Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2009 21:21

danyy90 napisał(a):
dids76 napisał(a):
danyy90 napisał(a):
dids76 napisał(a):
danyy90 napisał(a):91 oktan toż takiego paliwa się już do niczego nie leje :roll:

Spokojnie łyka to np. Golf IV silniki 1,4 i 1,6. Ale widzę że w Austrii tak jak w Niemczech, Normal w tej samej cenie co Super więc niema sensu tego tankować. Jeszcze niedawno było 5-10 centów taniej na litrze a silnik przy jeździe na autostradzie z szybkością 130-140km/h nie odczuwał większej różnicy.



że łyknie to jest pewne, tylko z jakim skutkiem
i u nas tego nie dostaniesz
a na tej austryjackiej stacji nie wydaje mi się żebyś też to zatankował

raczej stawiałbym na to że jedna z nich (tj. tych benzyn po 10.44) zawiera ołów a druga jest nowocześniejsza i bezołowiowa


Skutków żadnych nie będzie ( na wlewie paliwa jest napis o możliwości tankowania benzyny 91), o tym że jakaś benzyna na zachodzie europy ( u nas na 100% tez) posiada ołów możesz zapomnieć. W Polsce nigdy nie było benzyny 91. Starsi forumowicze zapewne pamiętają "zieloną" 86 a ci już całkiem starzy "niebieską" 78 i one były "ołowiowe".
91 można spokojnie lać do starszych samochodów z "niewysilonymi" silnkami. Najlepiej sprawdzić w instrukcji obsługi samochodu.


do golfa IV? 8O powodzenia "zieloną" uzyskiwało się z mieszanki "żółtej" z " niebieską" bo widzisz ja taki właśnie starszy jestem :lol: i 95-tka też była z ołowiem a do dziś jest preparat do dolewania do paliwa bezołowiowego
a co do instrukcji to już nawet w moim scorpio '93 2.9l które kiedyś miałem zalecane było paliwo 95 oktan i więcej a że u nas się leje,co się leje, to jasne na denaturacie też pojedzie i jest jeszcze coś takiego jak spalanie stukowe przy zbyt niskiej liczbie oktanowej w paliwie
dlatego nie wierzę że 91-nkę gdzieś się sprzedaje jeszcze, a poza tym kto by to kupił na tej stacji jeśli w tej samej cenie ma 95 trochę logiki
pozdrawiam



Nie jestem może taki stary ale od małego interesuję się motoryzacją więc:
- 95 nie było z ołowiem, była to benzyna uniwersalna którą można było lać do aut przystosowanych do ETYLINY ( czyli benzyny zawierającej związki ołowiu), do dziś można kupić ten preparat jako że benzyna uniwersalna nie jest tak często spotykana.
- benzyny z ołowiem czyli etyliny były o liczbie oktanowej 94, 78 - zastąpiona później 86.
Samochody grupy VW mogą być zasilane benzyną 91oktan (oczywiście bezołowiową) np. mój Golf IV 1,6 74kW silnik o oznaczeniu AKL , a także np. silnik 1,4 o mocy 55kW.
Od kilkunastu lat jeżdżę do Niemiec kilka razy do roku i w czasach gdy benzyna 91 ( w Niemczech oznaczona jako "NORMAL" lub tak jak załączonym obrazku "BENZIN" ), była tańsza od benzyny 95 (SUPER) zawsze ją tankowałem.
Na zachodzie europy benzyna ołowiowa "VERBLEIT" była wycofana już na początku lat 90 . Teraz na pewno nie kupisz benzyny z ołowiem gdyż 99% samochodów posiada katalizator, a jedno tankowanie benzyny ołowiowej skutecznie go niszczy.
Pozdrawiam
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 22.07.2009 22:30

Cena w Chorwacji (pobyt: od 3 do 18 lipca) Eurodiesel 6,95kn - była jeszcze tańsza odmiana paliwa do diesla (nie pamiętam ceny i nazwy, są tylko 2 rodzaje) ale wolałem zalewać tą droższą :)
takitam
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) takitam » 22.07.2009 23:17

wtorek 21 lipca eurosuper 95 - 6.44 na INA, na OMV pare lipa drożej
bogas
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 23.07.2009 08:33

takitam napisał(a):wtorek 21 lipca eurosuper 95 - 6.44 na INA, na OMV pare lipa drożej


Ciekawe czemu jest 1,12 kuna różnicy w stosunku do notowania e-petrol.
http://www.e-petrol.pl/index.php/uslugi/notowania/cenyEuropa.html
takitam
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) takitam » 23.07.2009 10:31

Ma być 7 (siedem) nie 6 Kn. Jeszcze nie odespałem po podróży. Przepraszam.
A aktualna cena jest tu: www.ina.hr i zakłądka >cjeny goriva< również OMV.hr ale tam musisz poszukać sobie w zakłądkach.
Polskie portale >paliwowe< mają opóźnienie i nie są miarodajne. Przekonałem się na własnej skórze (kieszeni) co do Chorwacji i wszystkiego po drodze i Niemiec i paru innych krajów.
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 23.07.2009 16:36

bartekj napisał(a):Cena w Chorwacji (pobyt: od 3 do 18 lipca) Eurodiesel 6,95kn - była jeszcze tańsza odmiana paliwa do diesla (nie pamiętam ceny i nazwy, są tylko 2 rodzaje) ale wolałem zalewać tą droższą :)


Ta inna wersja to do ichnich traktorów, obcym nie sprzedają ( ok 4 kn )

Słowenia 1,05
Austria 1,05-1,1
Słowacja stacja Lukoil
olej 1,1
benzyna 1,15

wychodzi , że w Cro najtaniej
ireksl
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ireksl » 25.07.2009 22:29

Pierwszy raz jadę za granice samochodem i mam pytanie czy w Chorwacji odpowiednik naszej bp 95 jest tak samo napisany na stacjach czy jakoś inaczej (benzina,benzin,95,eurosuper) bo nie chcę nalać czegoś innego
slawek_116
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek_116 » 26.07.2009 20:19

Potwierdzam ze samochody wyposazone w 8 zaworowe silniki konstrukcji VW sa przystosowane do spalania benzyny o 91 oktatanach. Olowiowa benzyna do niedawna byla 94 a nie 95.
pilachgt
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pilachgt » 15.08.2009 13:13

Jak sie teraz kształtują ceny paliw w Bośni?
antjacek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 23.06.2009
Ceny Paliw w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) antjacek » 15.08.2009 22:25

Co do cen ropki mogę tyle powiedzieć że Chorwacka ropa jest strasznie droga. Jestem aktualnie w Breli na Riwierze Makarskiej i po drodze do Chorwacji najtańsza ropa była w Austri niecałe 1 euro a w Chorwacji 6 kun a najtańszą znalazłem po 5,85 kuny to szok.
Pogoda super 32 stopnie woda dosyć ciepła ale bez przesady chyba trzeba szukać Tunezji :-) Nic sie nie czuje tej temperatury, zero pocenia sie wiaterek od morza jest super. Myślałem że bez klimy nie da rady ale jest Świetnie. Pod tarasem rosną mi mandarynki, żona chciała palme ale co tam - szkoda że niedojrzały. CYkady chałasują cały dzień ale noc sobie odpuszczają, na szczęście. Czekamy na Was. !

Byliśmy dzisiaj w Splicie ale plaża jak patelnia żadnych drzewek - Brela pod tym względem jest 200 % lepsza. Omiś - plaża piaszczysta ale dla mnie jest kicha - wiatr jak szlak a u nas w Breli cisza. Ceny kosmos ale dawno nie byłem nad polskim morzem i może u nas tam też drogo.
Pozdrawiam Jacek i Iwona.
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 16.08.2009 17:14

Bez przesady. Byliśmy w Omisiu 2 tyg. i wcale tak bardzo nie wiało, powiem nawet, że wcale nie wiało. A na plaży były fajne drzewka i można było sobie w cieniu posiedzieć (cień "rezerwowałem" o 8.00 rano w formie zostawionych mat do opalania/leżenia). A ceny tak jak u nas albo i taniej. Trzeba tylko poszukać/ruszyć dupę/tyłek:D
jjs
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jjs » 16.08.2009 17:47

pilachgt napisał(a):Jak sie teraz kształtują ceny paliw w Bośni?


diesel 0,82 KM
jjs
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.03.2004
Re: Ceny Paliw w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jjs » 16.08.2009 17:49

antjacek napisał(a):Co do cen ropki mogę tyle powiedzieć że Chorwacka ropa jest strasznie droga. Jestem aktualnie w Breli na Riwierze Makarskiej i po drodze do Chorwacji najtańsza ropa była w Austri niecałe 1 euro a w Chorwacji 6 kun a najtańszą znalazłem po 5,85 kuny to szok.

To taki średni szok (6x0,6=3,6 zł) :?:
grzeslaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzeslaw » 16.08.2009 18:04

Wczoraj tankowałem na INA 6.67kn x 0.59 = 3.92 zł
Nie ma tragedii :)
mibe
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mibe » 16.08.2009 20:56

ravel napisał(a):
szunaj11 napisał(a):Dzisiaj o 13:00 w Wiedniu w pobliżu "S1"

A odpowiednik naszej 95 to Benzin czy Super?


A widzisz różnicę w cenie między nimi?????? :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone