[quote="BRACEK"]Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Mamy zamiar wybrać się do Baski Voda-apartament obok ul Vladimira Nazora.
Bardzo Wasz proszę o informację o tej miejscowości:
- czy jest gdzieś market - większy Lidl itp., gdzie warto robić zakupy
- co warto zobaczyć,
- jakie ceny
- bardzo zatłoczone plaże? (termin początek lipca), która lepsza po prawej czy po lewej
- czy są prysznice, toalety, przebieralnie na plaży,
- jaka jest cena rejsu po wyspach-warto?
- czy w sklepach można płacić kartami?
- place zabaw, atrakcje dla 10 latka i dla nas (36 lat)
i wszelkie inne info, które będą przydatne dla osób, które pierwszy raz będą w tej miejscowości.
Za wszelkie info z góry dziękuję
Ryszard

W zeszłym roku byłem w Basce z dziećmi więc postaram sie trochę pomóc
- Jeżeli chodzi o markety to są dwa w centum Konzum koło poczty i drugi koło rndka którym sie wjeżdza do Baski. Niestety ceny nie sa niskie w tych marketach. My mieszkalism koło hotelu Berulia na granicy z Brelą i chodziliśmy do Studnaca w Breli, ceny tam były niższe średnio o 10-15%
- Co do zwiedzania to jest tego sporo: Omis, Split, Trogir, Mostar, wodospady Krvavica, kwestia co lubicie i chcecie zobaczyć.
- Co do plaż to te w centrum oraz w stronę Makarskiej są dość zatłoczone, ale da się przeżyć. Tak jak wspominałem my mieszkaliśmy od strony Breli i tam plaża była średnio zatłoczona (pierwsza połowa lipca) nie było problemu żeby się rozłożyć nawet ok. 11. Prysznice były co najmniej dwa przy tej plaży
- Co do rejsów to jest ich sporo zależy czego oczekujecie:spokojny fish picnic lub dyskoteka Bibe. Wieczorem jak będzie spacerować przy promenadzie to rejsy same Was znajdą, ceny są rózne i można się targować
- W marketach można spokojnie płacić kartami,w małych sklepikach już tak różowo nie jest jeżeli jest problem bankomatów jest dość sporo. Generalnie w Baście nie warto wymieniać kun w kantorach bo są kiepskie przeliczniki
- Idąc od strony Breli do centrum jest plac zabaw nie za wielki ale można się pobawić (moja córka miała w zeszłym roku 2 lata i miała wielki ubaw, dla starszych dzieci może już tak nie być), dodatkowo dalej są trampoliny do skakania, rodeo itp. uliczkę wyżej jest przyszkolne boisko do kosza. Jak jest skwar to i tak przed 18 na placu zabaw pewnie się ie pojawicie:-)
- Generalnie polecam urlop w Baśce, my mieliśmy 2 tygodnie bezchmurnego nieba, moje dziecko miało kupę zabawy i w wodzie i poza nią, okolice gdzie mieszkaliśmy mieliśmy bardzo spokojną, wieczorami rodzice tez mogli spokojnie napić się piwa czy wina. Knajpek jest do wyboru i koloru. Także można korzystać do woli z urlopu
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 27.02.2013 22:17

hammer napisał(a):Mnie się wydaję, że lepszym pomysłem będzie zabranie namiotu. Parasol i leżaki można wypożyczyć na plaży, niestety za właściwą opłatą:) Nie wiem jak pod drzewami z miejscem bo nigdy tam nie leżakowałem. Starałem się być blisko wody co by mieć oko na dzieci. Dzieciaczki w wieku 8 i 2 latka także im bliżej morza tym dla mnie było wygodniej.
Choć tuż przy nim miejsca jak na lekarstwo. Ręcznik przy ręczniku. Rano najlepiej przed 8 przespacerować się na plażę i położyć kocyk lub ręcznik w miejscu wybranym i miejscówa zajęta:)
Pozdrawiam

dzięki, mąż też mówi, że lepszy będzie namiot :) myślisz, że takie zajmowanie miejsc z rana jest dobrym pomysłem? nikt nie zabierze tego koca lub przesunie gdy zobaczy, że nie ma właściciela :?:
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 28.02.2013 00:44

mea napisał(a):
hammer napisał(a):Mnie się wydaję, że lepszym pomysłem będzie zabranie namiotu. Parasol i leżaki można wypożyczyć na plaży, niestety za właściwą opłatą:) Nie wiem jak pod drzewami z miejscem bo nigdy tam nie leżakowałem. Starałem się być blisko wody co by mieć oko na dzieci. Dzieciaczki w wieku 8 i 2 latka także im bliżej morza tym dla mnie było wygodniej.
Choć tuż przy nim miejsca jak na lekarstwo. Ręcznik przy ręczniku. Rano najlepiej przed 8 przespacerować się na plażę i położyć kocyk lub ręcznik w miejscu wybranym i miejscówa zajęta:)
Pozdrawiam

dzięki, mąż też mówi, że lepszy będzie namiot :) myślisz, że takie zajmowanie miejsc z rana jest dobrym pomysłem? nikt nie zabierze tego koca lub przesunie gdy zobaczy, że nie ma właściciela :?:

We wrześniu 2011 Synek miał rok i 9 miesięcy, leżał sobie na plaży w Baśce Vodzie tylko pod naszym parasolem.Moim zdaniem parasol wystarczy. O tak sobie leżał :)
Obrazek
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 28.02.2013 08:52

Jacck77 piękny widok :) przedyskutuję to jeszcze z mężem i może jeszcze jakieś opinie będą to zadecyduję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Baska Voda- kilka pytań - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone