Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Balans bieli

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sly29
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sly29 » 01.12.2004 15:12

Todee :) albo link coś nawala :) albo twoje fotki znikły :) przynajmniej u mnie ich niewidac pod tym adresem który podałeś :lol:

pozdrawiam

o po kilku minutach zaczeło działać ;) jest już OK
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 01.12.2004 15:30

Plumek napisał(a):Fotografią param się od kilku ładnych lat: niegdyś bardziej, teraz mniej... Ale z tego, co:
- się nauczyłam (teoria nie tylko związana z fizyką, lecz również z przetwarzaniem obrazu w ogóle)
- poobserwowałam
- popróbowałam

to mi jednak wychodzi, że po to, by kolory były wiernie oddane w takich, a nie innych warunkach oświetleniowych, należy dokonać pomiaru balansu bieli właśnie na białym tle oświetlonym w tych warunkach, w których chcemy fotografować lub nagrywać film.

Z tego, co mówisz Piotrze wynika, że należy zrobić pomiar balansu w warunkach idealnych, czyli laboratoryjnych. Czyli balans bieli w aparatach mija się z celem...

Anka

Tak..... w 99% nalezaloby ustawic balans na biel choc niektorzy mowia o 18% skali szarosci..... ale jest ten 1% przy ktorym to sie nie sprawdza... i o tym ja mowie..... jak "dokopie" sie prze rury, wanny, szafki i gruz do "cyfry" to zrobie zdjecia jako przyklad o co mo chodzi... OK?

pozdrav

PS: Nawiasem mowiac kkiedys sciemnialo sie i balans bieli byl daleki od dopskonalosci i ustawilem na plyte chodnikowa(w koncu nie jest ani niebieska ani czerwona) i wyszlo doskonale :D
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 01.12.2004 20:33

toudee napisał(a):Volumen - po rozcięciu rurek chyba cały się nimi obwiążę, niezła zbroja z tego wyszła by, będę mógł pobrać wzorzec z każdej pozycji :lol:


Na rekiny, strzykwy i inne malapaście jak znalazł :lol:
A zdjecia bardzo ładne, widziałem je już w wakacje.

Mam takie pytanko: czy mógłbyć coś napisać o swoim Olku? Tak np. w podpunktach, jakie wg Ciebie ma plusy i minusy. Znajomy bardzo chciałby kupić ten aparat i szuka opinii jego uzytkowników. A tych nigdy za wiele.
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 02.12.2004 07:54

Szczegółowy opis może być trudny ponieważ jak napisałem jestem jeszcze zielony jesli chodzi o aparaty i foto cyfrowe.Jeśli Twój znajomy ma dostęp do internetu pewnie szczegóły techniczne tam znajdzie, jak będzie problem mogę zeskanować instrukcję obsługi. Moja opinia może nie być obiektywna również z tego względu, że jest to moja pierwsza cyfrówka.
Olka C-5000 kupiłem chociaż "czaiłem" się na 5050 ostatecznie zrezygnowałem z uwagi na zasobność portfela różnica 1000 złotych.
Decyzję podjąłem bez specjalnych konsultacji przekonała mnie firma - w końcu to OLYMPUS :) , cena i bezproblemowa możliwość dostania obudowy do zdjęć podwodnych, również za rozsądną cenę.
Przy moim zacięciu do fotografii, mój Olek ma wszystko czego mi potrzeba rozsądną liczbę ustawień zarówno automatycznach jak i ręczną możliwość ich korekcji. Podobno jedynym jego minusem (tak stwierdził mój znajomy) jest obiektyw - standartowy - zasadnicza różnica na korzyść 5050, 5060 nie mówiąc już o 8080.
Obsługa prosta - dla osób nie zagłębiających się zbytnio - patrz moje problemy z BB - z uwagi na niedostatki instrukcji obsługi mającej jedynie za zadanie nauczyć jak "pstrykać" i w podstawowym zakresie obsługiwać aparat.
Myślę, że o jakości aparatu świadczą zdjęcia które już widziałeś, testowałem też makro i supermakro - zdjęcia wychodą "miodek".
Więc moja subiektywna opinia - warto w ten aparat zainwestować, chociaż nie wiem jak obecnie kształtują się ceny 5050 czy 5060.
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 02.12.2004 20:38

toudee napisał(a):Szczegółowy opis może być trudny ponieważ jak napisałem jestem jeszcze zielony jesli chodzi o aparaty i foto cyfrowe.Jeśli Twój znajomy ma dostęp do internetu pewnie szczegóły techniczne tam znajdzie, jak będzie problem mogę zeskanować instrukcję obsługi. Moja opinia może nie być obiektywna również z tego względu, że jest to moja pierwsza cyfrówka.
Olka C-5000 kupiłem chociaż "czaiłem" się na 5050 ostatecznie zrezygnowałem z uwagi na zasobność portfela różnica 1000 złotych.
Decyzję podjąłem bez specjalnych konsultacji przekonała mnie firma - w końcu to OLYMPUS :) , cena i bezproblemowa możliwość dostania obudowy do zdjęć podwodnych, również za rozsądną cenę.
Przy moim zacięciu do fotografii, mój Olek ma wszystko czego mi potrzeba rozsądną liczbę ustawień zarówno automatycznach jak i ręczną możliwość ich korekcji. Podobno jedynym jego minusem (tak stwierdził mój znajomy) jest obiektyw - standartowy - zasadnicza różnica na korzyść 5050, 5060 nie mówiąc już o 8080.
Obsługa prosta - dla osób nie zagłębiających się zbytnio - patrz moje problemy z BB - z uwagi na niedostatki instrukcji obsługi mającej jedynie za zadanie nauczyć jak "pstrykać" i w podstawowym zakresie obsługiwać aparat.
Myślę, że o jakości aparatu świadczą zdjęcia które już widziałeś, testowałem też makro i supermakro - zdjęcia wychodą "miodek".
Więc moja subiektywna opinia - warto w ten aparat zainwestować, chociaż nie wiem jak obecnie kształtują się ceny 5050 czy 5060.

Dzięki wielkie. opinię juz przekazałem koledze. W internecie trochę już znalazł, ale wszak liczy się kazda opinia.
Pozdrawiam ciepło
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 04.12.2004 20:31

W 6 numerze (listopad/grudzień 2004) Ogólnopolskiego Magazynu Nurkowego "Podwodny Świat" jest artykuł o fotografii podwodnej oraz m. inn. balansie bieli.
Polecam lekturę.
Dostępny np. w EMPIKu
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Balans bieli - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone