Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska Voda- kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
markus 74
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus 74 » 22.07.2014 22:21

Nie ma za co. Jak coś to chętnie odpowiem i podpowiem . A tak na marginesie to już Wam zazdroszczę , chętnie bym tam pojechał jeszcze raz w tym roku ale urlopu brak . Za rok tam WRACAM .
Pozdrawiam.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 22.07.2014 23:05

Jakiś czas temu wróciłem z Baśki, nie mam teraz głowy do rozpisywania się ale nie polecam przereklamowanej knajpy Karlo, polecam za to Dalmatino oraz świetną i dużą pizze jumbo w restauracji przyhotelowej Ribar (przy szlabanie idąc w stronę Promajny).
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 23.07.2014 14:28

Najlepszy kurs euro faktycznie jest w banku- 100 euro 755 kun,a w Makarskiej wymieniliśmy wczoraj po 7,56 też w banku- bez prowizji. Tyle się naczytałem o wielkości gałek lodów a tak na prawdę różnie z tym bywa- póki co największe dostaliśmy w punkcie pod sklepem suvenir-tabacs na przeciw kotwicy. Faktycznie duże i smaczne- teraz tylko tam kupujemy,cena kugli 7 kun. Taka ciekawostka,na targu kupiliśmy arbuza po 6 kun za kilogram- pierwszego dnia wieczorem i sporo przepłaciliśmy.. Rano kupiłem arbuza w konzumie w promocji po 1,99,winogrona białe po 20 a na targu były po 25 i po 30.Ceny mają nie mniej słone niż Jadran ale jak się poszuka to da się przeżyć.
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 23.07.2014 14:57

Czy ktoś mi może powiedzieć (pokazać na mapce) gdzie jest w BV (jeśli jest) jakiś placyk zabaw dla dzieci, większy lub mniejszy?
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 23.07.2014 16:09

Plac zabaw dla dzieci jest na granicy Baskiej Vody i Breli- łatwo można dojść deptakiem lub plażą. Duży fajny plac zabaw widziałem wczoraj w Makarskiej na przeciw plaży.
markus 74
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus 74 » 23.07.2014 17:45

Na targu kupowaliśmy tylko jabłka bo w KONZUMIE były tylko "standardowe zielone" reszta owoców droższa niz w marketach a niczym nie ustępują .Lody owszem na wprost kotwicy , a jak chcesz się trochę pośmiać to na wprost wejścia na główną plażę koło kościoła super sprzedawca lodów , duże KUGLE i duże JAJA - POLECAM .
8szymon8
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 8szymon8 » 23.07.2014 19:55

Mam pytanie dotyczące życia nocnego :)
Czy w BV są jakieś kluby, puby, dyskoteki gdzie można się wieczorkiem zabawić czy trzeba śmigać do Makarskiej np do Groty?
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.07.2014 20:26

kibic hr napisał(a): Taka ciekawostka,na targu kupiliśmy arbuza po 6 kun za kilogram- pierwszego dnia wieczorem i sporo przepłaciliśmy.. Rano kupiłem arbuza w konzumie w promocji po 1,99,winogrona białe po 20 a na targu były po 25 i po 30.Ceny mają nie mniej słone niż Jadran ale jak się poszuka to da się przeżyć.


hihihi......ja dzisiaj w markecie kupiłem arbuza po 1,70 za kg ,
póżniej jeszcze musiałem jechać do drugiego , a tu zonk 8O arbuzy po 0,99 za kg :D
...wziąłem całego ,może trochę poleżeć :oczko_usmiech:
...więc takie sytuacje z cenami też są u nas :lol:
markus 74
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus 74 » 23.07.2014 21:32

8szymon8 napisał(a):Mam pytanie dotyczące życia nocnego :)
Czy w BV są jakieś kluby, puby, dyskoteki gdzie można się wieczorkiem zabawić czy trzeba śmigać do Makarskiej np do Groty?


Balety w Makarskiej
emkacafe
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) emkacafe » 23.07.2014 21:50

Witam,
My także wybieramy się do BV (przełom lipca/sierpnia), będzie to nasza pierwsza wizyta w Chorwacji. Jedziemy autokarem z biurem podróży, może orientuje się ktoś z Was w jaki sposób najlepiej się tam przemieszczać? Może kursują jakieś linie autobusowe czy busy? Jeśli tak to jak często, dokąd, i czy to drogi wydatek?
Pozdrawiam :)
markus 74
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus 74 » 23.07.2014 22:11

Busy i autobusy kursują na 100 %. Przystanek jest koło boiska szkolnego (główna droga ) kosztów nie znam , ale na pewno kierunek Makarska , kierunek Omiś i chyba Split . Polecam zwiedzanie Splitu iTrogiru !!!!!!!!
Srubaa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Srubaa » 24.07.2014 01:13

Witam wszystkich!

Pierwszy raz walę do Chorwacji i padło na Baska Voda.

Kilka pytań do "doświadczonych".
Zdaję sobie sprawę, że na niektóre z poniższych pytań znajdę odpowiedz w tym wątku i przeryję go od a do zet, ale może ktoś coś dodatkowo napisze. Wdzięczny będę.

1. Gdzie przede wszystkim SMACZNIE, a później za w miarę SENSOWNE pieniądze zjeść w BV?
2. W którą stronę się kierować, aby znaleźć kawałek mniej zatłoczonej plaży? W stronę Makarskiej czy Breli? Lubię chodzić, sami dorośli jadą, zatem nie będzie to problemem.
3. Jakieś sugestie u kogo i gdzie kupować lokalny alkohol?
4. Jakieś przyjemne knajpki na wieczór?
5. Inne sugestie dla żółtodzioba?

Wielkie dzięki z góry!
markus 74
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus 74 » 24.07.2014 02:19

Srubaa napisał(a):Witam wszystkich!

Pierwszy raz walę do Chorwacji i padło na Baska Voda.

Kilka pytań do "doświadczonych".
Zdaję sobie sprawę, że na niektóre z poniższych pytań znajdę odpowiedz w tym wątku i przeryję go od a do zet, ale może ktoś coś dodatkowo napisze. Wdzięczny będę.

1. Gdzie przede wszystkim SMACZNIE, a później za w miarę SENSOWNE pieniądze zjeść w BV?
2. W którą stronę się kierować, aby znaleźć kawałek mniej zatłoczonej plaży? W stronę Makarskiej czy Breli? Lubię chodzić, sami dorośli jadą, zatem nie będzie to problemem.
3. Jakieś sugestie u kogo i gdzie kupować lokalny alkohol?
4. Jakieś przyjemne knajpki na wieczór?
5. Inne sugestie dla żółtodzioba?

Wielkie dzięki z góry!

1 . Ja z żoną i dziećmi stołowałem się przy samej plaży dosłownie 10 m od naszego parasola na głównej plaży od razu przy zejściu prosto do bistro. I tak:
SCHABOWY - 75 KUN (OK.42 ZŁ.)
Mielony - 60 kun (ok.33 zł.)
spagetti - 40 kun
Pizza - 40-60 kun ( zajefajna , trzyma się kupy,nic nie spada , nie jak w Polsce nawalić wszystkiego i jedz "ŁYŻKĄ")
2. Ja byłem zawsze na głównej plaży ,ale Ci co wolą spokój maszerowali w lewo czyli w stronę Makarskiej,problemem są leżaki przy samej wodzie(pierwsza linia ,wynajęcie na cały dzień 60 kun,parasol 20 kun - z tego korzystałem zawsze ).
3.Alkohol kupowałem w 3 miejscach i tylko w jednym był prawdziwy ,starszy,siwy Pan przy lampce na niskim stoliczku sprzedaje wspaniałe trunki kierować sie na Brelę (wcześniej pisałem ), ja piłem śliwowicę ,rakiję i wiśniówkę -ok na 100%(11 butelek przywiozłem od niego i nikt nie narzeka ) ,Polaków-konsumentów u niego wielu , a jest nas tam sporo w Baśce .Piwo kupowaliśmy w Konzumie na miejscu , ale większe ilości w Splicie,w Makarskiej bo większe "PROMOCJE " ożujsko ,bo karlovack czuć goryczkę ,ale jak kto woli.
4. Wieczorami , Baśka Voda żyje,knajpka na knajpce , przy plazy,przy ulicy ... Ja byłem podczas Mundialu to sobie wyobraż.
5. Polecam zwiedzanie Splitu , Trogiru oczywiście w chłodniejsze dni , u mnie takie były 2 tj. po 29 stopni (ha,ha).
6. Polecam BUULLET JET ( czerwona motorówka ,facet robi obroty o360 stopni - koszt 100 kun osoba, spadochron -150 kun osoba , lepiej w 2 osoby taniej, suweniry najtaniej w kierunku Breli przy takim małym placyku z ławkami różnica 2-10 kun .
ITD.
Pozdrawiam.
7. Język polski tam jest drugi po angielskim , nie trzeba się wysilać.Rozumieją.
Srubaa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Srubaa » 27.07.2014 23:33

Wielkie dzięki za odpowiedź!

A gdzie można jakieś rybki szamać, owoce morza, albo chorwackie żarcie?
Coś lokalnego? Może knajpa kompletnie nie zachęcać z wyglądu, byleby szama była dobra.
:)
Magnesska
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magnesska » 30.07.2014 18:47

Mam pytanko czy ktoś się z Was orientuje, gdzie można potańczyć lub napić się dobrych drinków w Baśce?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Baska Voda- kilka pytań - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone