Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Austria: A2 czy S6?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr-unia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2008
Austria: A2 czy S6?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr-unia » 02.08.2008 23:04

Halo, cro-friends, czy ktoś miał przyjemność przejechać się trasą S6 w Austrii do Grazu? Jak się jedzie? Myślę, że jest więcej widoków bo góry, ale czy rzeczywiście jest sens rezygnować z autostrady? A co z tunelami: płatne czy gratis?
Pozdro
ART74
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ART74 » 21.06.2014 08:52

temat z przed kilku lat , ale też jestem zainteresowany przejazdem S6 w tym roku , może ktoś coś podpowie ?
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 21.06.2014 09:15

KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 21.06.2014 23:37

Jasio, ale ten wątek który podałeś niewiele wnosi i wyjaśnia;-)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 22.06.2014 07:18

S6 ciekawa trasa troszkę dalej kilka tuneli oczywiście free.Obecnie w kilku miejscach trwa remont widoki na plus.Zależy kto co woli jechałem tam kilka razy i nie mogę narzekać .Ale tak na prawdę czy ma to sens to zależy od ciebie .Zdecydowanie wybrał bym dojazd A2 do Ilz i dalej 66 do Mureck bliżej a i widoki i miasteczka ciekawsze jak dla mnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2014 13:03

piotr-unia napisał(a):Halo, cro-friends, czy ktoś miał przyjemność przejechać się trasą S6 w Austrii do Grazu? Jak się jedzie? Myślę, że jest więcej widoków bo góry, ale czy rzeczywiście jest sens rezygnować z autostrady? A co z tunelami: płatne czy gratis?
Pozdro


Ja miałem przyjemność przejechać, już kilka razy i była to przyjemność :wink: :D

Zawsze było to w drodze powrotnej.
Na węźle autostradowym w Graz skręciłem na północ. Bardzo fajnie jedzie się 10 kilometrów tunelem pod miastem :!:
Potem na północ, trzeba odbić wkrótce na Wiedeń i potem fajnie jedzie się S6
Trasa jest taka, że obu stronach drogi ładne góry.
Najfajniejszy odcinek jest koło przełęczy Semmering, tunel za tunelem, z 10, wszystkie są bezpłatne :D
Jedzie się przeważnie 130
Czas jest taki sam jak jadąc autostradą A2

W jedną stronę autostradą, w drugą S6, wtedy nie ma nudy :wink:
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 22.06.2014 15:16

KrisM napisał(a):Jasio, ale ten wątek który podałeś niewiele wnosi i wyjaśnia;-)

Czyżby :?:
Cytat z linku który podałem-
desperadek napisał(a):Zacytuję sam siebie :)
desperadek napisał(a):Na S6 i S35 w większości obowiązuje 130km/h Oczywiście są ograniczenia w tunelach i na niektórych łukach do 110km/h (w przeciwieństwie do autostrad na drogach ekspresowych łuki się trafiają) Jechałem na południe A2, a w drodze powrotnej S35 i S6. Zdecydowanie polecam trasę drogami ekspresowymi. Piękne widoki, pusto na drodze, dużo lepsza nawierzchnia i piękne tunele oczywiście niepłatne. Lekki tłok był na A9 koło Graz w godzinach porannego szczytu, ale za długim 10kilometrowym tunelem już luz i przestrzeń.
W 2012 wracałem tą trasą w czasie ulewnego deszczu. Tak fajnie to już nie było. Zero pięknych widoków, dożo wody pod kołami, dużo mniejsza prędkość zwłaszcza na łukach robiło się niebezpiecznie powyżej 100 km/h. Żałowałem że nie wybrałem A2. Może na A2 też było tak źle, ale zakrętów tam zdecydowanie mniej.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 15.04.2015 21:12

Witam,

Ciekawa informacja nt. ekspresówki S35 w Austrii - dotyczy katastrofy budowlanej wiaduktu w ciągu tej trasy w okolicach miejscowości Frohnleiten. Czyżby alternatywna dla A2 trasa (S6 i S35) w relacji Wien - Graz na wakacje 2015 roku stała się nieaktualna?

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 63&page=25

Lokalizacja obiektu : https://maps.google.com/maps?ll=47.2...16512&t=h&z=17

Ponadto dla zainteresowanych - kilka zdjęć ekspresówki S6 w Austrii - post nr468
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 63&page=24
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2015 21:34

Zawalił się wiadukt przy tej drodze :!:

A nie na drodze ekspresowej :!:
Jak to często bywa informacje medialne były nieprawdziwe lub niedokładne :!:

Nie ma podstaw do obaw :!:
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 16.04.2015 07:43

w ten weekend jadę do Italii i zauważyłem, że automapa przy wyznaczaniu trasy bezpiecznej i łatwej prowadzi A2 a optymalnej przez S6, S36, S37 do Klagenfurtu. Być może przejadę się obiema wersjami.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 16.04.2015 21:25

Lednice napisał(a):Zawalił się wiadukt przy tej drodze :!:

A nie na drodze ekspresowej :!:
Jak to często bywa informacje medialne były nieprawdziwe lub niedokładne :!:

Nie ma podstaw do obaw :!:


Lednice proszę o rozwinięcie Twojej wypowiedzi. Co to znaczy "zawalił się wiadukt przy tej drodze, a nie na drodze ekspresowej". Czy masz tu na myśli serwisówkę, czy też dróżkę lokalną?

Ponadto podaję linka do austryjackiej stronki nt. tej katastrofy budowlanej. Może ktoś z forumowiczy ze znajomością j.niemieckiego mógłby przetłumaczyć ten artykuł. Niestety tłumacz google jest dalece niedoskonały.
http://www.solidbau.at/home/artikel/Nac ... _from=more
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2015 21:37

Rozwiązanie jest proste: Austriacy koło Frohnleiten budowali NOWY wjazd na ekspresówkę z drogi numer 64
https://www.google.pl/maps/place/Frohnl ... c74a59f13c

Brakowało tam wygodnego wjazdu z drogi 64 na północ. No i wymyślili, że zbudują wiadukt nad torami kolejowymi. I ten wiadukt się zawalił przed ukończeniem budowy. Wstrzymali po katastrofie ruch na ekspresówce, żeby sprawdzić, czy przy okazji katastrofa nie naruszyła jej konstrukcji. Nie naruszyła, więc szybko ruch wznowiono.
O czym mówi tekst z linka :!: Stało się to 24 lutego
A czy wiadukt jest już gotowy po katastrofie, nie wiem :roll:
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 28.04.2015 19:51

Witam,

Na stronach, SkyscraperCity oraz w tygodniku Angora nr 18 z dnia 03.05.2015 r. (strona 76) wyczytałem iż w Wiedniu został zburzony (w ramach modernizacji) most Erdberger Brücke w ciągu autostrady A23, a konkretnie jezdnia wiodąca na północ. Jaki ma to wpływ na i tak do tej pory zakorkowany przejazd na osi północ - południe i z powrotem? Czy ruch w obie strony odbywa się teraz po jezdni wiodącej na południe, czy też są objazdy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2015 21:06

Skąd masz te informacje, że do tej pory przejazd A23 przez Wiedeń był zakorkowany :?: :roll: :wink:

Przecież tak nie było, przejazd prawie zawsze był płynny i bezproblemowy 8)

Most w środku został rozebrany i będzie zastąpiony nowym

Został zbudowany most tymczasowy, który przejął na siebie ruch na północ
Drugi most tymczasowy przejął ruch na południe
Obrazek

Powinno nie być korków, ale ruch jest tam ogromny i wystarczy drobna kolizja, żeby był jazz :roll:
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 28.04.2015 22:01

Lednice napisał(a):Skąd masz te informacje, że do tej pory przejazd A23 przez Wiedeń był zakorkowany?


Czterokrotnie jechałem przez Wiedeń w relacji północ - południe. W stronę Cro w poniedziałek ok. 9.30 i w stronę Polski we wtorek ok. 8.30 w lipcu 2011 i 2013. Zawsze było zatwardzenie - czasami większe, czasami mniejsze. Dlatego się zaniepokoiłem informacją o rozbiórce tak ważnej przeprawy. Czy przedstawiona przez Ciebie makietka przedstawia tymczasową organizację ruchu czy też docelową po remoncie.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone