Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska majówka objazdowa; BiH, HR, MNE, AL - konkluzje

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007
Re: Granica : Czarnogóry i Albani

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 23.07.2008 15:38

[
Druki wypełniają Albańczycy (trzeba zaliczyć 3 różne budki). Ja dostałem jakąś wielką "bumagę" ze znakami wodnymi ale nie zawracałem sobie głowy co na niej było - chyba informacje n/t samochodu. I tu należy pamiętać że Albańczycy żądają notarialnego pełnomocnictwa od właściciela samochodu na korzystanie z auta - dotyczy rzecz jasna tych którzy nie są właścielami auta (np. jeśli auto jest na firmę lub w leasingu). A kto nie ma takowego upoważnienia musi się liczyć że trzeba będzie "posmarować" parę Euro - biorą chętnie :wink: Jadącego przede mną Polaka nie wpuścili bo auto było własnoscią ojca a on nie chciał zapłacić kilku Euro do kieszeni pograniczników.
Ową w/w "bumagę" żądają potem do zwrotu przy wyjeździe z Albanii więc należy ją zachować.
Odnośnie bezpieczeństwa; wg mnie jest bezpiecznie. Ale turyści budzą tam wciąż spore zainteresowanie tubylców co sprawia trochę nieprzyjemne wrażenie jak wszyscy się na człowieka gapią :wink:[/quote]

Budki tylko dwie - jedna właściwej straży granicznej, gdzie sprawdzają paszporty. Druga gdzie wypisują ten papier na samochód. Papier zabierają przy wyjeździe i kasują za to 3 euro. Przynajmniej zrezygnowali już z kąpania aut w kałuży za 5 euro - tzw. dezynfekcja. Oczywiście budki niczym się nie różnią i nie bardzo wiadomo, komu dać paszport, a komu dowód rejestracyjny. A panowie długo i skrupulatnie sprawdzają i wypisują, więc jeśli trafi się dużo samochodów, to można z pół godziny lub dłużej poczekać. Ale niespodzianka: są przy tym dość sympatyczni, więc nie ma się co stresować :)
Zwiedziłem tylko przygraniczny Szkonder więc nie wypowiadam się na temat reszty Albanii. Ale tam jest zupełnie normalnie i nikt się dziwnie na turystów nie gapi. Całkiem miłe miasteczko. Dużo knajpek z tanim dobrym jedzonkiem. A nawierzchnie ulic w mieście i okolicy w stanie, o jakim w Polsce możnemy sobie pomarzyć.
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Bałkańska majówka objazdowa; BiH, HR, MNE, AL - konkluzje - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone