Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autokarem do Chorwacj.

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michal
Autokarem do Chorwacj.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal » 03.03.2002 18:55

Czy są organizowane jakieś stałe trasy autokarowe w lato w okolice Makarskiej , jeśli tak to skąd i kiedy?.
Mariusz
autokar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 11.04.2002 07:17

Ten tamat interesuje także mnie. Z tego co wiem, to bardzo mało jest biur oferujących jedynie przejazd autokarem. Można natomiast czasami wykupić bilet i pojechać z grupą zorganizowaną. Trzeba się wtedy (niestety) dostosować do ich terminów podróży. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek możliwości przejazdu autokarem z południa Polski (Kraków, Katowice) w okolice Splitu (powiedzmy pomiędzy Trogir i Makarską) - byłbym wdzięczny za info. Chciałbym w taki sposób "wyekspediować" dwie osoby...
Pozdrawiam wszystkich,
Mariusz
Chairman
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chairman » 23.04.2002 18:11

ja 26 maja wyjezdzam wlasnie autokarem niestety.
Sylwia
autokarem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwia » 01.05.2002 11:21

Proponuję wejść na stronę jednej z firm przewozowych PINIOR www.pinior.pl. Znajduje się tam rozkład jazdy autobusów z wielu miejsc w Polsce, z podaniem miejsca i godzin odjazdu (wyjazdy w piątek). Autokar dojeżdża do bardzo wielu miejscowości w Chorwacji (też są podane wraz z godzinami przyjazdu). Znajdziecie też tam aktualny cennik. Bilety tego przewoźnika można kupić np. w Orbisie.
Pozdrawiam
Sylwia
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Re: autokarem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 02.05.2002 08:05

Sylwia napisał(a):Proponuję wejść na stronę jednej z firm przewozowych PINIOR

W zeszłym roku pojawił się wątek, w którym niezbyt pochlebnie wypowiadano się na temat tego właśnie biura... (forum.php3?query=4&numer=526&temat=PINIOR&szukanie=Pinior)
Jeśli ktoś miałby jakieś pozytywne wspomnienia może by się odezwał ?

Tomek
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
Leon

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 02.05.2002 12:15

Czesc, jest taka firma z Kolobrzegu niemam pojencia jak sie firma naziwa ale wlasciciel ma na ime Piotr Banach. on ma autobusi do Chorwacji
Leon
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Re: Leon

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 02.05.2002 12:29

Leon napisał(a):Czesc, jest taka firma z Kolobrzegu...

To chyba będzie to

Pozdrawiam
Tomek
swep
wikel

Nieprzeczytany postnapisał(a) swep » 14.05.2002 15:41

z tego co wiem rowniez biorp podrozy wikel z warszawy jezdzi do chorwacji,,,, taniej niz pinior
adolf

Nieprzeczytany postnapisał(a) adolf » 24.07.2002 15:25

wiem na pewno ze jezdza autokary PeKaeSBUS eurolines z w-wy (z innych miast polski na pewno tez) do zagrzebia i to po bardzo atrakcyjnych cenach (jadac np. we dwie osoby druga placi za bilet tylko polowe ceny co za podroz w dwie strony dla 2 osob wynosi troszke ponad 600zl)
pozdrawiam :lol:
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 26.07.2002 07:18

Zainteresował mnie temat autobusów, gdyż możliwe że będę miała problem z własnym transportem. Weszłam na stronę biura Pinior (wygląda na ok), jednak zaniepokoiła mnie informacja o niepochlebnych opiniach o nim. Probowałam skorzystac z linku do opinii, zamieszczonego w tym temacie, ale jest on Nieaktywny! Czy można coś na to poradzić? Również nie mogę wejść na stronę biura z Kolobrzegu - chyba mam pecha!
Czy mogę zatem prosić o jakieś opinie na temat biura Pinior, albo o alternatywne propozycje.
Meeg :?
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 27.07.2002 06:58

Cześć,
meeg napisał(a):Weszłam na stronę biura Pinior (wygląda na ok), jednak zaniepokoiła mnie informacja o niepochlebnych opiniach o nim. Probowałam skorzystac z linku do opinii, zamieszczonego w tym temacie, ale jest on Nieaktywny! Czy można coś na to poradzić?

Ależ oczywiście, że można :D
Spróbuj wejść na stare forum i skorzystaj z opcji "szukanie".
meeg napisał(a):Czy mogę zatem prosić o jakieś opinie na temat biura Pinior

Co prawda nie będzie to w 100% moja opinia, ale wcisne swoje "trzy grosze" :wink:
W tym roku wysłałem teściów "Piniorem" do Chorwacji (niestety moje auto nie pomieści 5 osób, psa i bagażu na 3 tygodnie :( ). My jechaliśmy autkiem - oni autobusem.
Też naczytałem się niepochlebnych opinii na temat biura Pinior - więc mi włosy dęba stanęły. 8O
Ale jak poczytałem spokojnie wszyskie niepochlebne posty to zauważyłem pewną prawidłowość - wszystkie złe opinie dotyczyły kierowców i pilotów. Kierowców - bo nie chcieli się zatrzymywać tam, gdzie chcieliby pasażerowie oraz dlatego, że kierowca miał czelność dostać zawału w czasie drogi :!: , a pilotów - bo nie znali języka. Poza tym ktoś podniósł larum, że klimatyzacja "padła". Upraszczam znacznie, bo było też kilka innych uwag.
Doszedłem do wniosku, że uwagi wobec kierowców można z czystym sumieniem pominąć - sam po kilkunastu godzinach jazdy pewnie nie byłbym najuprzejmiejszy, a na pewno chciałbym wtedy dojechać juz wreszcie na miejsce. Nie w głowie by mi było zatrzymywanie się na każde życzenie. Linie takie mają swój rozkład jazdy, miejsca zatrzymywania się, etc. - i chciał nie chciał należy się do tego dostosować. Klimatyzacja - jak wszystkie urządzenia, ma prawo się czasem popsuć (tym bardziej, że była tylko jedna uwaga na ten temat). Co do pilotów nie wyrobiłem sobie zdania.
Zaryzykowałem. Okazało się, że obawy były mocno "na wyrost". Z tego, co mówili teściowie po podróży z "Piniorem":
- kierowcy są całkiem mili i zupełnie "normalni" :)
- jest dwóch kierowców (ta uwaga w związku z ostatnimi wydarzeniami),
- nieprawdą jest, że zatrzymują się wyłącznie "na dziko" - w czasie przejazdu teściów był jeden dłuższy przystanek na obiad (przy motelu w Czechach) i krótkie w miejscach pozwalających "normalnie" załatwić potrzeby fizjologiczne),
- pilot (w obie strony) był miły, grzeczny i znał się na swojej robocie,
- autobus był czysty i wygodny,
- klimatyzacja w autobusie działała,
- WC w autobusie było czynne,
- bufet w autobusie był czynny (napoje zimne i gorące)
Tyle opinia moich teściów. Nie wiem, czy jest to norma, czy też po prostu mieli szczęście. W każdym razie ich wrażenia są bardzo pozytywne. Jechali w drugiej połowie czerwca z Krakowa do Splitu i z powrotem.
Ja telefonując kilka razy do centrali "Piniora" również otrzymywałem kompletne i konkretne informacje. Nie mogę również narzekać na poziom kultury - wszystko było O.K.
Należymy więc do grupy zadowolonych.
Pozdrawiam,
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 27.07.2002 09:11

Wielkie dzieki za wszystkie informacje na temiat Pinioru, z Twojego opisu wynika ze wszystko jest ok. :) i naprawde nie ma sie czego czepiac. nie jestem osoba zbyt delikatną i umiem sie dostosować do warunków podrozy autokarowej.
A jesli chodzi o stare forum to jest ono obecnie nieaktywne, wiec moze Admin cos poradzi (gdy oczywiscie wroci z urlopu)

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za odpowiedz
meeg :wink:
kasicc
autokar do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasicc » 27.07.2002 10:24

Ja kupiłam bilety w biurze podróży Wikel, mają kilka linii do wyboru. Najlepiej jest wejść na ich stronę www.wikel.prv.pl. Jechalam też z nimi rok temu i było OK.
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 29.07.2002 07:31

Wielkie dzięki!

pozdrawiam
meeg
lukhasz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukhasz » 31.07.2002 11:21

Ja kupiłem bilety w firmie Skarpa z Krakowa. Bilet z Krakowa do Makarskiej jest tańszy o 100 zł w porównaniu z firmą Wikel, a oferują niby te same autokary.

pozdrawiam lukasz
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone