Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska czy Stara Baska?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barbamama
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbamama » 14.08.2008 20:50

mkm,
Wyglada to cudnie :). Gdzie to jest? Opowiedz cos wiecej.
Skad pomysl, ze boje sie kamykow? Owszem - ostrych skalek ii stromego zejscia, zeby nam sie male nie poobijalo i zeby nie trzeba bylo sie godzine wspinac do kwatery.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.08.2008 21:30

Plaża nazywa się Dubrava , jedna z kilku ( w sumie 11km. ) nad Paskim Zaljevem :D Do Pagu ok. 5km . Nigdy się tam nie plażowałem , ale widziałem z góry jadąc z Simuni do Pagu . Widok super . Zatoka z widokiem na wsch. część księżycowej wyspy , a za nią wyłania się wysoki i surowy Velebit :D Miejsce spokojne , ustronne , w sam raz na wypoczynek :D Jeżeli ktoś lubi widok na bardziej otwarte morze , to musi poszukać czegoś innego :wink:
Pozdrav.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 15.08.2008 07:58

barbamama napisał(a):Wyglada to cudnie :).


Wygląd faktycznie cudny. Takich miejsc w Chorwacji, takich cudnych jest wiele. Popatrz tylko uważnie jak do tego cuda dojść (wejść i wyjść). Cudo już chyba mniejsze.
W Starej Baśce takich "cudownych plaż" masz również kilka. Dobre dla młodzieży która szuka ustronnego miejsca ( stary fryk tam raczej się nie zapuszcza). :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.08.2008 20:04

woka napisał(a):
barbamama napisał(a):Wyglada to cudnie :).


Wygląd faktycznie cudny. Takich miejsc w Chorwacji, takich cudnych jest wiele. Popatrz tylko uważnie jak do tego cuda dojść (wejść i wyjść). Cudo już chyba mniejsze.
W Starej Baśce takich "cudownych plaż" masz również kilka. Dobre dla młodzieży która szuka ustronnego miejsca ( stary fryk tam raczej się nie zapuszcza). :wink:


Cudna to jest cała Chorwacja :D Ja tylko wskazuję ustronne miejsce z piaszczystą plażą dla malucha :D A wejść i wyjść - to już po prostu nie ma wyjścia :wink: Kilkadziesiąt schodów do nieba , to przecież sama przyjemność :D
http://www.mesites.cz/images/gojko4v.jpg :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 17.08.2008 20:09

Sv. Marija jest tuż obok Dubravy :D
forum/viewtopic.php?p=303709
mati408
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mati408 » 18.08.2008 13:36

Byłem w Baska i Stara Baska w ubiegłą środę.
Baska jest to kurort, bardzo ruchliwy, z dużą żwirową plażą, promenadą wzdłuż plaży. Ja mieszkam w dużym mieście i takiego harmideru mam dość na codzień. Drugi raz tam raczej nie pojadę. To moje 6 miejsce w Cro więc mam porównanie.
Ja byłem z 2,5 latkiem. Łagodnie schodzi woda - to na plus jak jedziesz z dzieckiem, które z wodą jest na bakier tak jak moje (bała się wody na początku). Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Było OK. Choć dla nas rodziców na nic takie atrakcje (nie mówię tego z żalem bynajmniej - są inne powody do radości :-) ).
Mieszkałem w apartamencie w miejscowości Zoran (? nie pamiętam nazwy - coś na Z) - to jest w zasadzie już Baska. Tam było bardzo cicho, choć cykad nie słychać :) Minus - daleko do promenady i kramów ze wszystkim - jakieś 10 minut na piechotę. Apartamenty raczej dość drogie - ja paciłem 81 E. Podobno to normalna cena w sezonie (+klima). Dla porównania za apartament w centrum Mali Losinj (cudnie) płaciłem tydzień wcześniej 54E. Można tanio zjeść - jest dużo barów bistro. Za 50 Kn można zjeść przyzwoity obiad (1 os).

Stara Baska bardziej nam się podobała. Plaża koło portu rzeczywiście wąska, woda schodzi umiarkowanie szybko, napewno szybciej niż w Baska. Ładniejsze plaże są obok drogi do Punat. Ale tam trzeba dymać na piechotę pod górę jakieś 100-200m w pionie. Z moim dzieckiem sobie tego niewyobrażam. Minus - mniej kwater - to jest mniejsza miejscowość.

Może Punat? Bardzo nam się tam podobało. Plaża z niezłą infrastrukturą. Miasteczko z klimatem portowym. lasek piniowy na plaży, i tańsze kwatery. Zwiedziłem całą wyspę KRK. Jakbym miał tam jeszcze raz jechać z dzieckiem to wybrałbym właśnie Punat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2008 15:28

mati408 napisał(a):... w miejscowości Zoran (? nie pamiętam nazwy - coś na Z) ...

coś na "Z" to tylko ZAROK :lol:
TomekM_67
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekM_67 » 24.08.2008 23:05

barbamama. Kiedy to piszę to z pewnością juz wybrałeś i albo jestes w Cro albo już wróciłeś. Ja byłem z dziećmi (8 i 15) no i żoną w Starej Basce. Było cudownie. Plaża kamienista - otoczaki jakie u nas czasem służą za kamienie elewacyjne. Nie prawdą jest je BARDZO szybko robi sie głęboko. Robi się SZYBKO, ale jest wystarczająco miejsca dla nieumiejących pływać dzieci. Kwater najlepiej szukać na początku wsi, numery domów od 1 do ok 50. Do plaży schodzi się w dół wybetonowaną drogą (widoki!!!) + 96 schodków. Ale spokojnie, wszystko do przejścia. Plaża plażą, ale klimat SB (ups) jest niepowtarzalny. W centrum, o ile można tak to nazwać, sklep, kościół, knajpa. I ławeczka. To tu spotykają się miejscowi z przyjezdnymi przy karlowackim lub ożujskim piwie. Otwieracz wisi przywiązany sznurkiem do gałęzi drzewa.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2be7b0faaa4634f2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da17b43f0f865e7c.html
Polecam knajpkę na końcu wsi, 15-20 min. drogi spacerkiem od wspomnianego centrum, taką z czerwoną elewacją. Najtańsza, miła obsługa i dobre jedzonko.
Napisz swoje wrażenia[/b]
marlonk
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlonk » 13.09.2018 16:27

Pełna relacja z wyjazdu wraz ze zdjęciami! https://lasti.pl/wakacje-w-starej-basce/

Aktualne na 2018 rok ceny w restauracjach, pubach, sklepach + zdjęcia i umiejscowienie sklepów i bankomatów, straganach itp itd.

Mega sprawa!
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 28.11.2018 19:24

marlonk napisał(a):Pełna relacja z wyjazdu wraz ze zdjęciami! https://lasti.pl/wakacje-w-starej-basce/

Aktualne na 2018 rok ceny w restauracjach, pubach, sklepach + zdjęcia i umiejscowienie sklepów i bankomatów, straganach itp itd.

Mega sprawa!

Czytałam i coś mi tu nie gra. Autor artykułu pisze, że w starej Basce nie ma sklepu, a według wszelakich informacji market znajduje się właśnie w Apartmanie, w którym mieszkał autor artykułu 8O
marlonk
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlonk » 28.11.2018 19:31

hehe zgadza się : ) Drzwi do sklepu i do restauracji są od strony parkingu (widać na zdjęciu z samochodem w mojej relacji). Być może kiedyś był, bądź sklep i restauracja jest otwarta w sezonie. My byliśmy tam od końca sierpnia do prawie połowy września i wszystko było zamknięte.

Stan "tarasu" restauracji, jak i restauracyjnego ogródka oraz sprzętów takich jak krzesła i stoły pochowanych pod altanką wskazują, że co najmniej od ponad 2-3 lat restauracja jest nieczynna. Wszystko zarośnięte oraz obłożone pajęczynami.

Sklep może działa w szczycie sezonu ale ja jak widać na zdjęciu wszystko zamknięte. Nie pamiętam już co jest napisane na karteczce drzwi sklepu ale na pewno ją czytałem i nie było to chyba nic związanego z działaniem samego sklepu.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.11.2018 19:39

Sklep w Starej Bašce koło kościoła, był czynny raczej rano, przełom czerwca / lipca 2017:

aP1270573.JPG


Ceny duuużo wyższe niż w marketach np. w Krku.
marlonk
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlonk » 28.11.2018 19:58

Niestety na tym zdjęciu -> [url]https://lasti.pl/wp-content/uploads/2018/09/Apartament-w-Starej-Baśce.jpg[/url] nie widać za bardzo co jest napisane :/

Może jest tak jak napisałem, w szczycie sezonu ktoś tam ogarnia temat sklepu - bo sam właściciel nie mieszka w Starej Baśce. Apartment też sprząta miejscowa kobieta.
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 28.11.2018 20:26

marlonk napisał(a):Niestety na tym zdjęciu -> [url]https://lasti.pl/wp-content/uploads/2018/09/Apartament-w-Starej-Baśce.jpg[/url] nie widać za bardzo co jest napisane :/

Może jest tak jak napisałem, w szczycie sezonu ktoś tam ogarnia temat sklepu - bo sam właściciel nie mieszka w Starej Baśce. Apartment też sprząta miejscowa kobieta.

to ciekawe jak to będzie w czerwcu :)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Baska czy Stara Baska? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone