Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska Voda, Brela a moze cos innego?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 24.06.2010 11:56

Ok, To w takim razie dowiaduje się o apartamenty w Breli.
A pytanie do Was. Czy w Breli jest to wszystko co w Baska Voda, czyli markety, kantory, ryneczek jakiś, i piękne plaże.., bo z tego co widzę Brela mniejsza od Baska Voda (nie chce tez jakies wyciszonej miejscowości), chce aby coś tam było :) tzn co wyżej opisałem.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.06.2010 12:08

Konzum, Studenac, bankomaty, promenada.

Kantoru sobie nie przypominam. Rynku nie ma, knajpki w porcie i wzdłuż nadmorskiej promenady i w porcie.

Do Baski idziesz góra 15 minut, więc jak chcesz się rozerwać, to nie ma problemu.
Do Makarskiej jedziesz góra 15 minut ...
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 24.06.2010 12:14

weldon napisał(a):Konzum, Studenac, bankomaty, promenada.

Kantoru sobie nie przypominam. Rynku nie ma, knajpki w porcie i wzdłuż nadmorskiej promenady i w porcie.

Do Baski idziesz góra 15 minut, więc jak chcesz się rozerwać, to nie ma problemu.
Do Makarskiej jedziesz góra 15 minut ...


aha a w Baska Voda jest kantor ?
i jeśli chodzi o plaże, gdzie w obrębie Breli i Baskiej Vody jest najlepsza plaża pod względem:
1) mało ludzi i spokój,
2) najpiękniejsza Waszym zdaniem.

dzieki!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.06.2010 12:22

grax napisał(a):1) mało ludzi i spokój,
2) najpiękniejsza Waszym zdaniem.

Jakoś, z kantorów, to chyba raz skorzystałem, na początku,
a potem już tylko z bankomatów i płaciłem karta wszędzie, więc nie wiem,
tak w zasadzie, gdzie są kantory.

A co do 1) zapomnij ;) , no, chyba, że lubisz wcześnie wstawać, :D

ad 2) Punta Rata, chyba nie tylko moim zdaniem ...
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 24.06.2010 12:30

weldon napisał(a):
grax napisał(a):1) mało ludzi i spokój,
2) najpiękniejsza Waszym zdaniem.

Jakoś, z kantorów, to chyba raz skorzystałem, na początku,
a potem już tylko z bankomatów i płaciłem karta wszędzie, więc nie wiem,
tak w zasadzie, gdzie są kantory.

A co do 1) zapomnij ;) , no, chyba, że lubisz wcześnie wstawać, :D

ad 2) Punta Rata, chyba nie tylko moim zdaniem ...


a nie ma gdzieś kawałek od Breli czy Baskiej Vody jakiś plaż spokojnych na odludziu? :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.06.2010 12:48

Brela jest długa. Ale raczej, szukając, kieruj się na północ.

Plaże są moją słabą stroną ...

Jestem w stanie wytrzymać godzinę, dwie w porywie,
więc nie do końca zwracałem uwagę na ustronia ...
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 24.06.2010 12:59

OK.
Powysyłałem pytania o apartamenty, zobaczymy :)
Może znacie jakieś godne polecenia w Baskiej Vodzie lub Breli dla 2 osób.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.06.2010 15:04

grax napisał(a):OK.
Powysyłałem pytania o apartamenty, zobaczymy :)
Może znacie jakieś godne polecenia w Baskiej Vodzie lub Breli dla 2 osób.


Poszperaj w tematach Brelickich. Sam sporo namiarów wkleiłem.
Co do kantoru to jest w agencji turystycznej w pasażu w Soline.

Soline - dzielnica, to taka Baśka w pigułce - tam też skoncentrowane jest życie - port, restauracje , puby- tam również jest najciaśniej na plaży.
Im bliżej w (stronę riv. omiskiej ) tym większa szansa na luzik plażowy
Na parokilometrowym deptaku sporo knajpek nad brzegiem morza - sporo kameralnych występów na żywo itd.
Jeśli chodzi o plaże Punta RAta to jej prawe ramie (od skałki) jest mniej obłożone.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 24.06.2010 16:26

Jest wymiana walut w porcie w Breli,stan na zeszły piątek 7.08 kuny za 1euro,cichej plaży to raczej nie będziesz miał teraz,knajpa Hrast w porcie przy wyjeżdzie(polecam).
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 24.06.2010 18:35

Torac napisał(a):
grax napisał(a):
Torac napisał(a):Może inaczej:
Obiektywnie - bije , subiektywnie - bije okrutnie.


A co jest w Breli lepsze niz w Baska Voda?


1/mniejsza(OB)
2/mocniej rozciągnięta(OB)
a/czyli więcej domów jest w 1lub 2 zabudowie(SUB)
b/więcej miejsca do spacerów(SUB)
3/ piniowa(OB)
4/mniej bazarowa(OB)
5/ma lepsze plaże(OB)
6/jest skałka (OB)
7/więcej ciszy (OB)
8/najlepsza pizza w Cro(SUB)
9/jest bliżej :wink:


Część argumentów do mnie nie przemawia - mniejsza? Rozumiem, że ten argument miałby swoją moc, gdybyś porównywał Brelę z Trogirem, a nie BV.

Czy więcej miejsca do spacerów? Przecież z Baśki też można chodzić na spacery do Breli i vice versa - tak większość ludzi chyba robi (mam nadzieję że będzie się dało w tym roku przejść na deptaku).

Rozumiem, że najlepsza pizza jest w pizzeri Marco? (muszę spróbować bo ostatni raz byłem w BV i Breli 10 lat temu i nie kosztowałem).
Mógłbyś mi zaznaczyć mniej więcej gdzie jest ta pizzeria na tej mapce w czerwonej ramce?
Obrazek
I jeszcze jakbyś mógł pomóc w lokalizacji tego "kamienia" Obrazek

na mapce w zielonej ramce.
Czy umiałbyś odpowiedzieć na pytanie w jakiej odległości znajduje się "kamień" od kościoła w BV? (chodzi mi o odległość w minutach idąc spacerkiem).

Jeszcze jedno pytanie - czy współcześnie da się wbić na basen w hotelu Horizont tak jak 10 lat temu? Próbował ktoś? (ja zawsze wchodziłem 'na pewniaka; tzw gościa hotelowego)

Pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.06.2010 19:43

WolfAtTheDoor napisał(a):Część argumentów do mnie nie przemawia - mniejsza? Rozumiem, że ten argument miałby swoją moc, gdybyś porównywał Brelę z Trogirem, a nie BV. .


Tu raczej mam na myśli liczbę stałych mieszkańców , liczbę domów , liczbę turystów - Brela nie jest zasadniczo mniejsza ale jednak.

WolfAtTheDoor napisał(a):Czy więcej miejsca do spacerów? Przecież z Baśki też można chodzić na spacery do Breli i vice versa - tak większość ludzi chyba robi (mam nadzieję że będzie się dało w tym roku przejść na deptaku).
.


I tu jest pies pogrzebany. Na deptaku w Baśkiej ciężko o komfortowy spacer. Nie miałem na myśli kilometrażu (choć myślę że też), lecz turystę na 1/m2
Brela jest mocno rozciągnięta więc spaceruje się stosunkowo komfortowo.

WolfAtTheDoor napisał(a):Rozumiem, że najlepsza pizza jest w pizzeri Marco? (muszę spróbować bo ostatni raz byłem w BV i Breli 10 lat temu i nie kosztowałem).
Mógłbyś mi zaznaczyć mniej więcej gdzie jest ta pizzeria na tej mapce w czerwonej ramce? .


Jakoś z tą funkcją sobie poradzić nie mogę . Marco jest w Soline , na pewno bez problemu ją się znajdzie.
Ktoś polecał Hrasta , podobają mi się tam promocje piwne ale nie podoba mi się wypytywanie czy będę jadł , bo jak nie to wypad.

WolfAtTheDoor napisał(a):Czy umiałbyś odpowiedzieć na pytanie w jakiej odległości znajduje się "kamień" od kościoła w BV? (chodzi mi o odległość w minutach idąc spacerkiem).


40 minut spacerkiem od centrum w stronę riv. omiskiej za plażą Punta rata. Dzielnica Podraće


WolfAtTheDoor napisał(a):Jeszcze jedno pytanie - czy współcześnie da się wbić na basen w hotelu Horizont tak jak 10 lat temu? Próbował ktoś? (ja zawsze wchodziłem 'na pewniaka; tzw gościa hotelowego)

Tu chyba masz na myśli Baśką którą znam bardzo słabo.
Pozdrawiam.[/quote]
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.06.2010 19:57

Dużo się wysmętniam na temat wyższości Breli nad Baśką ale muszę oddać że osoby które wolą:
a/ więcej atrakcji typowego letniska
b/ nocnego życia /knajp zamykanych nad ranem
b/ głośnej muzyki i gwaru
powinny wybrać Baśkę - Ja już szukam robinsonad
(W Breli po 12.00 -1.00 już wszystko pozamykane)
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 24.06.2010 20:23

Torac napisał(a):
WolfAtTheDoor napisał(a):Część argumentów do mnie nie przemawia - mniejsza? Rozumiem, że ten argument miałby swoją moc, gdybyś porównywał Brelę z Trogirem, a nie BV. .


Tu raczej mam na myśli liczbę stałych mieszkańców , liczbę domów , liczbę turystów - Brela nie jest zasadniczo mniejsza ale jednak.

WolfAtTheDoor napisał(a):Czy więcej miejsca do spacerów? Przecież z Baśki też można chodzić na spacery do Breli i vice versa - tak większość ludzi chyba robi (mam nadzieję że będzie się dało w tym roku przejść na deptaku).
.


I tu jest pies pogrzebany. Na deptaku w Baśkiej ciężko o komfortowy spacer. Nie miałem na myśli kilometrażu (choć myślę że też), lecz turystę na 1/m2
Brela jest mocno rozciągnięta więc spaceruje się stosunkowo komfortowo.

WolfAtTheDoor napisał(a):Rozumiem, że najlepsza pizza jest w pizzeri Marco? (muszę spróbować bo ostatni raz byłem w BV i Breli 10 lat temu i nie kosztowałem).
Mógłbyś mi zaznaczyć mniej więcej gdzie jest ta pizzeria na tej mapce w czerwonej ramce? .


Jakoś z tą funkcją sobie poradzić nie mogę . Marco jest w Soline , na pewno bez problemu ją się znajdzie.
Ktoś polecał Hrasta , podobają mi się tam promocje piwne ale nie podoba mi się wypytywanie czy będę jadł , bo jak nie to wypad.

WolfAtTheDoor napisał(a):Czy umiałbyś odpowiedzieć na pytanie w jakiej odległości znajduje się "kamień" od kościoła w BV? (chodzi mi o odległość w minutach idąc spacerkiem).


40 minut spacerkiem od centrum w stronę riv. omiskiej za plażą Punta rata. Dzielnica Podraće


WolfAtTheDoor napisał(a):Jeszcze jedno pytanie - czy współcześnie da się wbić na basen w hotelu Horizont tak jak 10 lat temu? Próbował ktoś? (ja zawsze wchodziłem 'na pewniaka; tzw gościa hotelowego)

Tu chyba masz na myśli Baśką którą znam bardzo słabo.
Pozdrawiam.
[/quote]

<b>Instrukcja:</b>
Zapisujesz obrazek (w tym przypadku mapki) na dysku, lub robisz print screena, otwierasz painta, wklejasz, wycinasz tylko mapki, zaznaczasz kolorem w paincie, zapisujesz, wrzucasz zmodyfikowany orbazek na www.imageshack.us a pozniej wklejasz tu link do obrazka. :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.06.2010 20:33

WolfAtTheDoor napisał(a):...

Znajdziesz. Niedaleko portu. Zreszta tam jest więcej knajpek.

Brela - poczytaj.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 25.06.2010 07:38

A może mi kto konkretnie jakież apartamenty polecić? dla 2 osób.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Baska Voda, Brela a moze cos innego? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone