Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostopem do Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 23.09.2013 09:12

Kolejna fajna relacja. Pamiętam jak pod wpływem świetnej autostopowej powieści na cro.pl nie miałem oporów przed zabraniem młodzieży w drodze nad nasze morze. Z tego co mi opowiadali ledwo wyszli na drogę i już się zatrzymałem. Na początek prosili o podwiezienie do Gorzowa. Mówię: ok. A gdzie jedziecie? Gdzieś nad morze. Jeśli to nie problem mogę was zabrać do Świnoujścia :) Huuuuuura. Całą trasę słuchaliśmy T-Love Prymityw. Usłyszałem, że nawet fajna muza, ale nie wiedzieli co to :) Ech Muniek Muniek.

Ponadto pamiętam jak w 92 r. mając lat dwanaście przebywałem na koloni w Łukęcinie i jechałem na stopa do Pobierowa (lub Dziwnowa - nieistotne). Zabrali mnie Duńczycy w busie, którzy świętowali zdobycie Mistrzostwa Europy. I wtedy stało się TO. Wypiłem pierwszego browara :)

Miałem jeszcze kilka zabawnych sytuacji: zarówno jako zabierany jak i zabierający.

Wniosek jest jeden: Ludziska zabierajcie "przydrogowców" :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.09.2013 10:30

Ikar 12 lat miałeś .....hm. Ciesz się, że Cię nie wyportkowali od zakrystii. Licho wie z kim jedziesz.
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 23.09.2013 12:11

raz - byli tak nabombani, że chyba nie orientowali się, że częstują dzieciaka.

poza tym - wyglądałem co najmniej na 12,5 ;)
Viickii
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viickii » 23.09.2013 14:42

Witam,

wróciłam! Niestety trochę brak mi sił, ale postaram się wrzucić coś wieczorem albo najpóźniej jutro.
Cieszę się, że wam się podoba i dziękujemy za miłe słowa :)

Tak, jeździłyśmy z kołem zapasowym...
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 23.09.2013 17:32

Viickii napisał(a):Witam,

wróciłam! Niestety trochę brak mi sił, ale postaram się wrzucić coś wieczorem albo najpóźniej jutro.
Cieszę się, że wam się podoba i dziękujemy za miłe słowa :)

Tak, jeździłyśmy z kołem zapasowym...


Pisz coś, {wklejaj} bo widzisz [czytasz] co się dzieje . . . :mrgreen: :oczko_usmiech:
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 24.09.2013 08:01

tak myślałem, że handballowe dziewczyny-zdradził was szerszeń :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 24.09.2013 09:52

Przyjemna odmiana.. :) Z wielkim zainteresowaniem nadrobiłem i czekam na kolejne przygody.. :)
Viickii
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viickii » 24.09.2013 14:22

Witam,

troszeczkę mi ostatnio czasu brakuję, żeby systematycznie Wam o naszej podróży opowiadać. Teraz również za dużo czasu nie mam, ale szybko coś napiszę :wink:

Zagreb

Siedziałyśmy z Flo w jakimś centrum handlowym i czekałyśmy na jej znajomego. Napisał, że będzie za jakąś godzinę więc usiadłyśmy na ławce i wyciągnęłyśmy jedzenie. Przynajmniej nie było nam zimno i nie padało :lol:
Po całej nocy bez snu byłyśmy wykończone i po zjedzeniu naszych kanapek najchętniej to byśmy tam się rozłożył i poszły spać. Na szczęście miałyśmy wspomagacze z Polski ( fuj, fuj- świństwo- nie pijcie :D)
1005329_580525505321983_818412920_n.jpg
to żadna reklama! Po mimo, że świństwo to wtedy smakowało cudownie i "dodawało" sił


Swoją drogą ludzie bardzo dziwnie się na nas patrzyli. Nawet tego nie ukrywali i wtedy po raz pierwszy zrozumiałam jak muszą się czuć zwierzęta w ZOO :lol: Nie było człowieka, który by na nas się nie spojrzał :roll:
Może to przez nasze koło zapasowe??

Po godzinie przyjechał po nas Matko ze swoją Mamą. Okazało się, że od siebie do tego centrum mają około 20 km 8O Byłyśmy bardzo wdzięczne, że oszczędzili nas przed jazdą komunikacją miejską. W sumie marzyłyśmy już tylko o łóżku. Jak dojechałyśmy do ich domku, to Mama zrobiła nam kawę, zaproponowała jedzenie, trochę porozmawialiśmy i doszłyśmy do wniosku, że lepiej teraz jechać do miasta, bo jak się położymy to już nie wstaniemy do rana :wink: Szybko się przebrałyśmy i w drogę.

Matko oprowadził nas trochę po Zagrzebiu. Nie będę opisywać co i gdzie, bo części ze zmęczenia nie pamiętam a szukać za bardzo nie mam kiedy :lol: Pamiętam, że miasto było bardzo ładne i że pokonaliśmy parę dobrych kilometrów pieszo. Dobra, wracamy! Po jakiś dwóch godzinach w autobusie miejskim...
999219_10200988419925384_1892575639_n.jpg
Nawet nie pamiętam kiedy zasnęłyśmy...


Tak to się właśnie skończyło :lol:
Wróciliśmy do domu, Mama Matko była kochana... Przygotowała nam pyszny ciepły obiad i zjadłyśmy z całą rodziną. Swoją drogą mentalność Chorwatów o wiele bardziej mi odpowiada.

Wieczorem przeszłyśmy się jeszcze do stadniny koni, gdzie Matko pracuje. Świetne zwierzaki!
Nie miałyśmy już nawet ochoty na kolację. Wykąpałyśmy się, piłyśmy herbatę i rozmawiałyśmy z kolegą Flo.
Powieki już co raz częściej opadały, więc pora spać. Poszłyśmy do swojego pokoju, położyłyśmy się do łóżek. Rozmawiamy, rozmawiamy.... Mówię, mówię, mówię
-No i wiesz, tak to wyglądało. Flo? FlOO?
Cisza...
I tak zakończył się nasz dzień w Zagrzebiu. Po prawie 40 godzinach bez snu zasnęłyśmy. Najpiękniejsze było to, że wiedziałyśmy, że będzie sucho i ciepło! 8)

Uciekam na trening :papa:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.09.2013 16:28

Na jaki trening 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107706
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2013 16:47

darek1 napisał(a):Na jaki trening 8O

Nie widzisz nowego awatarka Weroniki :oczko_usmiech:
Viickii
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viickii » 24.09.2013 18:01

Trenuję autostop po Poznaniu...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.09.2013 20:56

Viickii napisał(a):Trenuję autostop po Poznaniu...



8O 8O 8O
Viickii
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viickii » 24.09.2013 20:58

...to był ŻART!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107706
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.09.2013 00:01

Viickii napisał(a):...to był ŻART!


Może dość żartów :oczko_usmiech: ... i jedziemy dalej Autostopem :oczko_usmiech: :idea:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 27.09.2013 11:25

No ja też czekam. Dziewczyno nie ociągaj się i pisz bo to świetna relacja :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Autostopem do Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone