Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apteki

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
newoytek
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.03.2005
Apteki

Nieprzeczytany postnapisał(a) newoytek » 09.06.2005 19:27

Proszę rozwińmy ten temat.Jakie ceny leków bez recepty? Czy wybór takich leków jest podobny jak u nas?
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 09.06.2005 19:42

Witam.
W zeszłym roku kupowałem maść Voltaren i była tańsza niż u nas.
Kupiłem ją w jedynej aptece w miasteczku. O ofercie innych leków niestety nie mogę nic powiedzieć. Po prostu nie były mi potrzebne, a te niezbędne zabieram z domu. POZDRAWIAM.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 09.06.2005 21:24

newoytek napisał(a):Proszę rozwińmy ten temat.Jakie ceny leków bez recepty? Czy wybór takich leków jest podobny jak u nas?


W większych miejscowościach apteki wyglądają jak u nas i nigdy nie miałem problemu z brakiem jakiegoś leku. Dogadać się można bez problemu po angielsku.
Ceny raczej nie odbiegają znacząco od polskich.
Recepta od ich lekarza nie daje "chyba" żadnych ulg, ja płaciłem np pełna cenę za antybiotyk (tyle, ze rachunek za wizytę u lekarza i lekarstwa rozliczyłem z ubezpieczenia Warty)
W mniejszych miejscowościach widziałem punkty apteczne, ale nie korzystałem, więc nie mogę oceniać jakości.
forumka.nika
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) forumka.nika » 07.08.2013 09:06

Potrzebuje pomocy tych, którzy dobrze znaja Chorwacje.
Dopadło mnie zapalenie korzonkow na Chorwacji.
Potrzebuje tabletki przeciwbólowe, u nas to jest Voltaren SR 100.
Znacie odpowiednik chorwacki????
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.08.2013 09:30

A może to pomoże :wink:

bez recepty
forumka.nika
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) forumka.nika » 07.08.2013 10:37

No niestety nie, Ani paracetamol ani ibuprofen ( a mam ze soba poslki ibuprofen szpitalny ) nie pomaga.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 07.08.2013 14:01

może idź do lekarza, wypisze Ci receptę, będziesz tak cierpieć?
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 23.07.2015 16:32

Mam pytanie: czy ktoś orientuje się jak długo ważne są recepty w Chorwacji. Szczególnie chodzi o leki specjalistyczne. Chciałem bowiem spróbować kupić lek dla mojego Taty, który jest już w PL niedostępny. Będę wdzięczny za wszystkie informacje także dotyczące CZ, A i SLO. Pozdrawiam :papa:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 30.08.2015 07:51

Crocodyl napisał(a):Mam pytanie: czy ktoś orientuje się jak długo ważne są recepty w Chorwacji.
Sam zadałem pytanie i sam na nie odpowiem bo może te informacje będą dla kogoś przydatne. Recepty są ważne przez 2 tygodnie. Na antybiotyki natomiast 5 dni. Ciekawostką jest to, że apteka tylko zrobiła ksero mojej recepty.
djremo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.06.2015
Apteka, zakup leków

Nieprzeczytany postnapisał(a) djremo » 21.07.2016 08:04

Czy dostanę w chorwackiej aptece opatrunek w sprayu? Jeśli tak poda ktoś nazwę?

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone