Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Baska czy Stara Baska?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barbamama
Plażowicz
Baska czy Stara Baska?

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbamama » 13.08.2008 12:35

Wybieramy sie w przyszlym tygodniu z dwulatkiem na Krk i nie mam pojecia, co wybrac. Bylismy juz w Cro pare razy i jestesmy juz troche "zepsuci" Dalmacja, ale licze, ze jest szansa na cos klimatycznego i spokojnego. Czy Baska to typowy kurort czy mozna znalezc ciche miejsce i plaze dobra i dla malucha i do poplywania? W jakiej czesci szukac? Rozwazam tez Stara Baske, ale w necie znajduje tylko jedno zdjecie plazy, do ktorej chyba jest trudne zejscie. Mozecie napisac wiecej o Starej Basce?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2008 12:40

Stara Baśka to malutka wioseczka z jednym kempingiem i paroma domami - urokliwa ale nie ma tam co robić dla ludzi z dzieckiem - polecam Baśkę - kurort ale przepiękny.
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.08.2008 12:43

W Starej Baśce "maluch" zanudzi się. Pozostaje w takim razie tylko Baśka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2008 12:44

1) opis wyspy KRK
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15200&highlight=
2) relacja z Baski
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16820&highlight=
3) relacja ze Starej Baski
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18033&highlight=

jak za mało to zapraszam do wyszukiwarki bo to akurat temat dość "chodliwy"

woka - maluchy nie nudzą się w wodzie, nawet jak będzie to bajoro przed domem ;-)
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 13.08.2008 16:59

Maluchowi też należy się odpoczynek :D Tak więc tylko Stara Baska :!: :D
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.08.2008 17:10

Piotrek_B napisał(a):woka - maluchy nie nudzą się w wodzie, nawet jak będzie to bajoro przed domem ;-)

Prawda ( z reguły) ale czy rodzić od rana do wieczora tego malucha będzie trzymał w wodzie :?: :?: Moim zdaniem- nie.
Może być, że będzie super, że będzie miał z kim się bawić ale większe prawdopodobieństwo dobrej zabawy jest w Baśce. Takie mam zdanie. Jak będzie (czas przyszły) nikt nie wie.
barbamama
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbamama » 13.08.2008 17:28

Moje moze sie moczyc caly dzien, ale - wlasnie - jak ta starobaskowa plaza wyglada? Na filmie jakby mocno kamienista, skalista - dobrze widze? To tam jedyna plaza? Wydaje sie trudno dostepna - jakie jest dojscie?
Po opisach Baski , w szczegolnosci gwizdzacej kolejki i kramow z badziewiem chyba sie nie zdecyduje... zamiast plywania, zabawy w malowanie kamykow, wloczenia sie w spokoju po gorach i waskich zaulkach tudziez saczenia winka w swojskiej konobie bedziemy mieli wierzganie w strone wesolego miasteczka.
Opiszcie mi uczciwie Stara Baske :).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2008 17:32

woka napisał(a):....Prawda ( z reguły) ale czy rodzić od rana do wieczora tego malucha będzie trzymał w wodzie :?: :?: Moim zdaniem- nie......

Dobrze prawisz :idea: :wink:
Faktem jest, że Stara Baska jest super ale dla dzieci (małych) jest pewien problem - bardzo blisko brzegu robi się nagle bardzo głęboko
woka napisał(a):....Może być, że będzie super, że będzie miał z kim się bawić ale większe prawdopodobieństwo dobrej zabawy jest w Baśce.....

Tu też się zgodzę - w Basce jest super plaża (dla każdego) z łagodnie opadającym dnem a wieczorami jest gdzie iść na spacer i nie tylko :wink:
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.08.2008 17:43

barbamama napisał(a):Moje moze sie moczyc caly dzien, ale - wlasnie - jak ta starobaskowa plaza wyglada? Na filmie jakby mocno kamienista, skalista - dobrze widze? To tam jedyna plaza? Wydaje sie trudno dostepna - jakie jest dojscie?
Po opisach Baski , w szczegolnosci gwizdzacej kolejki i kramow z badziewiem chyba sie nie zdecyduje... zamiast plywania, zabawy w malowanie kamykow, wloczenia sie w spokoju po gorach i waskich zaulkach tudziez saczenia winka w swojskiej konobie bedziemy mieli wierzganie w strone wesolego miasteczka.
Opiszcie mi uczciwie Stara Baske :).

Najpierw zapytanie ..... gdzie się zatrzymujecie , kemping czy kwatera. ?
barbamama
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbamama » 13.08.2008 17:47

Super dla kazdego, czyli jak szampon familijny ? :) Zapytam wprost - jest tlok czy nie? Jakbyscie to mieli porownac z np. Leba, pomijajac widoki oczywiscie, to ?.... Trzy kryteria: halas, zaludnienie na m2, pompowane zamki itp. koszmarki. Bo to mamy na co dzien, w wakacje chce slyszec CYKADY :).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2008 17:48

barbamama napisał(a):Moje moze sie moczyc caly dzien, ale - wlasnie - jak ta starobaskowa plaza wyglada? Na filmie jakby mocno kamienista, skalista - dobrze widze? To tam jedyna plaza? Wydaje sie trudno dostepna - jakie jest dojscie? ....

Kamienista jest bo to Chorwacja :wink: ale to w niczym nie przeszkadza.
Czy to jedyna plaża ? Nie ale jedyna dostępna w klapkach. Do innych trzeba sie troche nagimnastykować.
Nie jest trudno dostępna, ta o która pytasz - obok niej jest parking. Na plaże idziesz po równym terenie.

barbamama napisał(a):....Po opisach Baski , w szczegolnosci gwizdzacej kolejki i kramow z badziewiem chyba sie nie zdecyduje... zamiast plywania, zabawy w malowanie kamykow, wloczenia sie w spokoju po gorach i waskich zaulkach tudziez saczenia winka w swojskiej konobie bedziemy mieli wierzganie w strone wesolego miasteczka.....

Kramy są wszedzie, gdziekolwiek nie pojedziesz czy do Baski czy do Władysławowa.
A wesołe miasteczko :?: 8O ........nie zauważyłem takiego czegoś w Basce :wink:

barbamama napisał(a):....Opiszcie mi uczciwie Stara Baske :).

Masz to w linkach, które Ci wyżej załączyłem.
A jak chcesz w skrócie opis to voila....
- miejsce piękne widokowo (moim zdaniem jedno z najpiekniejszych na Krk)
- sklepów 2 na krzyż wielkości naszego GS-u :wink:
- knajpy 3 (nawet znośne ceny)
- miejsc spacerowych ZERO. Chyba, że za trasę spacerową lub promenadę uważa ktoś drogę dojazdową lub szlak górski do Baski :wink:
- wszędzie daleko. Stara Baska to ślepa uliczka za plażą o której pisałem wyżej zwijają asfalt
REASUMUJĄC - super miejsce ale na dojazd a nie na pobyt.
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.08.2008 17:50

barbamama napisał(a):Super dla kazdego, czyli jak szampon familijny ? :) Zapytam wprost - jest tlok czy nie? Jakbyscie to mieli porownac z np. Leba, pomijajac widoki oczywiscie, to ?.... Trzy kryteria: halas, zaludnienie na m2, pompowane zamki itp. koszmarki. Bo to mamy na co dzien, w wakacje chce slyszec CYKADY :).

Cykady :?: ( ale masz wymagania) :D
Baśka to druga Łeba. Stara Baśka to ...cykady. ( tak z porównania)
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.08.2008 18:09

Stara Baśka. ( kliknij na zdjęcie, otworzy się w wiekszym rozmiarze)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zauważyłem .... Piotrek podał linki do innych postów. Tam masz chyba już w "pigułce".
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 13.08.2008 21:20

Barbamamo !
Jeżeli boisz się kamyczkowych plaż w Starej Basce , to wybierz piaszczystą :D
Moja propozycja to - http://www.mesites.cz/gojko.php
Pozdrav.
ma-r-lena
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 14.08.2008 18:25

mkm napisał(a):Barbamamo !
Jeżeli boisz się kamyczkowych plaż w Starej Basce , to wybierz piaszczystą :D
Moja propozycja to - http://www.mesites.cz/gojko.php
Pozdrav.

A czy do plaż które są na zdjęciach jest daleko od "centrum" - że tak to nazwę i czy tam sie da "dojść od strony lądu" :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne