Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

bankomaty , kantory , banki ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2016 08:59

kuba1394 napisał(a):A zna ktoś jakiś kantor po drodze jadąc autostrada do makarskiej? Bo żeby specjalnie zjeżdżać z autostrady do omisia to trochę nie oplacalne

Na autostradach nie ma kantorów.
W Makarskiej są banki.
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 23.08.2016 09:09

Tutaj na tej stornie http://mjenjacnice.hr/grad/makarska
Cos tam pokazuje ze jest. To informacje są nieaktualne?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.08.2016 09:11

Janusz Bajcer napisał(a):
kuba1394 napisał(a):A zna ktoś jakiś kantor po drodze jadąc autostrada do makarskiej? Bo żeby specjalnie zjeżdżać z autostrady do omisia to trochę nie oplacalne

Na autostradach nie ma kantorów.
W Makarskiej są banki.

Wydaje mi się, że na niektórych stacjach benzynowych przy autostradzie widziałam bankomaty. Chyba tam gdzie jest sieć restauracyjek Marche..., ale tak jak piszę, wydaje mi się :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2016 09:13

Powtarzam - masz w Makarskiej banki :idea:
Kantory pewnie też są.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2016 09:14

viltob08 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
kuba1394 napisał(a):A zna ktoś jakiś kantor po drodze jadąc autostrada do makarskiej? Bo żeby specjalnie zjeżdżać z autostrady do omisia to trochę nie oplacalne

Na autostradach nie ma kantorów.
W Makarskiej są banki.

Wydaje mi się, że na niektórych stacjach benzynowych przy autostradzie widziałam bankomaty. Chyba tam gdzie jest sieć restauracyjek Marche..., ale tak jak piszę, wydaje mi się :-)

Kuba pytał o kantory :wink:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Kuny czy Euro?

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 23.08.2016 09:15

kuba1394 napisał(a):A zna ktoś jakiś kantor po drodze jadąc autostrada do makarskiej? Bo żeby specjalnie zjeżdżać z autostrady do omisia to trochę nie oplacalne


Przed zjazdem na Sestenovac jest budka na pasie awaryjnym, taka w chorwacka szachownicę, mają dobry kurs....
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.08.2016 09:16

Janusz Bajcer napisał(a):Kuba pytał o kantory :wink:

:oops: zasugerowałam się tytułem :oczko_usmiech:
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 23.08.2016 09:29

A czy ktoś moze kojarzy kurs wymiany euro na kuny. Sprawdziłem na stronie banków w Makarskiej i podają 7.43
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 23.08.2016 10:46

kuba1394 napisał(a):A czy ktoś moze kojarzy kurs wymiany euro na kuny. Sprawdziłem na stronie banków w Makarskiej i podają 7.43

Dobrze podają :) . Co chcesz jeszcze wiedzieć?
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 24.08.2016 14:50

Czy wszystkie bankomaty w Chorwacji podczas wypłaty gotówki z naszych polskich kont pobierają opłatę prowizyjna?
Adventure
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adventure » 24.08.2016 16:10

kuba1394 napisał(a):Czy wszystkie bankomaty w Chorwacji podczas wypłaty gotówki z naszych polskich kont pobierają opłatę prowizyjna?

Mnie nie pobrało prowizji od wypłaty Kun z bankomatu w Chorwacji. Wypłacałem raz, na początku sierpnia br (konto walutowe w USD - karta debetowa do konta w Alior kantor).
raulpwnz
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulpwnz » 24.08.2016 18:20

Adventure napisał(a):
kuba1394 napisał(a):Czy wszystkie bankomaty w Chorwacji podczas wypłaty gotówki z naszych polskich kont pobierają opłatę prowizyjna?

Mnie nie pobrało prowizji od wypłaty Kun z bankomatu w Chorwacji. Wypłacałem raz, na początku sierpnia br (konto walutowe w USD - karta debetowa do konta w Alior kantor).




Ale USD przeliczyło po kursie pewnie o 40gr gorszym niż średnia NBP :D
Adventure
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adventure » 24.08.2016 20:59

raulpwnz napisał(a):
Adventure napisał(a):
kuba1394 napisał(a):Czy wszystkie bankomaty w Chorwacji podczas wypłaty gotówki z naszych polskich kont pobierają opłatę prowizyjna?

Mnie nie pobrało prowizji od wypłaty Kun z bankomatu w Chorwacji. Wypłacałem raz, na początku sierpnia br (konto walutowe w USD - karta debetowa do konta w Alior kantor).


Ale USD przeliczyło po kursie pewnie o 40gr gorszym niż średnia NBP :D


Ale szanowny forumowicz złośliwy w odniesieniu do Alior Banku :)

Przechodząc do meritum. Jeśli są jakieś wątpliwości, to powtórzę, mowa o koncie walutowym w usłudze Alior Kantor Walutowy (internetowy kantor prowadzony przez Alior). Do rachunku walutowego (w moim przypadku USD) można wyrobić sobie kartę debetową (Mastercard - waluta rozliczeniowa USD). Jest to dobre rozwiązanie na płatności w krajach gdzie nie ma Euro. Przy płatnościach jest tylko jedna konwersja, po kursie Mastercarda, z waluty lokalnej na USD, czyli np. z kuny na USD. Nie ma przeliczenia na PLN, bo to nie jest konto złotówkowe. Na rachunku są dolary i transakcje przeliczne są z walut lokalnych na dolary. Wcześniej USD trzeba oczywiście kupić. Taka zabawa... Wracając do wypłaty kun tą kartą (jedna wypłata w miesiącu za darmo, kolejne 9 zł) - za 100 kun policzyło 14,92 USD (połowa sierpnia br.). Zielonego kupowałem po ok. 3,95. Jak łatwo policzyć, 100 kun kosztowało mnie w tym przypadku 58,934 zł. Przetestowane na własnej skórze.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 24.08.2016 22:17

Adventure napisał(a):
raulpwnz napisał(a):
Adventure napisał(a):
kuba1394 napisał(a):Czy wszystkie bankomaty w Chorwacji podczas wypłaty gotówki z naszych polskich kont pobierają opłatę prowizyjna?

Mnie nie pobrało prowizji od wypłaty Kun z bankomatu w Chorwacji. Wypłacałem raz, na początku sierpnia br (konto walutowe w USD - karta debetowa do konta w Alior kantor).


Ale USD przeliczyło po kursie pewnie o 40gr gorszym niż średnia NBP :D


Ale szanowny forumowicz złośliwy w odniesieniu do Alior Banku :)

Przechodząc do meritum. Jeśli są jakieś wątpliwości, to powtórzę, mowa o koncie walutowym w usłudze Alior Kantor Walutowy (internetowy kantor prowadzony przez Alior). Do rachunku walutowego (w moim przypadku USD) można wyrobić sobie kartę debetową (Mastercard - waluta rozliczeniowa USD). Jest to dobre rozwiązanie na płatności w krajach gdzie nie ma Euro. Przy płatnościach jest tylko jedna konwersja, po kursie Mastercarda, z waluty lokalnej na USD, czyli np. z kuny na USD. Nie ma przeliczenia na PLN, bo to nie jest konto złotówkowe. Na rachunku są dolary i transakcje przeliczne są z walut lokalnych na dolary. Wcześniej USD trzeba oczywiście kupić. Taka zabawa... Wracając do wypłaty kun tą kartą (jedna wypłata w miesiącu za darmo, kolejne 9 zł) - za 100 kun policzyło 14,92 USD (połowa sierpnia br.). Zielonego kupowałem po ok. 3,95. Jak łatwo policzyć, 100 kun kosztowało mnie w tym przypadku 58,934 zł. Przetestowane na własnej skórze.



Nie ogarniam tego, pozostaję przy swoim koncie i karcie, co najwyżej nie zaoszczędzę na czteropak piwa i dwie gałki lodów....
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 25.08.2016 14:40

Wczoraj Splitska Banka w Makarskiej 100 E 743 Kn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
bankomaty , kantory , banki ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone